Pro V. B. prizmę: Monikos Furmanos ir Jolantos Kyzikaitės tapyba

2019 03 23 - 2019 05 06
Parodą galima pamatyti MO muziejaus hole.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.
Monikos Furmanos ir Jolantos Kyzikaitės tapyba| MO muziejus | MO Museum

Ar kada nors esate lankęsi dailininko dirbtuvėje? Ar teko stebėti kūrybos procesą iš arti?

MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus užfiksavo šiuolaikinių menininkių Monikos Furmanos ir Jolantos Kyzikaitės kūrybinio proceso užkulisius. Kadruose užfiksuotas drobių „augimas“ nuo pirmų potėpių iki galutinės idėjos įgyvendinimo. Filmuodamas kūrybinį procesą V. Butkus užmezga ryšį su autorėmis ir įamžina unikalius paveikslų kitimo momentus. Šie vaizdai leidžia iš arčiau susipažinti su menininkių kūrybine aplinka.

Autorės naudoja skirtingus kūrybos principus: J. Kyzikaitė struktūruoja ir apgalvoja paveikslo siužetą pasitelkdama piešinių eskizus, o M. Furmana improvizuoja ir remiasi savo aktų serija, kurią sieja su vaizdais iš interneto. J. Kyzikaitės drobės atveria pačias įvairiausias žaidimo tematikos interpretacijas. Kuriami siužetai kalba apie žmogiškąsias vertybes, socialines ir autobiografines temas. M. Furmana savo kūryboje konstruoja mistifikuotą ir kintantį moters portretą, fiksuoja gyvenimiškas patirtis, paliečia tapatybės temą.

Tapytojos J. Kyzikaitė ir M. Furmana profesionaliai suvaldo didelių formatų drobes ir nepasiklysta tapybos procese. Abiem atvejais matyti, kad kūrybinė veikla nėra vientisa ir nuspėjama. Gali nutikti netikėtų akibrokštų, kai atsisakoma pirminės idėjos ar pasiryžtama drąsiam eksperimentui. Filmukai iš arti supažindina su menininkių kūrybos rutina ir atskleidžia, su kokiais kūrybiniais iššūkiais jos susiduria.