Bilietų įsigijimo, naudojimo ir grąžinimo taisyklės

I. Bendra informacija

1. Norint apsilankyti Viešojoje įstaigoje MO muziejuje, adresas Pylimo g. 17, 01141 Vilnius (toliau – Muziejus), būtina įsigyti Muziejaus bilietą. Muziejaus bilietas suteikia teisę lankytis parodose bei dalyje Muziejuje vykstančių renginių. Kai kurie renginiai gali būti papildomai apmokestinami arba prieinami ir be Muziejaus bilieto. Apie tai informacija pateikiama atitinkamų renginių aprašymuose Muziejaus interneto svetainėje mo.lt.

2. Bilietus į Muziejų galima įsigyti Muziejuje esančiose kasose, savitarnos terminaluose arba interneto tinklalapyje bilietai.mo.lt

3. Atvykus į Muziejų lankytojams yra išduodami bilietai-lipdukai, kuriuos reikia prisiklijuoti matomoje vietoje ir dėvėti viso apsilankymo Muziejuje metu.

4. Bilietai nėra keičiami ir pinigai už juos nėra grąžinami, išskyrus atvejus, jei apsilankymas buvo negalimas ar renginys neįvyko dėl Muziejaus kaltės.

5. Jei apsilankymas Muziejuje nebuvo galimas arba renginys neįvyko dėl Muziejaus kaltės:
5.1 Kasoje įsigytus bilietus galima grąžinti tik toje kasoje, kurioje jie buvo pirkti. Norint atsiimti sumokėtus pinigus, kasoje būtina pateikti įsigytus bilietus ir pirkimo kvitą.
5.2 Internetu įsigytus bilietus galima grąžinti atsiuntus prašymą ir e-bilietą el. paštu adresu mo@mo.lt.
5.3 Savitarnos terminaluose įsigytus bilietus galima grąžinti (i) Muziejaus kasose, pateikus pirkimo kvito kopiją ar kitą apmokėjimo įrodymą ir užpildžius pinigų grąžinimo aktą arba (ii) internetu, atsiuntus pirkimo kvito kopiją ar kitą apmokėjimo įrodymą ir užpildytą pinigų grąžinimo aktą el. paštu adresu  mo@mo.lt.

II. Bilietų įsigijimo www.bilietai.mo.lt taisyklės

1. Bilietų pardavimo internetu sistemoje galima įsigyti bilietus į Muziejaus parodas ir Muziejaus renginius Lietuvos Respublikoje ir kitose šalyse, kur yra interneto ryšys. Mokėjimai atliekami per mokėjimo sistemą paysera.lt. Siūlomi mokėjimo būdai apima daugumą Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės paslaugų bei debeto (kredito) kortelių.

2. Lankytojas, pirkdamas bilietą bilietai.mo.lt, privalo įsitikinti, kad pasirinko reikiamą datą, lankytojų kategorijas ir bilietų kiekį.

3. Perkant bilietus sistemoje vaikų iki 3-ių metų (imtinai) pažymėti nereikia. Vaikai iki 3-ių metų (imtinai) į Muziejų yra įleidžiami nemokamai kontrolės vietose.

4. Pasirinkus bilietus, lankytojas privalo suvesti duomenis, kurių reikalauja sistema, patikrinti krepšelio informaciją ir įsitikinti, kad ji teisinga, sutikti su Muziejaus bilietų įsigijimo ir naudojimo sąlygomis, kad apmokėjimas galėtų būti įvykdytas.

5. Pasirinkus nustatymą „Reikalinga sąskaita faktūra“, pagal pateiktus asmens ar įmonės duomenis bus sugeneruota elektroninė sąskaita faktūra. Ji bus atsiųsta lankytojo nurodytu el. paštu kartu su e-bilietais.

6. Mokėjimas vykdomas mokėjimų sistemoje paysera.lt.

7. Gavus paysera.lt atsakymą apie sėkmingą apmokėjimą, lankytojui išsiunčiami e-bilietai jo nurodytu el. paštu.

8. Lankytojas, kuris yra vartotojas, neturi teisės atsisakyti nuotoliu sudarytos sutarties (t. y. grąžinti internetu įsigytus bilietus), nes bilietai yra parduodami konkrečiai datai ir / ar laikui.

III. Bilietų įsigijimo savitarnos terminaluose taisyklės

1. Muziejaus lankytojas, pirkdamas bilietą savitarnos terminale, privalo įsitikinti, kad pasirinko tinkamą bilietų kategoriją ir bilietų kiekį.

2. Pasirinkęs bilietus, lankytojas yra atsakingas patikrinti krepšelio informaciją ir užtikrinti, kad ji yra teisinga.

3. Jei pageidaujama gauti sąskaitą-faktūrą, būtina atsispausdinti mokėjimo kvitą savitarnos terminale ir kreiptis į kasos darbuotoją.

4. Savitarnos terminaluose pinigų grąžinimas nėra galimas. Norėdamas susigrąžinti pinigus už terminale įsigytus bilietus (kai yra šiose taisyklėse nustatytas pagrindas bilietų grąžinimui), lankytojas užpildo pinigų grąžinimo aktą. Pinigų grąžinimo aktas lankytojui išduodamas Muziejaus kasose.

5. Savitarnos terminaluose nėra parduodami bilietai į Muziejuje vykstančius renginius, ekskursijas ir edukacines programas.

6. Nemokami bilietai (jei taikoma) savitarnos terminaluose nėra išduodami. Nemokamą bilietą (jei taikoma) lankytojas privalo atsiimti Muziejaus kasoje.

7. Jeigu bilietas įsigytas su nuolaida, kontrolės vietoje lankytojas privalo pateikti asmens dokumentą arba kitą teisę į nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Jeigu lankytojas tokio dokumento pateikti negali, lankytojas privalo Muziejaus kasoje sumokėti kainos skirtumą tarp standartinės bilieto kainos ir bilieto su nuolaida kainos.

IV. Bilietų naudojimo taisyklės

1. Lankytojai į Muziejų ar į renginį Muziejuje, į kurį patenkama įsigijus bilietą, įleidžiami tik pateikę galiojantį bilietą.

2. Jei lankytojas į Muziejų atvyksta įsigijęs e-bilietą, lankytojas kontrolės vietoje turi pateikti atspausdintą e-bilietą arba e-bilieto brūkšninį kodą savo mobiliajame įrenginyje. Lankytojas pats atsakingas už mobilų internetą ir / ar kitus būdus kiekvienam brūkšniniam kodui atversti.

3. E-bilietas nuskaitomas ir keičiamas į bilietą-lipduką tik vieną kartą, ir galioja tik vienam asmeniui. Kontrolės aparatai rodo e-bilieto pirmo skenavimo datą ir laiką. Jeigu e-bilietas pateikiamas skenuoti antrą kartą, lankytojas nebus įleidžiamas.

4. Bilietus, skirtus Muziejaus lankymui, lankytojas gali pateikti tiek Muziejaus kasose, tiek savitarnos terminaluose.

5. Bilietas galioja tik jame nurodytam apsilankymo tikslui ar renginiui konkrečią datą ir / ar laiką. Lankytojas, išėjęs iš zonos, kuriai taikomas Muziejaus bilietas, antrą kartą su tuo pačiu bilietu nėra įleidžiamas.

6. Jeigu bilietas įsigytas su nuolaida, kontrolės vietoje lankytojas privalo pateikti asmens dokumentą arba kitą teisę į nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Jeigu lankytojas tokio dokumento pateikti negali, lankytojas privalo Muziejaus kasoje sumokėti kainos skirtumą tarp standartinės bilieto kainos ir bilieto su nuolaida kainos.

7. Patikrinus bilietus lankytojams išduodami lipdukai, kuriuos reikia dėvėti matomoje vietoje iki apsilankymo Muziejuje ar renginio pabaigos.

V. Mokėjimų už užsiėmimus taisyklės

1. Užsiėmimai – tai Muziejaus įvairioms auditorijoms teikiami skirtingų tipų edukaciniai užsiėmimai: ekskursija su gidu, MOmandiruotė, edukacija ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams ir kiti Muziejuje organizuojami užsiėmimai.

2. Užsiėmimo užsakovas (toliau – Užsakovas) – tai asmuo, kuris pateikia užsiėmimo registraciją Muziejaus interneto puslapyje mo.lt esančioje registracijos sistemoje ir / arba atlieka mokėjimą.

3. Užsiėmimo registracija – tai Užsakovo prašymas suteikti konkretų užsiėmimą konkrečiai datai bei laikui ir konkrečiam dalyvių skaičiui, pateikiamas Muziejaus internetiniame puslapyje mo.lt esančioje registracijos sistemoje.

4. Užsiėmimo registracijos patvirtinimas – tai į Užsakovo elektroninį paštą, kuris nurodomas registruojantis į užsiėmimą registracijos sistemoje, atėjęs laiškas: REGISTRACIJOS PATVIRTINIMAS.

5. Užsiėmimo užsakymas – tai kainos už užsiėmimą sumokėjimas per nurodytą terminą.

VI. Ekskursija su gidu

1. Užsiėmimo „ekskursija su gidu“ kaina apima gido paslaugos kainą ir kainą už ekskursijos dalyvių Muziejaus bilietus. Tais atvejais, jei dalyvis turi teisę į bilietą su nuolaida, atvykus į užsiėmimą, turi būti pateikiamas teisę į nuolaidą patvirtinantis dokumentas.

2. Ekskursija su gidu gali būti apmokama:
2.1 Atliekant bankinį pavedimą pagal Užsakovui pateiktą sąskaitą, kuri atsiunčiama į Užsakovo registracijos sistemoje nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai yra patvirtinama registracija. Mokėjimą reikia atlikti per nurodytą terminą. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą terminą neatliekamas, registracija laikoma atšaukta.
2.2Per elektroninės bankininkystės sistemą, paspaudžiant aktyvią nuorodą, kuri yra atsiunčiama į Užsakovo nurodytą elektroninio pašto adresą po tai, kai yra patvirtinama registracija. Mokėjimą reikia atlikti per registracijos patvirtinimo laiške nurodytą terminą. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą terminą neatliekamas, registracija laikoma atšaukta. Mokėjimai atliekami per mokėjimo sistemą http://www.paysera.lt. Siūlomi mokėjimo būdai apima daugumą Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės paslaugų bei debeto (kredito) kortelių.

3. Muziejaus bilietai ekskursijos su gidu dalyviams gali būti apmokami:
3.1 Atliekant bankinį pavedimą pagal sąskaitą, kuri atsiunčiama į Užsakovo registracijos sistemoje nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai registracija yra patvirtinama, ir atliekamas vienas mokėjimas ir už ekskursiją su gidu, ir už dalyvių Muziejaus bilietus. Mokėjimą reikia atlikti per sąskaitoje nurodytą laiką. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą laiką neatliekamas, registracija laikoma atšaukta.
3.2 Per elektroninės bankininkystės sistemą, paspaudžiant aktyvią nuorodą, kuri atsiunčiama į Užsakovo nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai registracija yra patvirtinama, ir atliekamas vienas mokėjimas ir už ekskursiją su gidu, ir už dalyvių Muziejaus bilietus. Mokėjimą reikia atlikti per registracijos patvirtinimo laiške nurodytą terminą. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą terminą neatliekamas, registracija laikoma atšaukta. Mokėjimai atliekami per mokėjimo sistemą paysera.lt. Siūlomi mokėjimo būdai apima daugumą Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės paslaugų bei debeto (kredito) kortelių.
3.3 Muziejaus kasoje, atvykus į ekskursiją. Atsiskaitymai kasoje priimami grynaisiais pinigais bei banko kortelėmis.

4. Jeigu į ekskursiją su gidu atvyksta daugiau dalyvių negu buvo sumokėta Muziejaus bilietų, už papildomus bilietus sumokama Muziejaus kasoje. Jeigu į ekskursija su gidu atvyksta mažiau dalyvių negu buvo sumokėta Muziejaus bilietų, pinigai negrąžinami.

