MO Facebook LIVE: eMOcinė sveikata. Pokalbis su psichiatru Dainiumi Pūru

2021 04 13
18:30 - 19:30
MO FACEBOOK

Pradedame pokalbių ir susitikimų apie eMOcinę sveikatą ciklą. Pirmasis susitikimas jau balandžio 13 dieną 18:30 MO Facebook LIVE su psichiatru Dainiumi Pūru!

Facebook Live | eMOcinė sveikata | MO muziejus

Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. 

Norime ir toliau kalbėtis šia tema ir analizuoti, kaip muziejai gali tapti vietomis, kuriose auga gerovės jausmas bei stiprėja psichikos sveikata. Todėl pradedame pokalbių ir susitikimų apie eMOcinę sveikatą ciklą. 

Pirmasis susitikimas jau balandžio 13 dieną 18:30 MO Facebook LIVE!

Prisijunkite prie virtualaus pokalbio:

Kalbėsime su gydytoju-psichiatru, Vilniaus universiteto profesoriumi Dainiumi Pūru. Jis daug metų gilinasi į suaugusiųjų ir vaikų psichikos sveikatą, psichikos sveikatos politiką, yra gerai susipažinęs su pasaulio valstybių pasiekimais ir nesėkmėmis siekiant kurti sveiką visuomenę. 

D. Pūrą kalbins Tomas Vaiseta, kultūros istorikas, tyrinėjęs psichiatrijos istoriją Lietuvoje ir monografijoje „Vasarnamis“ analizavęs sovietmečio psichiatrijos sistemą bei jos pacientų patirtis. 

Pokalbio metu analizuosime, ar jau pradedama Lietuvoje labiau investuoti į emocinę sveikatą, taip pat ar lengvai prieinama kita pagalba nei vaistai. Kokia situacija Lietuvoje, kai gydytojai susiduria su pasirinkimu: vaistai ar terapija? Kam jie teikia prioritetą ir ar terapija vis dar prieinama tik siauram visuomenės ratui? O koks gali būti meno vaidmuo terapijoje ir ar medikai jį rekomenduoja? Kokias galime matyti perspektyvas meną labiau integruojant į sveikatos priežiūros sistemą? 

Klausimų turime ne vieną, tikime, kad jų turite ir jūs. Taigi kviečiame klausyti, dalyvauti ir juos užduoti – jau balandžio 13 dieną 18:30 MO muziejaus Facebook paskyroje vyksiančiame virtualiame pokalbyje!

O iki jo paliekame jus su rašytojo Steveno Kingo mintimi: „Jei manote, kad menininkai yra nenaudingi ir nereikalingi, pabandykite praleisti karantiną be muzikos, knygos, eilėraščių, filmų ir paveikslų“. 

Iki susitikimo virtualiai MO Facebook Live!