Susitikimas, kurio nebuvo. MOratonas. II savaitgalis

2022 10 15 - 2022 10 16
10:00 - 20:00
PIRKTI BILIETĄ

Spalio 15 d. tęsiame didžiosios parodos „Susitikimas, kurio nebuvo“ atidarymo MOratoną.

Susipažink su programa ir susitikime!

Susitikimas, kurio nebuvo | MOratonas | MO muziejus

Spalio 15–16 d. skelbiame antrąjį naujos didžiosios parodos „Susitikimas, kurio nebuvo“ atidarymo savaitgalį!

Laukia išskirtinė galimybė susitikti su buvusiu BBC meno redaktoriumi bei Tate galerijos direktoriumi, o šiuo metu – „Barbican Center“ Londone meno vadovu, knygos „Ar tai menas?“ autoriumi Will Gompertz ir išgirsti jo paskaitą apie šiuolaikinį meną.

LIVE TRANSLIACIJA

Lauksime jūsų gyvai MO muziejuje, tačiau paskaitą transliuosime ir internetu:

Savaitgalį laukia ir daugiau susitikimų!
Susipažink su programa. Bus įvairu!

II savaitgalis: spalio 15 d.

Susitikimas su menininku | MOratonas | MO muziejus
Susitikimas su menininku Deimantu Narkevičiumi | Didžioji salė
Moderuoja Gerda Paliušytė

Tikimės, kad Deimanto Narkevičiaus, vieno žymiausių Lietuvos šiuolaikinio meno ir eksperimentinio kino kūrėjų, filmo „Lietuvos energija“ parodoje nepraleidote. 

Nors kūrinys pristatomas parodos pabaigoje, jis neabejotinai reikšmingas. D. Narkevičiaus videodarbų ir filmų centre – sudėtinga XX a. istorija, nepatogūs ir prieštaringi istoriniai pasakojimai bei patirtys. O filmas „Lietuvos energija“ pasakoja sovietiniais laikais pastatyto pramoninio Elektrėnų miestelio istoriją. Idiliškas miestelio gyvenimas ir elektrinės darbuotojų pasakojimai kviečia pažvelgti į 7-ojo dešimtmečio utopiją iš šių dienų perspektyvos.

Kviečiame į susitikimą su menininku parodos erdvėje. Galbūt po jo šį filmą pamatysite dar kitaip?

Will Gompertz | Paskaita | MOratonas | MO muziejus
Knygos „Ar tai menas?“ autoriaus Will Gompertz paskaita apie šiuolaikinį meną | Renginių salė

Ar tai menas? Nuo ko reikėtų pradėti pažintį su moderniuoju ir šiuolaikiniu menu, kai kiekvienas judėjimas painiai susijęs su kitais, o visi -izmai truputį gąsdina?

Į atsakymus palydės pats Willas Gompertzas! Skaičiusieji jo bestselerį „Ar tai menas?“ pritartų, kad jis apie meną (ir net tik) geba pasakoti itin patraukliai.

W. Gompertz yra buvęs BBC meno redaktorius bei Tate galerijos direktorius, o šiuo metu – „Barbican Center“, scenos menų centro Londone (didžiausio tokio pobūdžio centro visoje Europoje!), meno vadovas. Be to, žurnalo „New York’s Creativity“ nominuotas kaip vienas iš TOP50 pasaulio kūrybininkų. Taigi šio susitikimo, kaip ir parodos, negalima praleisti!

Smalsumą žadinančios paskaitos apie šiuolaikinį meną metu W. Gompertz pasidalys savo patirtimi ir patarimais, po kurių kitą kartą lankytis galerijoje ar muziejuje bus šiek tiek drąsiau ir kur kas įdomiau.

Susitikimas vyks anglų k.

