MO parduotuvė

Apie MO parduotuvę

MO muziejaus parduotuvėje rasi knygų, unikalių, išskirtinai lietuviško dizaino, kūrinių, muziejinių suvenyrų, kurie atveria duris į kūrybiškesnį gyvenimą, primena aplankytą muziejų ir parodas, džiugina gavusius dovanų.

Skiriame dėmesį ne tik meno žinovams. Atidžiai atrinktos lavinančios kūrybiškumą knygos apie meną, dizainą, architektūrą sudomins ir vaikus, ir suaugusius. MO muziejaus kolekciją pristatantys tapybos, grafikos, piešinių albumai, kitų kultūros sričių leidiniai, taps kompasu, padėsiančiu pamatyti, kas vyksta aplinkui ir drąsiau jaustis meno muziejuose, vertinti bei didžiuotis savo miesto ir šalies kultūros lauku.

Čia pamatysi, kad akinių servetėlė, atvirukas, ledinukas, ženklelis ar paprastas pieštukas nėra eilinės smulkmenos, čia jie – tarsi maži kūriniai. MO parduotuvėje nebūna nieko šiaip sau. Didžiąsias MO parodas visuomet papildo specialiai joms sukurti suvenyrai, parodų knygos ir specialūs parodų gidai vaikams.

Palaikydami atviro muziejaus ir kokybiško laisvalaikio idėjas, siekdami patogaus ir draugiško apsilankymo MO parduotuvėje, išskyrėme kelias knygų ir suvenyrų linijas. Susipažink!

Knygos apie meną

Šioje lentynoje rasi visas MO muziejaus išleistas knygas nuo 2011 metų: MO kolekciją reprezentuojantys tapybos, grafikos, piešinių albumai, ypatingo dėmesio sulaukę ir vis aktualūs vaikams ir jaunimui skirti leidiniai, kuriuos MO išvertė ir išleido taip užpildydama meno lavinimui skirtas leidybos spragas.

Meno lentynoje rasi ne vieną MO kolekcijos autoriaus albumą ar katalogą, architektūrai skirtas knygas, įvairaus meno lauko studijas, meno istorijos knygas, taip pat knygas, padedančias pažinti svarbius pasaulio menininkus.

Knygos užsienio kalbomis

MO užsienio svečiams svarbi lentyna, kurioje daugiausia į anglų kalbą verstos žinomų lietuvių autorių knygos: Ričardas Gavelis, Ernestas Parulskis, Antanas Škėma, Jurgis Kunčinas ir kiti lietuvių autoriai – puikiai reprezentuoja aplankytą šalį, muziejų.

Knygos vaikams

MO knygos vaikams ir jaunimui, išleistos 2012–2015 metais, užpildė meno edukacijos spragas ir iki šiol yra vienos smagiausių knygų, kurias godžiai skaito ir jaunas, ir vyresnis. Kartu su MO leistomis knygomis vaikams čia rasi ir kitų leidyklų leidinių, skirtų lavinti mažuosius. Kokybiški eiliuoti ir prozos tekstai, iliustracijos, knygelių dizainas, poligrafinė kultūra – puikiausias ugdymo rinkinys viename.

MO muziejus | parduotuvė | knygos
MO muziejus | parduotuvė | knygos
MO muziejus | parduotuvė | knygos | knygos vaikams | MOmukai

Draugiški aplinkai

Tvarios, atsakingą vartojimą skatinančios prekės – viena iš aktualių sričių. Kietieji šampūnai, kuriems nereikalingas plastikas, metaliniai šiaudeliai gėrimui, daugkartinio naudojimo kelioniniai puodeliai iš perdirbtų medžiagų ne tik draugiški aplinkai, bet ir ypatingi dėl savo dizaino, dažnai sukurti Lietuvos dizainerių. Čia rasi Sandros Straukaitės sukurtus ir iš MO reklaminio tento, skelbusio apie MO atidarymą, pasiūtus krepšius, kosmetines, penalus.

MO muziejus | parduotuvė | draugiški aplinkai
MO muziejus | parduotuvė | draugiški aplinkai
MO muziejus | parduotuvė | draugiški aplinkai

LT dizainas

Akiniai nuo saulės, laikrodžiai, juvelyrika ir bižuterija, namų aksesuarai, kūrybiškumą skatinantys žaidimai, skaros, marškinėliai  ir kiti dalykai. Unikalius, specialiai MO parduotuvei sukurtus, daiktus čia pristato ne tik žinomi lietuvių dizaineriai bei dizaino namai, bet ir jauni arba mažiau garsūs kūrėjai, kas kartą stebinantys muziejaus svečius, ir ne tik juos, netikėtu dizainu ir kokybe.

MO idėjos

Magnetai, ženkliukai, akinių valymo servetėlės, pieštukai, krepšiai ir kiti nedideli suvenyrai su matytu mylimu kūriniu ar su MO ženkliuku bus malonus prisiminimas arba smagi dovana šeimai, kolegoms, draugams. Juos smagu sukurti ir smagu pirkti. Šie mažieji muziejaus suvenyrai yra viena populiariausių prekių dažname muziejuje.

Suvenyrai vaikams

Minkštasis žaislas Surikata, dėvintis MO muziejaus marškinėlius, yra muziejaus personažas. Ji sutinkama ir parodų giduose vaikams, kurie sukuriami kiekvienai didelei MO parodai: padeda vaikams ir jų tėvams suprasti parodas ir atsakyti į kylančius klausimus. Spalvoti ledinukai sukurti specialiai MO parduotuvei. 5 spalvų MO logotipo O raidelės formos saldainių pakuotėse galima susipažinti su 5 dailės terminais: fotografija, portretas, peizažas, instaliacija, readymade. Vaikų lentynoje rasi nuplaunamų tatuiruočių su 4 skirtingais miesto paukšteliais, pleistrų su MO kūriniais ir kitų smagių dalykėlių.

MO muziejus | parduotuvė
MO muziejus | parduotuvė
MO muziejus | parduotuvė

MO ryškiausi

MO kolekcijos autorių kūrinių ar jų fragmentų rasi MO užrašinėse, reprodukcijose, atvirutėse, magnetuose, ant marškinėlių ir ant akinių servetėlių.

Naujos prekės

Naujienos MO parduotuvėje atsiranda nuolatos. Tačiau du kartus per metus, kartu su dviem didžiosiomis parodomis, MO parduotuvėje rasi specialiai parodoms sukurtų suvenyrų, parodos knygų. Kojinės, krepšys ar marškinėliai su eksponuojamo kūrinio fragmentu arba parodos dizaino elementu – tik MO parduotuvėje randamos prekės.

MO parduotuvė pildosi ir atsinaujina nuolat ir kiekvienos didžiosios parodos metu bei per didžiąsias šventes, taip pat nevengia momentinių parduotuvių (pop-up‘ų) bei kitų dizaino avantiūrų, lankytojų pamėgtų išpardavimų. Tad beveik kaskart užsukę rasi šį tą naujo.

Kiekvienas pirkinys yra MO veiklos palaikymas!

MO muziejus | parduotuvė
MO muziejus | parduotuvė

MO parduotuvės darbo laikas

Kasdien 10.00–20.00
Nedirbame antradieniais