„Vidinio pasaulio klimatas tiek pat svarbus“ – pristatome socialinę tvarumo kampaniją

MO muziejus Naujienos
Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus

Įtvirtiname svarbią žinią tvarumo politikoje – tvarus pasaulis neįmanomas be darnios asmenybės. Žmonių gerovė yra tarp svarbiausių Jungtinių Tautų paskelbtų tvarumo tikslų. Būtent muziejus, kaip institucija, gali prisidėti prie žmonių emocinės gerovės puoselėjimo. Meno aplinka yra puiki erdvė nurimti, pažinti save ir auginti vidinės pilnatvės jausmą.

Kaip mes, veikiantys jau trečius metus, įgyvendiname tvarumo tikslus ir į kokius naujus užsiėmimus nuo spalio mėnesio kviečiame?

Atraskite!

Tvari asmenybė tvariame pasaulyje

Apie kokį tvarumą kalbame? Išties tai gali skambėti neįprastai. Juk esame įpratę tvarumo tikslus prilyginti taršos mažinimo ir kitiems su ekologija bei klimatu susijusiems klausimams.

Šūkiu „Vidinio pasaulio klimatas tiek pat svarbus“ atkreipiame dėmesį į žmonių gerovę – vieną iš 17-os Jungtinių Tautų iškeltų tvarumo tikslų. Žinoma, rūpestis planeta ir tvaria aplinka būtinas. Vis dėlto tvari ateitis neįmanoma be sąmoningo ir harmoningo žmogaus. Muziejus yra vieta, į kurią kiekvienas ateidamas ar atvažiuodamas ne tik atlieka svarbų „išjudėjimo“ veiksmą, bet gali atsitraukti nuo kasdienės rutinos, susitikti, bendrauti, reflektuoti, įsikvėpti – visa tai stiprina gerovės jausmą ir emocinę sveikatą.

Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus
Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus

Tvarumas susijęs ne tik su planetos gerove, bet ir su žmonių bei įvairių socialinių grupių gerove ir sveikata. Todėl kalbėdami apie tvarumą, mes pirmiausia matome žmogų – tvarią asmenybę tvariame pasaulyje. Milda Ivanauskienė

„Svarbiausiu MO tvarumo aspektu laikome tai, kur galime daryti didžiausią poveikį. Dėdami maksimalias pastangas mažinti atliekų kiekį, paisyti pernaudojimo ir žiedinės ekonomikos principų, suvokiame, kad tvarumas susijęs ne tik su planetos gerove, bet ir su žmonių bei įvairių socialinių grupių, kurių dalimi kiekvienas esame, gerove ir sveikata. Būtent čia muziejus gali prisidėti prie tvarumo tikslų paveikiausiai. Todėl kalbėdami apie tvarumą, mes pirmiausia matome žmogų – tvarią asmenybę tvariame pasaulyje“, – pristatydama MO tvarumo kryptį teigia MO vadovė Milda Ivanauskienė.

Ji taip pat priduria, kad visa muziejaus parodine ir edukacine veikla, įvairiais projektais ir iniciatyvomis MO nuo pat atidarymo siekia prisidėti prie žmogaus gerovės puoselėjimo ir emocinės sveikatos gerinimo.

Daugiau apie MO vykdomą tvarumo politiką ir tvarios asmenybės tvariame pasaulyje puoselėjimą skaitykite čia:

Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus
Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus

Viskas prasideda nuo žmonių

Muziejaus, kaip vietos, kuri prisideda prie tvarios asmenybės augimo ir kurioje auga žmonių gerovė, idėją ir MO tvarumo politikos viziją palaiko partneriai. Drauge su MO, siekdami, kad muziejaus tvarumo kryptis būtų kuo plačiau pastebėta, jie taip pat akcentuoja žmonių vidinio pasaulio klimato svarbą.

„Kultūrinis laisvalaikis padeda mažinti vienatvės ir atskirties jausmą. Galimybė apie tai priminti tiesiog vaikštant lauke – mums artima kryptis. Praėjusiais metais drauge su MO muziejumi pristatėme dalį parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ lauko reklamos stenduose, šįkart – prisidedame prie muziejaus siekio vizualiai atkreipti dėmesį į meno potencialą puoselėti emocinę gerovę“, – sako „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Vidinis klimatas tiek pat svarbus | MO tvarumas | MO muziejus

„Viskas prasideda nuo žmonių. Supratimas, tolerancija, ryšys. Pradėję nuo savęs, priimsime kitą, o tada būsime pajėgūs ir mąstyti apie tvarią planetos ateitį. Kultūriniai patyrimai formuoja sąmoningesnę ir emociškai palankesnę aplinką, kuri daro įtaką mums, žmonėms“, – priduria Gabrielė Burbienė, įmonės „Media bitės“, leidžiančios žurnalą „Žmonės“, vykdomoji direktorė.

Naujas užsiėmimų ciklas

be neriMO | 4 patyrimai | MO muziejus

Muziejai – erdvė, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. Taigi be įvairių jau vykdomų edukacijų vaikams ir suaugusiesiems, puoselėdami svarbią tvarumo politikos kryptį, pristatome ir naują emocinei sveikatai gerinti skirtą užsiėmimų ciklą be neriMO: 4 patyrimai. Šiuo metu, kai nerimas ir stresas yra vis dažnesni mūsų palydovai, kviečiame išmokti nurimti, atrasti ryšį su savimi ir savo emocijomis.

Psichologės, MO edukatorės Simonos Košinskaitės kurti ir MO muziejuje vykstantys užsiėmimai padės atpažinti ir pradėti sąmoningai valdyti nerimą, stresą ir kylančią emocinę įtampą. Skirtingos meditacijos technikos, dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness), atjautos (angl. compassion) praktikos ir kiti patyrimai MO muziejuje prasidės jau nuo spalio 12 dienos.

Užsiėmimų dalyviai kviečiami nurimti tada, kai ir pačiame muziejuje ramiausia – muziejaus ne darbo laiku, antradienio vakarais. MO paroda ir laikas su savimi – tik jums.

be neriMO | 4 patyrimai | MO muziejus
3-iasis MO gimtadienis | MO muziejus

MO gimtadienis – dovanojame dėmesį

3-iasis MO gimtadienis | MO muziejus

Atkreipti dėmesį į žmones – svarbi kryptis visoje MO muziejaus veikloje. Spalio 18 dieną švęsime 3-iąjį gimtadienį ir lauksime visų, norinčių užsukti, nurimti, atrasti ir įsikvėpti. Kaip ir kiekvienais metais – per gimtadienį dovanojame dėmesį ir šūkiu Kiek noriu, tiek moku“ kviečiame tą dieną patiems nuspręsti MO bilieto kainą.

Šventinį pirmadienį MO muziejaus kasoje lankytojai sutiks vis kitą komandos narį. O ryte, kol dar muziejus neveiks, su rytiniu kavos puodeliu pasitiksime muziejaus kaimynus ir kviesime apžiūrėti naują fotografijos parodą „Permainų šventė“ dar iki muziejaus atidarymo.

Daugiau apie MO gimimo dieną skaitykite čia:

 

Iki šventinio pasimatyMO spalio 18 dieną!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: