MO lauke. Poezijos skaitymai

2024 07 11
19:00 - 20:00

Poezijos mylėtojus kviečiame į vasaros skaitymus MO lauke!

Renginio vizualas | MO lauke | Poezijos skaitymai | MO muziejus

Šių metų MO poezijos skaitymai – savotiška lietuvių poezijos kardiograma ar pulso matavimas. Netikėti autorių susitikimai leis atversti tiek pamėgtus, tiek rečiau vartomus puslapius, nustebti, kokia temų, raiškos, ritmikos ir sąskambių įvairovė slypi tekstuose. Kiekvienas renginys formuojamas kaip džiazo akordas (kartais – ir septakordas), keletą skirtingų balsų jungiant į gyvą sąskambį.

Antrieji skaitymai: liepos 11 d.

Antrasis MO lauke poezijos susitikimas atvers duris į daugiasluoksnį poetinį pasakojimą, kuriame jungiasi kultūros ženklai, kelionių fragmentai, gamta, ekologija, drąsa ieškoti savo kalbos ir dalintis autentiškomis įžvalgomis.

Savo kūrybą skaitys poetės Ieva Toleikytė, Jurgita Jasponytė ir Vaiva Grainytė.

Vaivos Grainytės poezijos kritikai nevengia vadinti siurrealistiška, nutolusia nuo lietuvių lyrikos tradicijos ir stebinančia žaidybiškumu, vaizdo detalumu, kasdienių situacijų sukeistinimu, neįprastomis transformacijomis. Išgirsti jos tekstus – tarsi pabusti iš kasdienybės snūdo, jeigu netyčia raidės bei dienos pradeda vienodėti.

Ievos Toleikytės poezija – drąsus ir atviras žvilgsnis į pasaulį, apimantis nuo tapybos ir literatūros gigantų iki šliužų, geologijos ar pienių ant šaligatvio. Privačių patirčių istorijos ir refleksijos leidžia autorės akimis pažvelgti į asmeniškus buvimo žmogumi dėsnius, prieštaringą verčių sistemą ir tarsi metronomo siūbavimą nuo metaforiškumo prie natūralizmo.

Jurgitos Jasponytės eilėraščiuose rasime humanistinį energijos tvermės dėsnį, išmoktą ne iš vadovėlių, o atrastą tarsi savaime, giliai įsistebėjus į aplinką ir save. Autorė užfiksuoja perėjimą iš vienų dalelių ar būsenų į kitas per kraują, giminystę, skaitomas knygas ar vaikštomus miestus, santūriai tyrinėja šį tęstinumą.

 

Poezijos skaitymų temas ir dalyvius renka bei pokalbius su autoriais moderuoja Zigmas Pakštaitis.

MO lauke renginiai yra nemokami ir atviri visiems.

Paieška