Daugiau nei muziejus

MO muziejus – daugiau nei muziejus

Nuo pat MO atidarymo matėme, kad esame gyva kultūrinė vieta, daugiau nei muziejus.

Būdami atviri miestui ir jo svečiams suprantame, kad MO – ne tik fizinis pastatas, MO – daugiau nei muziejus. Nuolat puoselėjame MO, kaip aktyvaus visuomenininko, idėją ir siekiame būti svarbiu kultūriniu centru ne tik Vilniuje, Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Kiek DAUGIAU? Ką sukūrėme nuo pat muziejaus atidarymo?

2022

Antrasis MOgazinas

MOgazinas | Kaunavilnis | MO muziejus

2022-ųjų vasarą pasaulį išvydo antrasis MO žurnalas „MOgazinas“!

Šįkart žurnalo tema praplečia MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ temą ir analizuoja, kas kuria šiuos miestus. Daugiau apie numerį

Žurnalą atrasite įvairiose susitikimų erdvėse Vilniuje ir Kaune, o MOdernistus kviečiame atsiimti savąjį numerį dovanų MO muziejuje nuo liepos 7 d. iki parodos uždarymo rugpjūčio 28 d.

2021

Pirmasis MOgazinas

Naujiena | MOgazinas | Permainų šventė | MO muziejus

Noras dar didesnį kiekį žmonių pakviesti atrasti kultūrą paskatino mus ieškoti naujų kelių. Taip gimė ir pirmasis MO žurnalas – „MOgazinas“!

Ketiname vėliau žurnalą leisti du kartus per metus ir kiekvienu numeriu praplėsti MO muziejaus didžiųjų parodų nagrinėjamas temas bei klausimus. O pradėjome šventiškai – nuo „Permainų šventės“!

Daugiau apie projektą

MO muziejaus žurnalo „MOgazinas“ kūrimą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

MO TV

MO muziejaus gyvenimas keliasi ir į ekranus! MO TV – per „Cgates“ televiziją.

Virtualias ekskursijas po MO muziejaus parodas, pokalbius su menininkais, kultūros ir visuomenės veikėjais, MO muziejaus užkulisių istorijas bei virtualias MO edukacijas smalsiems įvairaus amžiaus žiūrovams nemokamai rodome per „Cgates TV“.

 

Atrask MO TV tau patogiame ekrane:

Daugiau apie projektą

#menasnaMO: 10 Lietuvos fotografijos istorijų

Andrew Miksys | DISCO | MO kolekcija

2021 metais drauge su LRT tęsėme projektą, pasakojantį apie Lietuvos meną ir jo kūrėjus. Anksčiau vaizdo pasakojimais supažindinę su 20 Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno atstovų, šįkart kvietėme giliau nerti į fotografijos pasaulį.

10 Lietuvos fotografijos istorijų – daug laiko nereikalaujantis, bet esminius ir svarbiausius faktus apie fotografus atskleidžiantis vaizdinis pasakojimas visiems. Jau žinantys fotografus, gali atrasti naujų istorijų, o nežinantiems – tai kasdienė trumpa meno dozė.

Trumpuose 2 min. trukmės vaizdo pasakojimuose pristatėme 10 skirtingų Lietuvos fotografų: nuo žinomų grandų iki jaunosios kartos atstovų.

Daugiau apie projektą

MOdisėja

MO muziejus | MOlimpiada

MOdisėja – virtualus Lietuvos meno nuotykis–žaidimas, į kurį pirmą kartą pakvietėme 2020-aisiais.

Tai vieną dieną trunkančios nemokamos virtualios meno pažinimo žaidynės, kurias sudaro 20 įtraukiančių klausimų, leisiančių sužinoti daugiau apie Lietuvos meną (ir ne tik). Tai smagus, išankstinių žinių nereikalaujantis žaidimas. Klausimai iliustruojami meno kūriniais, kurie sufleruoja arba teisingą atsakymą, arba kelią jo link. Tuo pačiu tai – ir puikus būdas susipažinti su Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno atstovais bei jų kūryba, esančia MO muziejaus kolekcijoje.

2021 metų MOdisėjoje, surengtoje jau antrą kartą, dalyvavo 1390 dalyvių. Virtualios meno žaidynės sujungė visos Lietuvos gyventojus – šiemet dalyvių iš kitų miestų daugiau nei iš Vilniaus! Dar smagiau, kad MOdisėjoje dalyvavo žaidėjų net iš 25 užsienio miestų.

Juk smagu, kai žinai. Dar smagiau, kai sužinai!

Daugiau apie projektą

Vilniaus kalbančios skulptūros

2021-ųjų vasarą prakalbinome dar dvi skulptūras Vilniaus mieste. Tai – Jurgos Ivanauskaitės skverą Aguonų gatvėje saugantis Katinas ir šviesą nešanti Elektra, įsikūrusi ant Energetikos ir technikos muziejaus bokštelio.

Taigi šiandien skaičiuojame net 24 kalbančias skulptūras Vilniaus centre!

Daugiau apie projektą

Vilniaus kalbančios skulptūros | Sezono atidarymas | MO muziejus
Vilniaus kalbančios skulptūros | Sezono atidarymas | MO muziejus


2020

Menas pajusti Kalėdas

2020-aisiais Kalėdos MO buvo ypatingos. Šventiniu laikotarpiu MO pastato architektūra ir lauko erdvės nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais. Kvietėme saugiai patiems susikurti savo stebuklą pasivaikštant po skirtingas MO lauko erdves.

