Vasarą MO – išskirtiniai renginiai po atviru dangumi

MO muziejus Naujienos
MO lauke | Koncertas

Į vasaros sezoną žengiame su tradicija tapusiu renginių po atviru dangumi ciklu „MO lauke“. Kaip ir kasmet į MO terasą lankytojus sukvies nemokami koncertai ir poezijos skaitymai, o šią vasarą žadame kaip niekada turtingą programą, kurioje – ne tik kylantys kūrėjai, bet ir puikiai pažįstami vardai. Į pirmuosius renginius žiūrovai kviečiami birželio 15 ir 21 dienomis.

Suburia skirtingas bendruomenes

MO lauke | Poezija

Jau ketvirtus metus vykstantys „MO lauke“ renginiai į muziejų sukviečia ypač įvairiais kultūros reiškiniais besidominčius lankytojus. Anot MO vadovės Mildos Ivanauskienės, vasaros vakarais šie renginiai tampa jaukia skirtingų bendruomenių susibūrimo vieta, o pasirodantiems autoriams ir atlikėjams – puikia platforma dalintis kūryba su naujomis auditorijomis.

„MO lauke“ mūsų muziejui yra labai svarbi tradicija. Nuo pačių pirmųjų vasaros renginių tai veikė kaip platforma kitų sričių kūrėjams, ypatingai – jauniems, kylantiems, ieškantiems savo auditorijos. Matydami „MO lauke“ sėkmę šiemet dar labiau plečiame savo programą – lankytojus kviesime tiek atrasti negirdėtus autorius, tiek pasidžiaugti gerai žinomais vardais.

Tikiu, kad muzikinė bei literatūros įvairovė po vienu MO terasos stogu ir vėl suburs skirtingų skonių bei pomėgių bendruomenę, vienijamą meilės kokybiškai kultūrai“, – sako M. Ivanauskienė.

MO lauke | Poezija
MO lauke | Koncertai

Scenoje – netikėti ir drąsūs sąskambiai

MO lauke | Koncertai

Naujoji Vilniaus 700–ajam gimtadieniui skirta MO paroda „Vilniaus pokeris“ pasufleravo, kokia muzika skambės vasaros koncertų programoje. Ričardo Gavelio romane „Vilniaus pokeris“, tapusiame atspirties tašku parodai, muzika reiškia laisvę bei eksperimentus, todėl surengti pasirodymus pakviesti vieni novatoriškiausių ir įdomiausių Lietuvos atlikėjų bei grupių.

Birželio 15 d. 19 val. „MO lauke“ atidarys net trys vilniečiams muzikos gurmanams puikiai pažįstami vardai – kylantis elektronikos kūrėjas Noyus, elektroakustinės muzikos duetas „Ambulance on Fire“ ir provokuojantis meninis hip-hop’o projektas IYE.

Muzikos kūrėjas Noyus – šviežias vardas Lietuvos scenoje, debiutavęs sapniškomis ir melancholiškomis melodijomis. Dabar jį atrandantiems klausytojams Noyus labiau pažįstamas iš urbanistiško elektronikos skambesio. Į dar įvairesnius elektroninės muzikos vandenis neria duetas „Ambulance on Fire“, kurio varomoji jėga – kompozitorės Jūros Elenos Šedytės ir fleitininkės Gabrielės Mėtos Pelegrimaitės bičiulystė. Muzikantės kūryboje pasitelkia neįprastus alternatyvios elektroninės muzikos, ambient, synth-pop ir daugybės kitų stilių derinius, o gyvų ir elektroninių instrumentų sintezėje gimsta kartais lyriškos, kartais – aštrios ar net ironiškos melodijos.

Vakarą užbaigs bene unikaliausias eksperimentinio repo reiškinys Lietuvoje – IYE. Pagarsėję savo išskirtiniais performansais, IYE nevengia kontroversijos, drąsiai ironizuoja, žengia per įprastas ribas ir sukuria netikėtus bei labai intensyvius pasirodymus. Dėl šių priežasčių IYE neįmanoma vertinti abejingai – pasirodymų dalyviai arba tampa ištikimais gerbėjais, arba daugiau niekada juose nebesilanko.

Pamatyti save eilėraščiuose

MO lauke | Poezija

MO poezijos skaitymai šią vasarą ir toliau kvies ieškoti netikėtų atspalvių bei sąskambių eilėse, grįžti pasiklausyti jau pamėgtų autorių ar atrasti dar negirdėtų. Birželio 21 d. 19 val. MO terasoje skambės poetų Dovilės Bagdonaitės, Lauros Kromalcaitės ir Luko Miknevičiaus skaitoma kūryba.

Šių metų poezijos skaitymuose atsigręžiama į MO muziejaus šūkį ir pirmosios muziejaus parodos pavadinimą „Visas menas – apie mus“. Savo kūryba pasidalinsiantys autoriai pakvies klausytojus naujai pamatyti save eilėraščiuose, rasti tinkamiausius žodžius savo vidiniam pasauliui, pabūti literatūros proceso bendrakeleiviais.

Dovilės Bagdonaitės tekstai svyruoja nuo grubokų kasdienybės etiudų, sociokritikos iki šmaikščių žaidimų su kultūros ženklais ar pačia kalba. Lauros Kromalcaitės kūryba kviečia į pasaulį žvelgti per teatrališką paradokso prizmę, klausti „kas, jeigu?“ ir nebijoti išbandyti asmeniškų, atvirų ar fantasmagoriškų atsakymo variantų. Tuo tarpu Lukas Miknevičius savo eilėraščiais pasakoja istorijas, ieško subtilių žmonių tarpusavio ryšių atspalvių, nesibodi pasijuokti iš savęs ir mus supančio pasaulio.

MO lauke | Poezija

Birželio mėnesį startuosiantys „MO lauke“ renginiai tęsis iki pat rudens. Muzika čia taip pat skambės rugpjūčio 2 ir 23 dienomis, o praleisti jaukius vakarus su poezija klausytojai galės liepos 20, 26 ir rugpjūčio 10 dienomis. Visi „MO lauke“ renginiai yra nemokami.

 

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška