Vaidotas Valiukevičius: „Žmonės, netelpantys į mąstymo, išvaizdos ir kūrybos rėmus, puošia mūsų visuomenę“

MO muziejus Pokalbiai
Menas mylėti | MO muziejus | Vaidotas Valiukevičius

Žodį „keistuolis“ dabar kaip komplimentą priimantis grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius atvirai kalba apie meilę kitiems ir meilę sau. MO muziejuje vykusiame „Menas mylėti“ renginyje pokalbis su V. Valiukevičiumi prasidėjo nuo jo pasirinkto MO kolekcijos kūrinio ir perėjo prie pokalbių apie laimės būsenas, meilę sau ir kitiems bei kūrybines pauzes.

Šį rudenį MO muziejuje prasidėjusio renginių ciklo „Menas būti“ viena iš dalių – „Pasimatymas su meno kūriniu“. Jo metu MO muziejus į pokalbį įvairiomis temomis kviečia skirtingų sričių profesionalus. Atsispirdami nuo mėnesio temos, pokalbio svečiai išsirenka jiems labiausiai ta tema rezonuojantį MO kolekcijos kūrinį. Taigi V. Valiukevičius „Menas mylėti“ temą pradėjo nuo MO kolekcijos kūrinio, kuris jam priminė Nidą.

Norėjau atsirinkti kūrinį, kuris tiesiog rezonuoja su manimi.

Nusileidimas į Nidos ramybę

Pasimatymui V. Valiukevičius pasirinko MO kolekcijos autorės, tapytojos Eglės Gineitytės kūrinį „Nusileidimas“. Įdomu tai, kad renkantis MO kūrinį svečias vengė iš anksto sužinoti jo autorių ar pavadinimą.

„Norėjau atsirinkti kūrinį, kuris tiesiog rezonuoja su manimi“, – pasakoja V. Valiukevičius. Pasak dainininko, šis paveikslas spinduliuoja meile.

„Čia yra kopos. Aš nuo kopos žiūriu į visą Nidos peizažą, kur toliau eina miškai su takeliais“, – savo interpretaciją siūlo atlikėjas, pasakodamas, kad šis meditatyvus paveikslas jam priminė mylimą Nidą ir joje jaučiamą ramybę. Svečias pripažįsta, kad šį MO muziejaus kūrinį mielai pasikabintų savo namuose.

Menas mylėti | MO muziejus | Vaidotas Valiukevičius
MO muziejus | Egle Gineitytė

Ar sunku mylėti kitą?

Atsakymo į klausimą „ar sunku mylėti?“ dainininkas ieško neilgai: „Nesunku. Manau, kad kiekvienas žmogus turi įgimtą norą ir galimybę mylėti. O sunku mylėti tuomet, kai tu tos meilės nepažįsti“.

„Meilė nieko nekainuoja. Nors ji nėra besąlygiška, ji – „susąlygiška“. Mes kiekvienas turime savo ego, kurio nereikia bijoti. Jį reikia prižiūrėti. Jis reikalauja apsikeitimo žiniomis, jausmais – vis tiek egzistuoja kažkokios sąlygos“, – apie meną mylėti kalba V. Valiukevičius.

Jeigu jūs netelpate į kažkokius mąstymo, išvaizdos, kūrybos rėmus, manau, tiktai puošiate mūsų visuomenę.

Išorės aplinkybės gali vesti meilės sau keliu

 Kalbėdamas apie savęs priėmimą, žinomas dainininkas akcentuoja kiekvieno unikalumą ir tame slypintį grožį.

„Aš visiems linkiu savęs nestandartizuoti ir bandyti pažiūrėti į save kūrybingiau. Jeigu jūs netelpate į kažkokius mąstymo, išvaizdos, kūrybos rėmus, manau, tiktai puošiate mūsų visuomenę“, – teigia V. Valiukevičius.

Jis taip pat pasakoja, kad eiti meilės sau keliu jam labiausiai padėjo sunkios gyvenimo pamokos, kai atėjo laikas, kuomet atsibodo nešioti kaukes: „Tos taisyklės, kurios yra diegiamos nuo vaikystės, jos nėra status quo. Jas galima panaikinti arba sukurti naujas.“

Džiaugimasis šia diena ir jos teikiamomis galimybėmis yra didžiausia laimė, kurią gali gauti, pasakoja V. Valiukevičius: „Pradedi suvokti, kad esi pačioje geriausioje būsenoje, kurioje gali būti dabar, ir priimi viską taip, kaip yra. Turi ateities planų, bet ne fantazuoji apie ateitį ir ne užsisuki praeityje. Pamatymas visko iš naujo – laimė. Priimu aplinką ir ja džiaugiuosi“.

Pauzės ir bimbinėjimai kūryboje yra labai svarbus dalykas.

Pauzės ir dėl Eurovizijos pasikeitę planai

Paklaustas apie pauzių vietą ir reikšmę kūryboje dainininkas atsako, kad jos yra vienareikšmiškai vertingos tiek muzikoje, tiek gyvenime: „Pauzės ir bimbinėjimai kūryboje yra labai svarbus dalykas. Dažnai būtent per nieko neveikimą ar nuobodulį tam tikra informacija susivirškina ir tu gali kurti. Kartais tiesiog privalai padaryti pauzę. O muzikoje pauzės yra 50 procentų atsakingos už visą muziką“.

Netikėtai sugriauti pavasario planai ir neįvykusi didžioji Eurovizija nesustabdė menininko kūrybinių procesų. Atlikėjas pasakoja, kad praėjus visiems neramumams, karantino laikotarpis jį daug ko išmokė.

„Veikti esamoje situacijoje geriausiai, kaip gali veikti. Ne planuoti ir ne verkti dėl to, kas nutiko, kas pasikeitė, bet – ką aš dabar galiu padaryti geriausiai. Tada atsipalaiduoji ir gali judėti į priekį“, – pasakoja V. Valiukevičius.

Pokalbis su Vaidotu Valiukevičiumi

nbnbnb

MO tęs pokalbius ir spalio mėnesį – kvies kalbėti apie meną švęsti

Spalio mėnesį MO švenčia savo gimtadienį ir kviečia į kitus pokalbius tema „Menas švęsti“.

Į tokį patį pasimatymą su meno kūriniu, kuriame buvo V. Valiukevičius, MO kviečia Beatą Nicholson. Taip pat vyks Kūrybinis susitikimas su Vladimiru Prudnikovu ir mokiniais bei Kūrybinės dirbtuvės su MO kolekcijos autoriumi Andriumi Zakarausku.

 

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška