Jaunojo tapytojo prizas 2021

2021 11 18 - 2022 01 30
PIRKTI BILIETĄ

Šiemet „XIII Jaunojo tapytojo prizo” paroda bus eksponuojama MO muziejuje! Jau lapkričio 18 d. vyks parodos atidarymas ir apdovanojimų ceremonija.

Jaunojo tapytojo prizas | Paroda | MO muziejus

Šiemet „XIII Jaunojo tapytojo prizo” paroda bus eksponuojama MO muziejuje! Jau lapkričio 18 d. vyks parodos atidarymas ir apdovanojimų ceremonija.

Taigi pradedame ruoštis ir kviečiame pasižymėti tris svarbias datas bei pasidalinti jomis su potencialiais laimėtojais:

  • Dalyviai gali teikti paraiškas nuo gegužės 31 d.
  • Paskutinė paraiškų teikimo data: birželio 30 d.
  • Parodos atidarymas ir apdovanojimų ceremonija: 2021 m. lapkričio 18 d.

 

O daugiau apie konkurso eigą ir dalyvavimo sąlygas skaitykite čia:

Darbus konkursui teikti galima iki birželio 30 dienos

Atranka į „XIII Jaunojo tapytojo prizas“ konkursą prasidėjo. Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunieji menininkai iki birželio 30 dienos kviečiami dalyvauti konkurse.

Visas konkurso sąlygas ir paraišką galima rasti čia:

Nugalėtojas (-a) bus paskelbtas atidarant parodą MO muziejuje. Visų konkurso dalyvių darbai nuo lapkričio 18 dienos iki sausio pabaigos bus eksponuojami MO ir muziejaus lankytojai galės su jais susipažinti.

Jaunojo tapytojo prizas | MO muziejus
Jaunojo tapytojo prizas | MO muziejus

Nugalėtojui – įvairūs prizai

„XIII Jaunojo tapytojo prizas” nugalėtojo (-os) laukia šie prizai:

– 3 000 Eur finansinė premija

– 2 mėn. rezidencija (2022 m. vasario–kovo mėn.) Šiaurės šalių menininkų centre (Nordic Artists’ Centre) Dale, Norvegijoje suteikiant 11 000  NOK/mėn. stipendiją

– Asmeninė paroda „Pamėnkalnio” galerijoje Vilniuje

– Nugalėtojo kūrinys bus įtrauktas Nacionalinio dailės muziejaus kolekciją

Apie konkursą

„Jaunojo tapytojo prizas” (JTP) – vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse, vykstantis nuo 2009 metų. Šis projektas jungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – atskleisti savo šalies tapatybę, meno mokyklų praktikas ir asmeninį kūrybos potencialą.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su šių menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai  – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse.

Šis projektas – pirmasis tokio pobūdžio renginys jauniesiems menininkams Baltijos šalyse. JTP yra orientuotas į visų sričių menininkus iki 30 m., turinčius (ar beįgyjančius) meninį išsilavinimą. Amžiaus riba pasirinkta sąmoningai. Siekiame pristatyti pačius jauniausius menininkus, kurie ką tik baigė (ar yra bebaigiantys) aukštąsias mokyklas. Tai labiausiai palaikymo reikalaujanti ir labiausiai pažeidžiama kūrėjų kategorija.