Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. DONALDO nuotykiai

2021 06 02 - 2021 11 14
PIRKTI BILIETĄ

S. Inčirauskaitės-Kriaunevičienės instaliacija „DONALDO nuotykiai“ – lyg įžanga į parodą vaikams „Ežeras pilnas žvaigždžių“. Paskutinė galimybė pamatyti!

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė | DONALDO nuotykiai | MO muziejus

Apie instaliaciją

Ar pamenate praėjusiais metais šalia MO muziejaus įėjimo stovėjusį siuvinėtą „Volkswagen Golf 2”? O galbūt vaikščiodami Vingrių gatve šalia MO muziejaus esate pastebėję industrinę vandens cisterną, metaliniais siūlais išsiuvinėtą vandens augalų motyvais? Šių meno kūrinių autorė – menininkė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. Ji nuolat stebina žiūrovus netikėta skulptūros ir tekstilės sinteze. O dėmesį patraukia kūrėjos darbuose naudojama archajinio siuvinėjimo kryželiu technika. Beje, menininkė yra bendradarbiavusi ir su gatvės menininku Banksy – 2015 metais dalyvavo šio paslaptingo gatvės menininko organizuotoje parodoje „Dismaland”. Šįkart kviečiame atrasti menininkės instaliaciją MO hole.

Instaliacija  „DONALDO nuotykiai“ (2016) – lyg įžanga į MO muziejuje eksponuojamą parodą „Ežeras pilnas žvaigždžių“ mažojoje salėje. S. Inčirauskaitės-Kriaunevičienės surinkti ir išsaugoti 182 kramtomosios gumos „Donald“ popierėliai ne vienam suaugusiajam sužadins nostalgiškus prisiminimus, o vaikus kvies pasinerti į smagų nuotykį.

Instaliaciją pamatyti Galimybių pasas nėra būtinas.

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė | Donaldo nuotykiai | MO kolekcija
Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė | Donaldo nuotykiai | MO kolekcija

Devintajame dešimtmetyje pradėjus braškėti geležinei uždangai, iš Vakarų plūstančios naujovės įkvėpė tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Vienu iš tokių vakarietiškų stebuklų tapo „Donaldo“ kramtomoji guma, kėlusi džiaugsmą ne tik saldžiu savo turiniu, bet ir nuotaikingais popierėliais pakuotės viduje, anuomet vadintais „Donaldo nuotykiais“. Kai kurie iš jūsų neabejotinai pamena laikus, kai kramtomoji guma buvo neįkainojamas stebuklas.

Tačiau kūrinys „DONALDO nuotykiai“ turi ir gilesnę, politinę potekstę. Šios instaliacijos sukūrimas ir pristatymas visuomenei sutapo su 2016 m. vykusiais JAV prezidento rinkimais. Tikriausiai pritarsite, kad tas kitas Donaldas savo populiarumu ir įtakingumu aplenkė ir patį Ančiuką Donaldą, ir jo nuotykių personažus, tarp jų – ir turtingiausią antiną pasaulyje Skrudžą Makdaką.

Šiame kūrinyje ironiškai vienas Donaldas mums primena apie laisvės troškimą ir sienų griovimą, o kitas – apie naujų sienų statymą.

Instaliaciją papildo viktorina

Parodos patyrimą papildėme nauja, smalsumą žadinančia ir atidumą skatinančia forma – kviečiame žaisti viktoriną!

Klausimai laukia įvairūs: sužinosi ir apie pačią menininkę, ir apie MO eksponuojamą instaliaciją, ir apie kitus išskirtinius autorės darbus. Tikimės, po šios viktorinos Severijos kūrinius pamatysi ir atrasi dar kitaip!

O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su joje naudotais kūriniais bei sužinoti daugiau apie jų autorę.