Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

2019 10 05 - 2020 03 01
Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR | Paroda | MO muziejus

Apie parodą

Pirmasis mūsų laisvės dešimtmetis buvo ne vien šalies, bet mūsų pačių naujų istorijų pradžia. Unifikuotą deficito visuomenę pakeitė vartojimo ideologiją išpažįstančios socialiai ir realiai spalvingos rūšys, kurių kiekviena kovojo dėl vietos po Saule. Stulbinanti naujovių gausa keitė santykius, o atsiradusios galimybės vertė mėginti ir rizikuoti. Lyg revoliucijos karnavale maišėsi apačios su viršūnėmis, keitėsi žmonių statusai, meną nokautavo kičas. Ši paroda – tai mūsų visų sunešti „archeologiniai“ atsiminimai apie neoficialų valstybės radimąsi, apie gimusią naują kultūrą. Tai ir atsakymai apie jos kilmę – ir apie tai, kodėl šiandien esame būtent šiame evoliucinės spiralės taške.

Kaip laukiniai ir euforijos pilni 90-ieji pakeitė mus ir mūsų mąstymą? Šioje parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Paroda atskleis laiko(laikmečio) prieštaringumą – ir euforiją, ir transformacijos sudėtingumą, visuomenę valstybės kūrimosi pradžioje. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Susijungs menas, kultūra ir to meto kasdienybės istorijos. Šalia muzikos, mados, rinkos ir Gariūnų ekonomikos, užgimusios mafijos ir popkultūros atsiras šio laikotarpio MO kolekcija: videofilmai, instaliacijos, performansai, tapyba.

Informuojame, kad parodoje yra kūrinys, kuriame naudojamos blyksinčios šviesos ir judantys objektai.

Parodos komanda

Kuratoriai: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik
Architektai: Renata Valčik, Joris Šykovas
Dizaineris: Liudas Parulskis

Ekskursija po MO parodą su MO gidu | Ekskursija | MO muziejus
MO muziejus | paroda | Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

Video įrašai

Pokalbiai ir susitikimai su menininkais bei parodos kūrėjais. Specialūs įrašai iš parodos atidarymo MOratono.

O gal jums įdomu, kaip atrodė parodos instaliavimo procesas? Pamatykite iš arčiau ir sužinokite daugiau video įrašuose apie parodą.

Taip pat siūlome pasiklausyti ir parodos kuratorių paskaitų apie tai, kokie buvo 90-ieji teatre, muzikoje ir kitur.

Paieška