Paskaitos partneris

Logotipas

Susitikimas su menininku | MOratonas | MO muziejus
Susitikimas su menininku Artūru Raila | Didžioji salė
Moderuoja Neringa Bumblienė

Tikriausiai jau atkreipėte dėmesį į parodoje kelią pastojančią instaliaciją iš akmenų ir grandinių. Tai tarpdisciplininio menininko Artūro Railos kūrinys „Akmenys ir grandinės“. Tačiau A. Railos darbų parodoje ne vienas – ar pastebėjoteMonumentą“? Šis kūrinys yra menininko atkurtas maketas, kurį jis buvo sukūręs lietuvių tremčiai SSRS okupacijos metais skirto monumento konkursui. Ar žinojote, kad net 10 kartų už šį maketą didesnis monumentas būtų buvęs pastatytas Naujojoje Vilnioje?

Kodėl Monumentasnebuvo įgyvendintas? Kokį vaidmenį Railos kūryboje atlieka transformacija? Kokiomis (dar) priemonėmis savo darbuose jis apsvarsto skirtingas sistemas ir jų pokyčius?

Atsakymus išgirsime. Kviečiame susitikti su menininku šalia jo kūrinių parodos erdvėje ir pasikalbėti.

Ekskursija | MOratonas | MO muziejus
Ekskursijos po parodą su MO gidu savanoriu | Didžioji salė

Kviečiame į nemokamas ekskursijas po naują parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“. Papildykite parodos patyrimą MO gido savanorio pasakojimu!

Tai ekskursija, kuri kaskart gali būti vis kitokia. Kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius. Todėl šioje ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui. Ir susitikimui.

Gido savanorio ekskursija yra nemokama, tačiau reikia įsigyti tos dienos muziejaus bilietą.

Spalio 16 d.

Sekmadieniai MO muziejuje, kaip visada, skirti šeimoms ir jauniesiems muziejaus draugams. Todėl spalio 16 d. kviesime net į du užsiėmimus – į jau gerai pažįstamą ir vaikų pamėgtą Šeimų sekmadienį bei naują kompiuterinių žaidimų užsiėmimą su CodeAcademy Kids!

Taip pat kviečiame ir į nemokamas gido savanorio ekskursijas.

Susitikimas, kurio nebuvo | Šeimų sekmadienis | MO muziejus

Šeimų sekmadienis

Atvėrus naują parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“ kviečiame mažuosius drauge su tėveliais žaidimo forma sužinoti, kas yra popartas. Ką reiškia POP? Iš kur tiek daug spalvų ir kuo čia susijęs Andy Warholas?

Visa tai išsiaiškinsime žaisdami tiek aktyvius fizinius žaidimus, tiek kūrybinius, patyrinėti kviečiančius. O taip pat pamėginsime sukurti ir savo skulptūrą!

Prisijungti galima bet kuriuo metu nuo 11:00 val. iki 13:00 val. Tad susitikime!

Užsiėmimai moksleiviams | CodeAcademy Kids | MO muziejus

Kompiuterinių žaidimų idėjų kūrimas

Sekmadienį jaunieji MO lankytojai tikrai ras ką veikti ne tik parodoje. 14:00–16:00 val. kviečiame 10–16 m. moksleivius į naujus užsiėmimus su CodeAcademy Kids

Susipažinsime su kompiuterinių žaidimų kūrimo industrija ir žanrais bei kursime savo žaidimo konceptą: nuo savitų herojų iki viso žaidimo scenarijaus! 

Neriam į kompiuterinius žaidimus?

Ekskursija | MOratonas | MO muziejus
Ekskursijos po parodą su MO gidu savanoriu

Kviečiame į nemokamas ekskursijas po naują parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“. Papildykite parodos patyrimą MO gido savanorio pasakojimu!

Tai ekskursija, kuri kaskart gali būti vis kitokia. Kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius. Todėl šioje ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui. Ir susitikimui.

Gido savanorio ekskursija yra nemokama, tačiau reikia įsigyti tos dienos muziejaus bilietą.