Atmosferai sustiprinti buvo sukurtas specialus muzikinis garso takelis. O artimųjų ilgesiui atliepti drauge su Lietuvos paštu kvietėme siųsti atvirlaiškius.

MOiškas ačiū nuostabiems partneriams – kūrybingai ir drąsiai F6 komandai!

Daugiau apie projektą

Menas pajusti Kalėdas | MO Kalėdos | Skulptūrų sodas | MO muziejus
Menas pajusti Kalėdas | MO Kalėdos | MO terasa | MO muziejus

#menasnaMO: 20 Lietuvos meno istorijų

Kostas Dereškevičius | 20 Lietuvos meno istorijų | Projektai | MO muziejus

Dar pirmojo karantino metu drauge su LRT įgyvendinome projektą „#menasnaMO: 20 Lietuvos meno istorijų” ir supažindinome su Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno kūrėjais.

Antanas Gudaitis, Kazimiera Zimblytė, Vincas Kisarauskas, Kostas Dereškevičius, Antanas Sutkus, Šarūnas Sauka, Eglė Ridikaitė, Pakui Hardware ir kiti menininkai buvo pristatyti visą mėnesį trukusiame projekte.

Visas ankstesnes 20 Lietuvos meno istorijų pamatyti ir prisiminti galite čia:

MO stotelė

MO stotelė | Projektai | MO muziejus

Nuo 2020 metų birželio mėnesio link MO viešuoju transportu keliaujantys miestiečiai išgirsta: „Kita stotelė – MO muziejus“. Prie pat muziejaus esanti stotelė nuo šiol pasitinka ir išlydi tiek lankytojus, tiek praeivius MO vardu!

Už tai esame dėkingi Vilniaus miesto savivaldybei ir įmonei „Susisiekimo paslaugos“.

 

2015–2021

Vilniaus kalbančios skulptūros

„Vilniaus kalbančių skulptūrų“ projektą pradėjus 2015 metais, Vilnius tapo ketvirtuoju miestu pasaulyje, prakalbinusiu skulptūras viešosiose erdvėse. Tais pačiais metais projektas buvo pripažintas inovatyviausiu turizmo projektu!

Iki muziejaus atidarymo 2018 metais prakalbinome net 16 miesto skulptūrų. 2019 m. buvo prakalbintos dar dvi: dainuojamosios poezijos atlikėjo Vytauto Kernagio ir kompozitoriaus, dirigento Stanislovo Moniuškos skulptūros.

2020 metais prakalbinome net tris! Viena jų – tikriausiai daugiausia komentarų susilaukusi skulptūra Vilniuje – Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arka“, vilniečių praminta ir dar žinoma kaip „vamzdis“. Taip pat pakvietėme susipažinti ir su MO skulptūrų sode jaukiai įsikūrusia Ksenijos Jaroševaitės skulptūra „Sėdinti“ ir daugybės miesto svečių pamilta Literatų gatvės siena.

Smalsu, kokias dar Vilniaus skulptūras esame prakalbinę?

Daugiau apie projektą

MO muziejus | skulptūrų sodas
MO kalbancios skulpturos Moniuska
MO kalbancios skulpturos Vytauto Kernagio suolelis


2009–2013

Literatų gatvė

MO kalbancios skulpturos literatu gatve

MO muziejus savo veiklą pradėjo 2009 m. Vilniuje, Literatų gatvės 8-ajame name, tad ir pirmas muziejaus be sienų projektas vyko čia pat – pačioje artimiausioje aplinkoje. Jo tikslas – atgaivinti Literatų gatvę, tvirčiau susieti su Vilniuje gyvenusiais, kūrusiais literatais, su užsienio rašytojais, vienaip ar kitaip susijusiais su Vilniumi, Lietuva.

Projektą kuravo menininkė Eglė Vertelkaitė, ji sukūrė ir išplėtojo vizualinę-meninę projekto išraišką, o įgyvendinti pakvietė daugybę savo kolegų menininkų.

Projekto metu apie 150 dailininkų sukūrė daugiau nei 200 konkrečius literatus įamžinančių lentelių – keraminių, metalinių, plastikinių ir įvairius „readimeidus“ įkomponuojančių mažųjų meno kūrinių. Įmontuoti į Literatų gatvės sienas jie sulaukia pastovaus ir nenutrūkstančio tiek vilniečių, tiek miesto svečių dėmesio.

Eglė Vertelkaitė ne tik vadovavo projektui, bet ir pati sukūrė nemažai darbų, Literatų gatvėje rengė literatūrines-muzikines miesto šventes, drauge su dizaineriu Vaidotu Skolevičiumi sukūrė ir specialų Literatų gatvės tinklalapį.

Siekdama „iššifruoti“ ir plačiau papasakoti apie sienoje įamžintus literatus Milda Ivanauskienė surinko medžiagą apie sienoje minimus literatus bei juos įamžinusius dailininkus. 2014 m. išleidome jos parengtą knygą „Literatų gatvė“ – kultūrinį gidą po daugiatautį Vilniaus literatūrinį palikimą.

Šio projekto rėmėjai: UAB „Fermentas“ (dabar „ThermoFisher Scientific“), Vilniaus senamiesčio Rotary klubas, Prancūzijos ambasada Vilniuje, privatūs asmenys.

Projekto įgyvendinimas truko ketverius metus – 2013 m. jis užbaigtas ir toliau MO vykdo palaikomąją sienos priežiūrą, kurią maloniai remia Vilniaus senamiesčio Rotary klubas.

Paieška