Atgimimo inkilai

2023 06 22 - 2023 06 29

Kviečiame aplankyti instaliaciją „Atgimimo inkilai“ MO terasoje, skirtą Ukrainai palaikyti.

Atgimimo inkilai | Instaliacija | MO muziejus

Nuo birželio 22 d. MO muziejaus terasoje atidaroma Jolitos Vaitkutės ir Aurimo Kadzevičiaus instaliacija Atgimimo inkilai“. Instaliacijos atidarymo metu, birželio 22 d. 19:00 val., vyks aukcionas, kuriame surinktos lėšos bus skiriamos į „Stiprūs kartusąskaitą, skirtą vaikams, dėl karo netekusiems abiejų tėvų.

Instaliacija MO terasoje veiks birželio 22–29 dienomis.

Kviečiame ateiti, pabūti ir nepamiršti kovojančios Ukrainos.

Apie instaliaciją

Ukrainoje šiandien vyksta karas, paliekantis šalį nuolaužose.

Atgimimo inkilai – tai funkciniai inkilai, sukurti iš pastatų nuolaužų, iki karo buvusių saugiais namais. Visos nuolaužos mena buvusius namus: seni skaitikliai, proprosenelės laikrodis, vaikiška lovelė, durų stakta su vis dar spynoje esančiais raktais… Žuvusių tėvų namų nuolaužas perdavė jų vaikai. Inkilai pasakoja istorijas apie kelis konkrečius namus šalia Lvivo, bet tokių pastatų Ukrainoje yra visa begalė. Šiandien jų nuolaužos simbolizuoja laikinus namus, kuriuose priversti gyventi daugelis ukrainiečių. Jos gali atgimti iš naujo ir kviesti vilčiai.

Atgimimo inkilai pirmiausiai yra monumentas, skirtas įprasminti ukrainiečių nepalaužiamą jėgą: tai – tuo pačiu ir kapas, ir paminklas. Juose apsigyvens paukščiai, kviesdami nepamiršti, kad turime padėti Ukrainai atgimti. Visi septyni inkilai bus pateikti virtualiems aukcionams, kurių metu surinkti pinigai keliaus į Stiprūs kartu sąskaitą, skirtą vaikams, kurie dėl karo neteko abiejų tėvų.

Paieška