Paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“ | MO
Kodėl taip sunku mylėti?
2020 06 20 – 2021 01 31

MO muziejus pristato naują didžiąją parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“. Parodą kuruoja Olandijos multimedijų menininkė Saskia Boddeke ir vienas originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių Peter Greenaway. Ši paroda pati tampa meno kūriniu: joje Boddeke ir Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų.

„Kodėl taip sunku mylėti?“ pasakoja apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso: pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, siekdami panaikinti skirtis tarp turtuolių ir vargšų, nelygybę tarp moterų ir vyrų, susipriešinimą tarp kartų ar rasių. Eksponuojami žymių lietuvių menininkų kūriniai atskleidžia žiaurias istorines aplinkybes, paveikusias mūsų valstybę: okupacijas, laisvės siekį ir drastiškus socialinius pokyčius.

Tai paroda, glaudžiai susijusi su Boddeke ir Greenaway asmeninėmis patirtimis – jų instaliacijose pasirodanti veikėja Susa Bubble yra įkvėpta jų jauniausios dukros Pip. Menininkai kalba apie tai, kad jiems kaip tėvams neramu dėl savo vaiko ateities: ji turės spręsti iškilsiančias problemas, susijusias su migrantų, ekologine ir politine krizėmis. Lygios teisės ir tolerancija vienas kitam yra ypatingai svarbūs dabar, kai didžiulės žmonių grupės – dažnai paskatintos drastiškų klimato pokyčių – palieka savo namus ieškodamos geresnių gyvenimo sąlygų. Priimti šiuos pokyčius sunku dabartinėje politinėje aplinkoje, kai valstybių santykiai vis labiau įtempti, o radikalūs dešinieji judėjimai vis stiprėja. Visgi, parodos žinutė kupina vilties: pastangos, kurias skiriame šiems iššūkiams įveikti ir suteikia mūsų gyvenimui prasmę.

Menininkų kuruotos parodos jau rodytos Luvre Paryžiuje, Rijksmuseum Amsterdame, Žydų muziejuje Berlyne, Italijos paviljone 56-ojoje Venecijos Bienalėje bei daugybėje kitų svarbių institucijų visame pasaulyje. 

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje ir renginiuose, vykstančiuose tiek MO viduje, tiek lauke, būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.
  

Tai nėra įprasta paroda, ji – lyg filmas, kurį kviečiame patirti ir pajausti patiems. Judėkite po erdvę laisvai, čia nėra griežto eiliškumo. Eksponuojami kūriniai pratęsia filmo siužetą, todėl kviečiame kurti jų personažus patiems. 

Kūrinių aprašymus galite rasti išsamiame parodos e. gide. Jis ČIA. Turėkite savo telefoną ir ausines.
Taip pat informuojame, kad parodoje yra tamsu, taip pat yra blyksinčių šviesų ir baseinas. Būkite atidūs!

Parodą galima pamatyti MO muziejaus didžiojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

MENININKAI:

Poema, filmas, instaliacijos – Saskia Boddeke  
Piešiniai, Susos Bubble figūra – Peter Greenaway
Koliažai, piešiniai, animacija – Pip Greenaway
Kompozitorius – Luca D’Alberto
Montažas – Elmer Leupen
Šviesų dizainas – Maarten Warmerdam
Garso režisierius – Danny Weijermans       
Kaligrafija – Linas Spurga jaunesnysis         
Rekvizitai – Baltic Art Force    
Apipavidalinimas: Indrė Lubytė, Diana Remeikytė, Titas Vilkaitis, Veronika Guželytė

FILMAS:

Vaidino – Pip Greenaway       
Režisierė – Saskia Boddeke
Vyriausiasis operatorius – Ruzbeh Babol
Apšvietėjas – Edwin Bakker
Grimo dailininkė – Anna de Vriend

SB&PG projektai 
Prodiuserės: 
Annette Mosk, Lotte Schmidt

MO MUZIEJUS:

Parodą rengė: Ugnė Paberžytė, Ieva Stasevičiūtė, Paulius Vitkauskas, Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Grafinis dizainas – Tadas Karpavičius  

 

Kiti MO įvykiai

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 16:00 – 17:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 16:00 – 17:00
Sutinku