Rolandas Viršilas apie partnerystę su MO muziejumi: investicijos į kultūrą yra pačios tvariausios

MO muziejus Naujienos
Rolandas Viršilas ir Danguolė bei Viktoras Butkai | MO muziejus

Prieš penkerius metus duris atvėręs MO muziejus tapo reikšmingą pokytį įtvirtinusiu kultūriniu reiškiniu. Vos per kelis metus MO pavyko padaryti ženklią įtaką meno, švietimo ir kultūrinės edukacijos srityse. Prie muziejaus veiklos masto ir sėkmės ženkliai prisidėjo ir lojali muziejaus mecenatų bei partnerių bendruomenė, palaikanti MO net sudėtingiausiais veikimo metais. Vieni tokių – įmonė „Švyturys-Utenos alus“, prisijungusi prie MO palaikymo dar prieš atidarymą ir skaičiuojanti ilgiausią partnerystę kartu.

Kartu nuo pat atidarymo

Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

MO idėja gimė kaip privati iniciatyva ir nuo pat pradžių kėlė ambiciją sukurti tvarų veiklos modelį, kuriame subalansuotai derinamos pajamos iš MO lankytojų, viešųjų finansų, privačių mecenatų bei partnerių parama. Likus dviem savaitėms iki MO muziejaus atidarymo buvo paskelbta apie susitarimą su pirmu Didžiuoju MO partneriu – įmone „Švyturys-Utenos alus“.

Pasak MO muziejaus steigėjo Viktoro Butkaus, ši partnerystė tapo pirmuoju stipriu pamatu, leidusiu veikti ir už fizinio muziejaus ribų.

„Nuo pat pradžių buvo aišku, kad muziejaus gyvavimui reikės bendraminčių pagalbos. Džiaugėmės, kad dar iki muziejaus atidarymo galėjome paskelbti apie vienos didžiausių Lietuvos įmonių prisijungimą ir kartu kuriamus ambicingus ateities planus skleidžiant modernaus meno kultūrą Lietuvoje. Tai buvo vieni iš partnerių, kurie palaikė muziejų ir nepaisant sudėtingų aplinkybių pandemijos metu. Džiaugiamės, kad šią draugystę tęsiame ir toliau“, – sako Viktoras Butkus, MO muziejaus steigėjas.

Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Pasak „Švyturys-Utenos alus“ vadovo Rolando Viršilo, vienas svarbiausių sėkmingos partnerystės kriterijų – sutampančios vertybės.

„Profesionalumas, kūrybiškumas ir aistra savo darbui – tai kasdienis mūsų ir MO palydovas bei ryškiausios vertybės, kurios mus vienija. Esame įsitikinę, kad investicijos į kultūrą yra pačios tvariausios, todėl ją remiame seniai ir nuosekliai. Tai atsiperka atviresniu visuomenės požiūriu ir progresą skatinančiu kūrybiškumu. Pokytis, kokį MO muziejus padarė per penkerius metus mums yra didžiausia rėmimo grąža“, – teigia Rolandas Viršilas, „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius.

Renginys Švyturys Bhouse | MO muziejus

Menas ir kultūra Lietuvos pajūryje

Renginys Švyturys Bhouse | MO muziejus

Partnerystė leido įgyvendinti veiklas ir už MO muziejaus ribų. Uostamiesčio gyventojams bei miesto svečiams buvo pristatytos specialiai eksponavimui „Švyturys Bhouse“ erdvėse Klaipėdoje pritaikytos MO parodos ir jų fragmentai.

Per penkerius metus į pajūrį buvo pirmą kartą atvežtas vienas ilgiausiai kuriamų ciklų Lietuvos fotografijos istorijoje – Algimanto Kunčiaus ciklas „Prie jūros“. Kultine tapusios MO parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ fragmentai buvo pritaikyti ir eksponuoti „Švyturys Bhouse” erdvėse. Ten pat viešėjo ir Vilnius City Opera (VCO) jubiliejui skirta paroda „Iš tos operos“ bei Jono Meko 100-osioms metinėms skirtos parodos „Mekas mirksi geriau“ fragmentai.  

Visas parodas lydėjo ir specialūs renginiai, kviečiantys uostamiesčio gyventojus bei miesto svečius susipažinti su parodų autoriais, kūrėjais ir temų herojais.

Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

„Dar iki MO atidarymo veikėme kaip muziejus be sienų, todėl ir toliau siekėme neapsiriboti vien muziejaus pastatu ir keliauti, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su MO muziejaus parodomis bei jose keliamais klausimais“, – dalinasi MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Be parodas lydinčių renginių, kiekvienos parodos patyrimą „Švyturys Bhouse“ erdvėse papildo ir specialiai kiekvienai parodai kuriamas e.gidas, leidžiantis paprastai ir patogiai atverti parodos patirtis lankytojų mobiliuosiuose telefonuose.

„Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas sako, jog įmonė stengiasi nuolat remti Lietuvos kultūrą.

„Galbūt dėl to, kad patys aludarystę laikome savotišku menu ir meistryste, nuolat prisidedame prie įvairių meno ir kultūros projektų Lietuvoje bei stengiamės, kad jie pasiektų mūsų uostamiestį. „Švyturys Bhouse“ daryklą Klaipėdoje stengėmės kurti ne tik kaip vietinį pramogų bei pramonės, bet ir kaip kultūros švyturį, todėl labai smagu matyti, kaip „Švyturio“ ir MO draugystė jungia sostinę su uostamiesčiu“, – teigia „Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Sėkminga praėjusių penkerių metų partnerystė lėmė, jog MO muziejus ir „Švyturys-Utenos alus“ ir toliau tęsia bendradarbiavimą – pasirašyta sutartis dar dvejiems metams.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška