Iš tos operos. Parodos fragmentai Klaipėdoje

2021 06 10 - 2021 08 29

Kviečiame pamatyti ryškiausius MO muziejaus ir Vilnius City Opera (VCO) parodos „Iš tos operos“ fragmentus Klaipėdoje, Švyturys BHouse!

Įkvėpimai | Iš tos operos | MO muziejus | muziejus | MO

Apie parodą

Kviečiame pamatyti ryškiausius MO muziejaus ir Vilnius City Opera (VCO) parodos „Iš tos operos“ fragmentus Klaipėdoje, Švyturys BHouse!

Jūsų laukia galimybė patekti į akylai saugomą ir ne kiekvienam žiūrovui prieinamą erdvę – operos teatro užkulisius. Juos atkuriančios originalios „Iš tos operos“ instaliacijos Klaipėdoje išsiskaidys ir apims visus „Švyturys Bhouse“ pastato aukštus. Vizualųjį pasakojimą pratęs Mindaugo Meškausko fotografijos bei menininko Rimo Sakalausko specialiai kurtos vaizdo projekcijos.

„Iš tos operos“ pristatymas parodoms netradicinėje „Švyturys Bhouse“ erdvėje puikiai atitinka „bohemiečių“ charakterį. Savo kūryba jie visuomet siekė atsirasti arčiau savo žiūrovo, atrasti juos dominančias temas bei formas. Ir viskas tam, kad jų publika, užaugusi kartu su kūrėjais, ne tik nesidrovėtų žengti į „meno šventoves“, bet ir pajustų profesionalaus meno alkį. O VCO atvirumas visuomet leido itin artimai pažinti kiekvieną trupės narį. Todėl ir ši paroda kviečia atrasti ir patirti spalvingą VCO istoriją, pasakojamą per asmenybes, jų istorijas ir paslaptis.

Lankytojų lauks galimybė iš arti pamatyti prabangius Juozo Statkevičiaus kostiumus bei susipažinti su ypatinga operos teatro grimerinės aplinka. Čia galėsite pažvelgti į nepakeičiamą grimo kambario atributą – veidrodį, kuriame išvysite Rimo Sakalausko vaizdo fantaziją. „Švyturys Bhouse“ erdvėse taip pat turėsite galimybę iš arčiau pamatyti fotografo Mindaugo Meškausko išskirtine šlapio kolodijaus technika sukurtus VCO solistų portretus. Tarp instaliacijų jūsų lauks ir Holivudo aktorius bei režisierius Dexteris Fletcheris, parodoje netikėtai išpildęs slaptą savo svajonę atlikti Svynio Todo vaidmenį!

Iš tos operos | Parodos fragmentai | MO muziejus
Iš tos operos | Parodos fragmentai | MO muziejus

Keliaudami po skirtingas „Švyturys Bhouse“ erdves galėsite susipažinti su operų istorijomis ir išgirsti jų legendines ištraukas, pamatyti tikras VCO spektaklių scenografijos detales, susipažinti su solistų asmenybėmis. Pamatyti operą iš vidaus – reta galimybė, smalsiausiems atsiverianti tik ypatingomis progomis.

Paroda „Iš tos operos“ apjungia teatro ir vaizduojamąją dailę, operos meną, scenografiją, kostiumų dizainą, fotografiją, video projekcijas ir animaciją. Vilniuje, MO muziejuje ji buvo surengta profesionalios Lietuvos operos šimtmečio bei „bohemiečių“ kūrybinės veiklos dešimtmečio proga. Ji pristatė išskirtinį Lietuvos operos istorijos dešimtmetį, kuomet nuo 2006 m. „Bohemiečių“, trupė išsivystė iki antrojo profesionalaus operos teatro Lietuvoje – „Vilnius City Operos“ (2012 m.). Kadaise atrodę, lyg „ne iš tos operos“ atklydęs jaunimas, šiandien jie ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio operos žinomiausi, visuomet pasižymintys netradiciniais sprendimais, priartinančiais operą prie šiuolaikinio gyvenimo.

Parodos lankymo laikas:
II-V 16:00-00:00 val.
VI 13:00-00:00 val.
VII 13:00-23:00 val.

Parodos komanda

Kuratorė – Algė Gudaitytė
Režisierė – Dalia Ibelhauptaitė
Architektė – Ieva Cicėnaitė
Nuotraukų autorius – Mindaugas Meškauskas

Parodos tekstai – Sigita Ivaškaitė
Vaizdo projekcijos – Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkai: Andrius Stasiulis
Scenografė – Elvita Brazdylytė
Dizainerės – Klimaite Klimaite
Keliaujančios parodos koordinatorės – Monika Balčiauskaitė ir Raminta Masiulytė

Viktorina apie parodą

Parodos patyrimą papildėme nauja, smalsumą žadinančia ir atidumą skatinančia forma – kviečiame žaisti viktoriną!

Žaidimo būdu susipažinkite su parodos ekspozicija, VCO istorijomis ir užkulisiais, viktorinoje naudotais kūriniais bei jų autoriais. O viktorinos pabaigoje dar ir galėsite išgirsti pokalbių su operos solistais bei VCO kūrybine komanda.

 

Parodos rėmėjai

Logotipas Logotipas
Paieška