5. Ekskursijos su gidu registracijos datą galima keisti ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki numatytos ekskursijos datos, jeigu yra ekskursijos su gidu galimybė kitai Užsakovo pageidaujamai datai. Kitu atveju pinigai už ekskursiją su gidu nėra grąžinami, išskyrus atvejus, kai apsilankymas buvo negalimas dėl Muziejaus kaltės arba dėl force majeure priežasčių.

VII. MOmandiruotė

1. Užsiėmimo kaina apima ir dalyvių nemokamą apsilankymą Muziejuje.

2. MOmandiruotė gali būti apmokama:
2.1 Atliekant bankinį pavedimą pagal sąskaitą, kuri atsiunčiama į Užsakovo registracijos sistemoje nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai patvirtinama registracija. Mokėjimą reikia atlikti per sąskaitoje nurodytą terminą. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą terminą neatliekamas, registracija laikoma atšaukta.
2.2 Per elektroninės bankininkystės sistemą, paspaudžiant aktyvią nuorodą, kuri atsiunčiama į Užsakovo registracijos sistemoje nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai patvirtinama registracija. Mokėjimą reikia atlikti per registracijos patvirtinimo laiške nurodytą terminą. Tuo atveju, jeigu mokėjimas per nurodytą terminą neatliekamas, registracija laikoma atšaukta. Mokėjimai atliekami per mokėjimo sistemą paysera.lt. Siūlomi mokėjimo būdai apima daugumą Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės paslaugų bei debeto (kredito) kortelių.

3. MOmandiruotės registracijos datą galima keisti ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki numatytos MOmandiruotės datos, jeigu yra MOmandiruotės galimybė kitai Užsakovo pageidaujamai datai. Kitu atveju pinigai už MOmandiruotę nėra grąžinami, išskyrus atvejus, kai apsilankymas buvo negalimas dėl Muziejaus kaltės arba dėl force majeure priežasčių.

VIII. Edukacija ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams (toliau – Edukacija)

1. Edukacijos kaina dalyviui apima ir nemokamą apsilankymą Muziejuje.

2. Edukacija gali būti apmokama:
2.1 Per Kultūros paso sistemą, šioje sistemoje gavus Muziejaus Edukacijos patvirtinimą.
2.2 Atliekant bankinį pavedimą pagal pateiktą sąskaitą, kuri atsiunčiama į Užsakovo registracijos sistemoje nurodytą elektroninio pašto adresą po to, kai patvirtinama registracija. Mokėjimą reikia atlikti per sąskaitoje nurodytą terminą.
2.3 Atliekant bankinį pavedimą pagal sąskaitą faktūrą, išrašytą ir Užsakovui išsiunčiamą per 3 darbo dienas po įvykusios Edukacijos. Tokia galimybė suteikiama tik išimtiniais atvejais, suderinus su Muziejumi ir Užsakovui pateikus garantinį raštą su organizacijos vadovo arba kito atsakingo asmens parašu, patvirtinantį, jog už Edukaciją bus atsiskaityta. Mokėjimą reikia atlikti per sąskaitoje nurodytą terminą.
2.4 Muziejaus kasoje, atvykus į Edukaciją. Atsiskaitymai kasoje priimami grynaisiais pinigais bei banko kortelėmis.

3. Edukacijos registracijos datą galima keisti likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki numatytos Edukacijos datos.

IX. Baigiamosios nuostatos

1. Visus ginčus siekiame spręsti taikiai, todėl, jei turite skundų, prašome kreiptis į Muziejų el. paštu mo@mo.lt.

2. Jei nepavyktų pasiekti taikaus susitarimo, informuojame, kad Europos Komisija sukūrė elektroninio ginčų sprendimo platformą (OS), skirtą neteisminiams vartotojų ginčams spręsti. Platformą rasite adresu http://ec.europa.eu/consumers/odr. Jei esate vartotojas, gyvenantis Lietuvoje, turite teisę pateikti skundus Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, Vilniaus g. 25, Vilnius LT-01402, Lietuva, tarnyba@vvtat.lt, https://www.vvtat.lt/.

Paieška