MO Klaipėdoje. 90-ųjų DNR

2020 06 12 - 2020 08 31

Dalis MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ vasarą iškeliauja prie jūros – į Klaipėdą!

MO muziejus | paroda | MO Klaipėdoje | Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

Apie parodą

Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos vasarai keliasi prie jūros – į Klaipėdą, Švyturys BHouse. Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai lauks visų vasarotojų ir poilsiautojų. Jei nespėjote pamatyti parodos Vilniuje, bent dalį jos išvyskite Klaipėdoje. Įkvepianti ir prisiminimų iš 90-ųjų kupina vasara!

APIE PARODĄ KLAIPĖDOJE:
90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Respublikos metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo mus su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po Saule. Matrica buvo perkrauta, iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. Norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? 

Specialiai Klaipėdos parodai atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame.

Parodos komanda

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo:
Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik

Parodos architektai:
Joris Šykovas ir Renata Valčik

Parodos dizaineris:
Liudas Parulskis

Kūrinius parodai Klaipėdoje atrinko:
Deima Žuklytė-Gasperaitienė

Parodos koordinatorė:
Raminta Masiulytė