Bendrabūvis

2019 05 04 - 2019 07 22

Parodą galima pamatyti MO muziejaus Mažojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

Apie parodą

Paroda „Bendrabūvis“ organizuojama bendradarbiaujant su Veimaro Bauhauso universitetu.  Joje menininkai mokslinius eksperimentus pateikia kaip meno kūrinius ir analizuoja juos kultūriniame kontekste.

Bauhauso universiteto menininkai siekia pakeisti meno praktikos ryšį su technologijomis ir jos vietą šiandienos pasaulyje. Pagrindinį dėmesį skirdami organizmų santykiui su jų pačių aplinka, menininkai tyrinėja žmonių, kitų organizmų ir mašinų tarpusavio ryšius.  Kaip bendrauja skirtingų rūšių būtybės? Kaip tai patiria žmonės? Kaip šią patirtį pateikti mene – šie ir kiti klausimai yra aktualūs tiek parodos menininkams, tiek gali kilti ir parodos lankytojams.

Parodoje pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos: virtuali realybė, socialiniai tinklai, videožaidimai bei moksliniai tyrimai. Lankytojams ne tik pristatomi meno kūriniai – taip pat siūlome kartu eksperimentuoti savadarbėje laboratorijoje.

Daugiau apie parodą skaitykite čia. 

Stephan Isermann „The pig simulator“ (VR žaidimas)
2015-2018

Parodos komanda

Kuratorės: Ursula Damm, Ugnė Paberžytė
Koordinatoriai: Mindaugas Gapševičius, Iveta Jaugaitė
Mokslo konsultantas Julian Chollet
Menininkai: Ursula Damm, Birgit Brüggemeier, Stephan Isermann, Jan Georg Glöckner, Theresa Schubert, Rico Graupner, Sebastian Kaye, Freya Probst, Mindaugas Gapševičius
Parodos dizainas ir instaliavimas: Akvilė Paukštytė, Marius Armonas
Paieška