Mūsų asmenukė

2019 08 03 - 2019 11 17

Parodą galima pamatyti MO muziejaus Mažojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

 

Mūsų asmenukė | Parodos | MO muziejus

Apie parodą

Portretas. Autoportretas. Asmenukė. „Selfis“.

Ką jie visi sako šiais pasiutusiai greitais laikais? Ar (auto)portretu galime papasakoti ne tik apie vieną žmogų, bet ir apie visą visuomenę?

(Auto)portretas atspindi santykį tarp vaizduojamo objekto ir autoriaus. Jame menininkas ne tik atskleidžia intymių asmeninių detalių, tačiau ir pavaizduoja konkrečią gyvenimo akimirką. Portretas – būdas parodyti, kaip žmogus keičiasi.

Parodoje eksponuojami kūriniai atskleidžia personažų charakterius, pasakoja istorijas, netgi išsako protestą ir perteikia šiuolaikinės visuomenės nuotaikas.

Visi darbai vienaip ar kitaip susiję su žodžiu „pokytis“ ir įvairiomis jo prasmėmis: transformacija ir metamorfoze, mūsų reakcijomis į išorinį pasaulį, skirtingų kultūrų poveikiu žmogaus elgesiui, savojo „aš“ interpretacija.

Šiuolaikinei menininkų kartai portretas – galimybė pabrėžti vaizduojamo asmens kultūrą ir socialinę aplinką, nulemiančią žmogaus išskirtinumą bei savitumą.

Parodoje eksponuojami užsienio menininkų Maxwell Alexandre, Tschabalala Self, Damir Očko, Nico Vascellari, Patrizio di Massimo, Paulo Nazareth, Neil Beloufa, Buhlebezwe Siwani, Simon Denny, Thomas Houseago bei lietuvių menininkų Eglės Budvytytės, Violetos Bubelytės ir Gintaro Znamierowski darbai iš Lewben Art Foundation ir MO muziejaus kolekcijų.

Parodos komanda

Kuratorė: Francesca Ferrarini
Koordinatorės: Ugnė Bužinskaitė ir Ugnė Paberžytė
Architektūra: IMPLMNT architects
Dizainas: Vilius Dringelis

Paieška