BAXT

2022 02 10 - 2022 08 14
PIRKTI BILIETĄ

Paskutinė galimybė pamatyti naujausias Andrew Miksio fotografijas iš jau 20 metų Lietuvos romų gyvenimą fiksuojančio projekto „BAXT“!

BAXT | Andrew Miksys | Mažoji paroda | MO muziejus

Ši paroda – unikali galimybė kritiškai apmąstyti romų situaciją Lietuvoje ir Europoje iš meninės, istorinės, socialinės ir politinės perspektyvos. Parodoje pirmą kartą pristatomos naujausios menininko Andrew Miksio fotografijos iš jau 20 metų Lietuvos romų gyvenimą fiksuojančio projekto „BAXT“. 

Parodoje pristatomos ir naujausios projekto „BAXT“ fotografijos bei specialiai MO muziejui sukurtos instaliacijos. Tai galimybė naujai – per vizualiojo meno prizmę – pažvelgti į romų situaciją Lietuvoje, kritiškai peržiūrėti su šia bendruomene susijusias išankstines nuostatas ir įsigilinti į skirtingus požiūrio taškus bei gyvenimo patirtis.

BAXT | Andrew Miksys | Mažoji paroda | MO muziejus

Daugiau apie parodą

baxt /bacht/ – sėkmė; likimas; lemtis; fortūna; karma; kismetas.

Portretuose įamžintus žmones Andrew Miksys sutiko du dešimtmečius keliaudamas po visą Lietuvą – nuo Vilniaus iki Žagarės. Fotografo žvilgsnis sutelktas į pamatinį žmogiškumą: nuotraukose užfiksuota išraiškinga pozuotojų gyvenamoji aplinka, kupina užuominų apie kasdienius džiaugsmus ir sunkumus.

Miksys neidealizuoja fotografuojamų žmonių – siekia atskleisti kiekvieno jų asmenybę. Menininkas siūlo kritiškai vertinti poreikį apibrėžti žmones išskirtinai pagal jų tautybę ir kviečia susimąstyti, kaip visos bendruomenės atžvilgiu taikomi stereotipai veikia konkrečių individų gyvenimą.

Tai galimybė naujai – per vizualųjį meną – įsigilinti į skirtingus požiūrio taškus bei gyvenimo patirtis ir pasvarstyti, koks galėtų būti Lietuvos romų bendruomenės likimas.

Išgirskite kuratoriaus pasakojimą

Kviečiame žiūrėti videoįrašą, kuriame išgirsite fotografijų autoriaus ir parodos kuratoriaus Andrew Miksio pasakojimą apie projekto „BAXT“ užkulisius, prisiminimus bei kontekstus.

__

Paroda yra viena Vilniaus 700 metų jubiliejaus šventės iniciatyvų. Reikšmingam gimtadieniui Lietuvos sostinė ruošiasi jau šiandien. Siekiame sukurti įspūdingą jubiliejaus atmosferą, atspindinčią miesto dvasią. Šventė kuriama partnerystės principu. Prie programos kūrimo ir įgyvendinimo kviečiami prisidėti visi, turintys idėjų ir norintys tapti ne tik jos dalyviais, bet ir kūrėjais. Daugiau apie programą sužinosite – www.700vilnius.lt

Parodos komanda

Kuratorius – Andrew Miksys
Konsultuojanti kuratorė – Ugnė Paberžytė
Parodos architektas – Dominykas Šavelis
Parodos dizainerė – Akvilė Paukštytė
Esė autorius – Laimonas Briedis
Vertėjai: Skaistė Aleksandravičiūtė, Rumina Rumianceva, Darius Sužiedėlis
Kalbos redaktoriai: Audra Kairienė, Gopalas Michailovskis, Darius Sužiedėlis

Parodos partneriai

Logotipas Logotipas Logotipas Logotipas

Institucinis rėmėjas

Logotipas

Kūrinys parodos vizuale:
Andrew Miksys
Spartak. Pajuodupis, 2006
Chromogeninis atspaudas, 80 x 100
Autoriaus nuosavybė

Paieška