Kodėl taip sunku mylėti?

2020 06 20 - 2021 01 31
Pirkti bilietą

Parodą galima pamatyti MO muziejaus didžiojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

 

MO muziejus | paroda | Kodėl taip sunku mylėti?

Apie parodą

MO muziejus pristato naują didžiąją parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“. Parodą kuruoja Olandijos multimedijų menininkė Saskia Boddeke ir vienas originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių Peter Greenaway. Ši paroda pati tampa meno kūriniu: joje Boddeke ir Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų.

„Kodėl taip sunku mylėti?“ pasakoja apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso: pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, siekdami panaikinti skirtis tarp turtuolių ir vargšų, nelygybę tarp moterų ir vyrų, susipriešinimą tarp kartų ar rasių. Eksponuojami žymių lietuvių menininkų kūriniai atskleidžia žiaurias istorines aplinkybes, paveikusias mūsų valstybę: okupacijas, laisvės siekį ir drastiškus socialinius pokyčius.

Tai paroda, glaudžiai susijusi su Boddeke ir Greenaway asmeninėmis patirtimis – jų instaliacijose pasirodanti veikėja Susa Bubble yra įkvėpta jų jauniausios dukros Pip. Menininkai kalba apie tai, kad jiems kaip tėvams neramu dėl savo vaiko ateities: ji turės spręsti iškilsiančias problemas, susijusias su migrantų, ekologine ir politine krizėmis. Lygios teisės ir tolerancija vienas kitam yra ypatingai svarbūs dabar, kai didžiulės žmonių grupės – dažnai paskatintos drastiškų klimato pokyčių – palieka savo namus ieškodamos geresnių gyvenimo sąlygų. Priimti šiuos pokyčius sunku dabartinėje politinėje aplinkoje, kai valstybių santykiai vis labiau įtempti, o radikalūs dešinieji judėjimai vis stiprėja. Visgi, parodos žinutė kupina vilties: pastangos, kurias skiriame šiems iššūkiams įveikti ir suteikia mūsų gyvenimui prasmę.

Menininkų kuruotos parodos jau rodytos „Louis Vuitton“ muziejuje Paryžiuje, „Rijksmuseum“ Amsterdame, Žydų muziejuje Berlyne, Italijos paviljone 56-ojoje Venecijos bienalėje bei daugybėje kitų svarbių institucijų visame pasaulyje.

Tai nėra įprasta paroda, ji – lyg filmas, kurį kviečiame patirti ir pajausti patiems. Judėkite po erdvę laisvai, čia nėra griežto eiliškumo. Eksponuojami kūriniai pratęsia filmo siužetą, todėl kviečiame kurti jų personažus patiems.

Taip pat informuojame, kad parodoje yra tamsu, taip pat yra blyksinčių šviesų ir baseinas. Būkite atidūs!

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.

MO muziejus | Paroda | Kodėl taip sunku mylėti
MO muziejus | Paroda | Kodėl taip sunku mylėti

Parodos komanda

MENININKAI:
Poema, filmas, instaliacijos – Saskia Boddeke
Piešiniai, Susos Bubble figūra – Peter Greenaway
Koliažai, piešiniai, animacija – Pip Greenaway
Kompozitorius – Luca D’Alberto
Montažas – Elmer Leupen
Šviesų dizainas – Maarten Warmerdam
Garso režisierius – Danny Weijermans
Kaligrafija – Linas Spurga jaunesnysis
Rekvizitai – Baltic Art Force
Apipavidalinimas: Indrė Lubytė, Diana Remeikytė, Titas Vilkaitis, Veronika Guželytė

FILMAS:
Vaidino – Pip Greenaway
Režisierė – Saskia Boddeke
Vyriausiasis operatorius – Ruzbeh Babol
Apšvietėjas – Edwin Bakker
Grimo dailininkė – Anna de Vriend

SB&PG projektai
Prodiuserės: 
Annette Mosk, Lotte Schmidt

MO MUZIEJUS:
Parodą rengė: Ugnė Paberžytė, Ieva Stasevičiūtė, Paulius Vitkauskas, Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Grafinis dizainas – Tadas Karpavičius

E. gidas

MO muziejus | tinklalaidės

Parodą papildo išsamus e. gidas, kuriame sužinosite daugiau apie visus lietuvių menininkus, eksponuojamus parodoje. Tai lengvas ir paprastas būdas sužinoti daugiau. Tereikia tik turėti telefoną ir savo ausines. O jei jų neturite, paprašykite mūsų savanorio!

Ekskursijos

Norintiems sužinoti daugiau apie parodą ir parodoje eksponuojamus kūrinius – siūlome net kelių tipų ekskursijas. Jei atvykstate su grupe, draugais ar norite individualios ekskursijos tik jūsų kompanijai, siūlome rezervuotis ekskursiją su MO gidu jūsų grupei. Sutarsime kartu dėl jums patogios datos ir laiko.

Taip pat kiekvieną mėnesį organizuojame ekskursijas, į kurias patekti galima nusipirkus ekskursijos bilietą. Sekite ekskursijų tvarkaraštį mūsų kalendoriuje.

Savaitgaliais 14 val. ir 16 val. vyksta MO gido savanorio ekskursijos. Jose gali dalyvauti 20 žmonių, todėl susiplanuokite atvykti anksčiau.  Likus pusvalandžiui iki ekskursijos pradžios, kasoje prašykite specialaus ekskursijos lipduko. Išankstinė registracija į ekskursijas nevykdoma. Norintys dalyvauti ekskursijoje, turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

Edukacija

MO muziejus | Paroda | Kodėl taip sunku mylėti

Esame sukūrę ir moksleiviams siūlome inovatyvias ir tarpdisciplinines edukacines programas, kurios ugdo svarbiausias XXI a. kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą, emocinį intelektą.

Emocinio intelekto lavinimo edukacijas, vizualinio mąstymo strategija grįsti užsiėmimai ir specialios integruotos pamokos MO muziejuje. Sužinokite daugiau apie mūsų edukacijas!

Parodos video

Pokalbiai ir susitikimai su menininkais bei parodos kūrėjais. Specialūs įrašai iš parodos atidarymo MOratono.

O gal jums įdomu, kaip atrodė parodos instaliavimo procesas? Pamatykite iš arčiau ir sužinokite daugiau video įrašuose apie parodą.

Viktorinos

MO muziejus | paroda | Kodėl taip sunku mylėti?

Parodą papildo MO komandos kurtos viktorinos–žaidimai. Jas sprendžiant galima ne tik pasižiūrėti, kiek daug dalykų prisimenate iš parodos, bet tuo pačiu ir sužinoti! Tai dar viena galimybė patirti parodą kitaip. Kviečiame išbandyti!

Paieška