MO Klaipėdoje. Mekas mirksi geriau

2022 06 08 - 2022 09 04

Kviečiame vasarą MO sutikti Klaipėdoje ir patirti parodą „Mekas mirksi geriau“ Švyturys BHouse!

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Vasaros neįsivaizduojame be MO muziejaus parodos kelionės į Klaipėdą. Šiemet, kai švenčiame 100-ąsias Jono Meko gimimo metines, iš karto žinojome – vasarą Švyturys Bhouse patalpose norėsime eksponuoti fragmentus iš MO parodos „Mekas mirksi geriau“.

Atraskime šią parodą naujai pajūryje!

Apie parodą

Avangardinio kino kūrėjas, poetas Jonas Mekas (1922–2019) turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Meko susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir pristatomi parodoje „Mekas mirksi geriau“.  Meko žvilgsnis ieško ne kultinių asmenų ar reikšmingų monumentų, jo kamera nukreipta į draugus – trapius ir pažeidžiamus artimus žmones.

Švyturys Bhouse eksponuojamose fotografijose lankytojai turi galimybę pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. J. Meko kadruose jie nėra tikslingai fiksuojami, o tampa bendro Niujorko kultūrinio konteksto dalimi. J. Meko filmų kadrai liudija, kaip susipynę 6-ojo, 7-ojo dešimtmečio avangardinio meno ir populiariosios kultūros kūrėjų ryšiai ir įtakos.

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus
Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Mirksėjimą pats Mekas įvardina kaip komunikacijos būdą, kuris gali įgyti daugybę prasmių – išreikšti pritarimą ar pasipiktinimą, pasišlykštėjimą ar susižavėjimą. Būtent mirksėdamas siurrealizmo žvaigždė Salvadoras Dalí imasi provokuoti Meką bendrų hepeningų metu. Modernisto Dalí ir postmodernizmui atstovaujančio Meko susimirksėjimas simbolizuoja, kad Dalí laikas jau praėjo, o naujojo avangardo žvaigždė Mekas mirksi geriau.

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus
Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Parodos lankymo laikas

Švyturys BHouse (Kūlių vartų g. 7, Klaipėda)
II–V 16:00–00:00 val.
VI 13:00–00:00 val.
VII 13:00–23:00 val.

Parodos lankymas nemokamas.

Parodos komanda

Kuratoriai: Edmondas Kelmickas ir Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Parodos architektas Dominykas Šavelis
Dizaineris Gytis Skudžinskas
Kadrus atspaudė Arūnas Kulikauskas
Keliaujančios parodos koordinatorės: Raminta Masiulytė ir Barbora Sakalinskaitė

Parodos rėmėjas

Logotipas
Paieška