Pristatome naują MO muziejaus žurnalą – MOgaziną

MO muziejus Naujienos
MOgazinas | MO muziejus

Noras dar didesnį kiekį žmonių pakviesti atrasti kultūrą paskatino mus ieškoti naujų kelių. Taip gimė ir pirmasis MO žurnalas – „MOgazinas“. O žurnalo „Žmonės“ prenumeratoriai bus pirmieji, kuriuos lapkričio 4 dieną pasieks pirmasis „MOgazinas“, skirtas šventės temai.

Žurnalą ketiname leisti du kartus per metus ir kiekvienu numeriu praplėsti MO muziejaus didžiųjų parodų nagrinėjamas temas bei klausimus. Pradėjome šventiškai – nuo Permainų šventės!

Meno kasdienybėje patyrimas

MOgazinas | MO muziejus

MO parodose pristatome temas, kurios yra svarbios ir kviečia susimąstyti. Taigi leistis į dialogą „MOgazino“ puslapiuose kviečiame ir visuomenę.

„Žurnalo idėja kilo iš noro plačiau pasidalinti temomis, kurias nagrinėja muziejaus parodos, paskatinti dar labiau atverti muziejaus duris ir priminti, kad visas menas juk yra apie mus. „MOgazinas“ – tarsi gyvenimo būdo žurnalas, lengva ir įtraukiančia forma supažindinantis su menininkais, kūrėjais, įtraukiant ir viešus, platesnei visuomenės daliai pažįstamus veidus“, – teigia MO vadovė Milda Ivanauskienė.

Įkvėpti plačiąją visuomenę domėtis kultūra ir menu siekia ir MO partneriai – žurnalas „Žmonės“.

„Kiekvieną savaitę žurnale „Žmonės“ stengiamės atspindėti įvairias gyvenimo spalvas. Bendradarbiavimas su MO muziejumi mums yra natūralus ir organiškas, juk jie apie gyvenimo įvairovę kalba per meną. Mums svarbu, kad mūsų žurnalo skaitytojai laisvalaikį leistų turiningai, dėl to džiaugiamės galėdami suteikti progą savo prenumeratoriams pirmiesiems gauti išskirtinį „MOgaziną“, – sako Vaidotas Valantiejus, žurnalo „Žmonės“ rinkodaros vadovas.

MOgazinas | MO muziejus
MOgazinas | MO muziejus

Kaip šventė mus keičia?

MOgazinas | MO muziejus

Pirmasis „MOgazino“ numeris pasakoja apie šventes ir pratęsia dabartinės MO muziejuje eksponuojamos fotografijos parodos „Permainų šventė“ patirtį.

Žurnalo redaktorė Viktorija Aprimaitė pristatydama pirmąjį numerį teigia: „Ką mums simbolizuoja šventės? Vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Šventės formų – visa galybė, taigi pirmajame numeryje drauge su skirtingų kartų ir krypčių kūrėjais ieškome ir atveriame kelius skaitytojui patirti savąją šventę. Kiek platus šis trumpas žodis? Iš kartos į kartą minimas, perduodamas ir transformuojamas. Įgaunantis vis kitų formų, apie ką jis mums – tada ir šiandien?“.

Šventė: temos, skoniai ir kvapai

MOgazinas | MO muziejus

Parodos „Permainų šventė“ kuratorius Tomas Pabedinskas įveda į šventės temą pirmuosius skaitytojus ir atveria puslapius įvairiems žurnalo herojams.

Apie skirtingas šventes ir ką jų metu patiriame pasakoja dainų atlikėja Gabrielė Vilkickytė, drabužius, kaip svarbų švenčių elementą, analizuoja dizainerė Liucija Kvašytė, o skonių kūrėja Beata Nicholson kviečia šventę kurtis kasdien. Kokius pokyčius švenčių metu mes išgyvename, analizuoja psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis, o kvapų menininkė Laimė Kiškūnė atskleidžia, koks yra arba gali būti šventės kvapas.

Sociologė Giedrė Plepytė-Davidavičienė kelia klausimą, kodėl mes šventes fotografuojame ir ką tai pasako apie mus, o tvarumo ekspertė Audronė Alijošiūtė-Paulauskienė užduoda (ne)retorinį klausimą visiems skaitytojams – „kas lieka po šventės?“.

Taip pat žurnalo skaitytojai gali nerti į pasikalbėjimus su fotografais Romualdu ir Monika Požerskiais, Visvaldu Morkevičiumi, Vilma Samulionyte, Aušra Griškonyte-Volunge, Artūru Morozovu bei Tadu Kazakevičiumi.

MOgazinas | MO muziejus
MOgazinas | MO muziejus

Ir temos, ir dizainas nepavaldūs laikui

MOgazinas | MO muziejus

„MOgazinas“ išliks aktualiu bet kuriuo metu, kada jį bepasiimtumėte į rankas. Nepavaldžios laikui yra ir žurnalo temos, ir jo dizainas.

„Džiaugiuosi, kad pavyko perteikti MO vertybes ir identitetą per žurnalo turinį, spalvas ir menininkų kūrybą. Sprendimas pasirinkti klasikinį, knyginį popierių šiam leidiniui suteikia tik dar daugiau šarmo ir nepavaldumo laikui. Tikiu, kad „MOgazinas“ sudomins tiek mūsų jaunąją, tiek vyresniąją kartas“, – pasakoja dizaineris Tadas Karpavičius.

 

Naujas žurnalas – 2 kartus per metus

Ketiname „MOgaziną“ leisti du kartus per metus, siejant su didžiųjų MO muziejaus parodų temomis. Pirmieji žurnalą galės įvertinti žurnalo „Žmonės“ prenumeratoriai – juos „MOgazinas“ pasieks lapkričio 4 dieną. Artimiausiu metu „MOgaziną“ bus galima išvysti ir MO parduotuvėje. Pranešime – kada – ir kviesime užsukti!

Žurnalo „MOgazinas“ kūrybinė komanda: redaktorė Viktorija Aprimaitė, dizaineris Tadas Karpavičius, fotografė Šarūnė Zurba, kalbos redaktorė Jurgita Jačėnaitė.

 

MO muziejaus žurnalo „MOgazinas“ kūrimą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška