Parodos atidarymo festivalis vaikams

2023 08 27
10:30 - 15:00
PIRKTI BILIETĄ

Kviečiame atšvęsti parodos vaikams „Troleibuso ūsai“ atidarymą festivaliu!

Troleibuso ūsai | Festivalis vaikams | MO muziejus

Rugpjūčio 27 dieną, parodos „Troleibuso ūsai“ atidarymo sekmadienį, svarbiausia miesto stotele taps MO muziejus. Pasikvieski visą šeimą, šok į troleibusą ar kitą keliavimo priemonę, atvyk į muziejų ir pasinerk į festivalį vaikams!

Jame susijungs stebinantis meno pasaulis, vaizduotę kutenanti literatūra, muzikos ir judesio dirbtuvės, žaidimai bei pačios smagiausios šėlionės. Pasižymėk kalendoriuje ir nepamirški kelionės bilieto!

Festivalio programa

10.30–11.10 val.
Teatriniai muzikos žaidimai (6–36 mėn. kūdikiams) | Renginių salė

Teatro edukacijos programa skirta patiems mažiausiems parodos lankytojams ir juos lydintiems suaugusiems. Užsiėmimo metu žaisime sensorinius žaidimus, o per judesį ir ritmą palengva ugdysime vaikų kalbą ir motoriką. Užsiėmime aktyviai dalyvaus ir lydintys suaugusieji – pirmieji bei geriausi savo vaikų mokytojai. Supami muzikos garsų bei šaunios kompanijos lavinsime įgūdžius ir puikiai leisime laiką!

Programos metu aktorė Greta Šepliakovaitė pristatys įvairius žaidimus, daineles bei edukacinius pratimus, puikiai tinkamus vėliau žaisti ir namuose.

11.15–12.00 val.
Kūrybiniai užsiėmimai su teatru „Pradžia“ (3–8 m. vaikams) | Holas

Leiskitės į įtraukiančią kelionę po Vilnių, neišeidami iš muziejaus! Kokios Vilniaus vietos yra pačios įdomiausios, paslaptingiausios ar smagiausios? Atsakymo ieškokime drauge! Žaisdami fizinius ir kūrybinius žaidimus keliausime per MO hole įsikūrusį Vilniaus žemėlapį – pakviesime Vilnių tyrinėti aktyviai judant, fantazuojant, improvizuojant ir statant savo miestą.

12.00–13.00 val.
Susitikimas su „Teptuku ir liežuviu“ (vaikams nuo 6 m.) | Renginių salė 

Ar kada teko matyti, kaip gyvai iliustruojama istorija? O ar turėjote galimybę patys ją kurti čia ir dabar kartu su aktore? Kūrybinis duetas „Teptukas ir liežuvis“ kviečia dalyvauti interaktyviame, improvizuotame grupinio istorijos kūrimo ir gyvo piešimo performanse!

Jo dalyviai drauge su aktore Sigita Pikturnaite-Kamanduliene kurs vieno keisto buto istoriją. Kas gyvena šiame bute ir kokie neįtikimiausi įvykiai jame gali nutikti? Prieš žiūrovų akis dailininkės Gretos Alice piešiamose iliustracijose atgims visa jų pačių sukurta istorija bei keisčiausi nutikimai.

13.00–15.00 val.
Muzikos kūrimo dirbtuvės (vaikams nuo 10 m.) | Holas

MO paroda „Troleibuso ūsai“ meną sujungia su literatūra, o šiose dirbtuvėse pamėginsime meną sujungti su muzika! Kaip skamba tapytojos Patricijos Jurkšaitytės kūrinys „Natiurmortas“? Muzikos kūrimo dirbtuvėse įkvėpti šio paveikslo kursime jam dainą. Vaikai tam naudos inovatyvią garso aparatūrą, instrumentus, muzikos valdiklius ir programinę įrangą.

Savo garso inžinerijos ir muzikos kūrybos žinias dalyviams perteiks ir savarankiškai kurti paskatins mokytojas Deividas Jakavičius. Gitara, pianinas, MIDI valdymo įranga, mikrofonas, rankos, kojos, balsas – visomis šiomis priemonėmis kursime ir išreikšime jausmus, mintis bei idėjas. Muzikinės užduotys bus čia ir dabar pritaikomos vaikams pagal jų gebėjimus, o prie dirbtuvių kiekvienas norintis galės prisijungti bet kuriuo metu.

Paieška