MO lauke. Koncertai

2023 06 15
19:00 - 20:00

Kviečiame vasaroti drauge su MO vasaros koncertuose!

MO lauke | Koncertai | MO muziejus

Vasaros neįsivaizduojame be MO lauke – muzika skambančių vakarų MO terasoje su draugais, pašnekesiais ir naujais atradimais. MO lauke sugrįžta dar vienai miestietiškai vasarai bei koncertų serijai, kuri pristatys tiek gerai žinomus vardus, tiek negirdėtas staigmenas.

Tarp MO sienų apsigyvenusi didžioji paroda „Vilniaus pokeris“ pasufleravo, kokia muzika skambės MO vasaros koncertų programoje. Muzika gaveliškajame Vilniuje asocijuojasi su laisve bei eksperimentais, todėl ir mes šią vasarą ieškosime netikėtų, drąsių, žanrų ribas perbraižančių sąskambių. Kiekvieno MO vasaros koncerto metu išgirsite 2–3 grupes ar atlikėjus.

MO lauke renginiai yra nemokami ir atviri visiems. Pasižymėkite koncertų datas kalendoriuose ir čiupkite už parankių bičiulius!

Pirmasis koncertas: birželio 15 d.

Vasaros koncertų ciklą atidarome su vienais novatoriškiausių ir įdomiausių vardų Lietuvos scenoje. Birželio 15 d. jie suplaks ypač eklektišką muzikinį kokteilį: nuo sapniškų garsų, alternatyvios šokių muzikos motyvų iki kontraversiško eksperimentinio hip-hop’o.

Atlikėjai

Noyus – muzikos kūrėjas ir atlikėjas, kurio kūryba pasižymi melancholiškomis melodijomis ir tekstais. Pirmosios Noyus dainos skendo tamsiuose aiduose ir sapnų atmosferose, o dabar jis nagrinėja urbanistišką garsą, kuriam būdingas ryškesnis skambesys, stilingesni ritmai ir gilesnį sąmoningumą įgavusi produkcija.

Ambulance on Fire gimė iš dueto narių Jūros Elenos Šedytės ir Mėtos Gabrielės Pelegrimaitės draugystės, bendrų muzikinių pomėgių bei patirčių. Pasitelkdamos neįprastus IDM, ambient, alternative, breakbeat, 90’s electronica, post-rock, synth-pop, eksperimentinės muzikos stilių derinius, improvizacijos ir kompozicijos žinias, atlikėjos kuria subtilią eklektiką. Taupūs dainų tekstai žadina empatijos jausmą, gyvų ir elektroninių instrumentų sintezėje persipina tekstūros, gimsta lyriškos, retsykiais aštrios ar net ironiškos melodijos.

IYE – turbūt unikaliausia šiuolaikinio hip-hop’o grupė Lietuvoje. Pagarsėję savo išskirtiniais performansais, įrašuose jie skamba intensyviai, eksperimentiškai, eklektiškai, o dažnai – ir ironiškai. Jų albumų viršeliai ir muzikiniai klipai – kontroversiški, nešantys savitą estetiką bei filosofiją, o scenoje IYE žengia per įprastas ribas ir sukuria ryškius, netikėtus, komiškus pasirodymus. Tokios drąsios kūrybos rezultatas nepalieka beveik jokios vietos žiūrovo abejingumui. Tai ne komplimentas, o tiesiog faktas: daugelis IYE pasirodymų dalyvių arba tampa ištikimais gerbėjais, arba daugiau juose nebesilanko.

Faktas ir tai, kad bus necenzūrinės leksikos. Perspėjame iš anksto, bus aštru.

Kas kada?

19:00 val. Ambulance on Fire
19:40 val. Noyus
20:30 val. IYE!!!

MO lauke koncertus iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Paieška