Naktis praeis. Ukrainiečių poezijos skaitymai

2022 03 25
18:00

Kovo 25 d., 18 val. kviečiame į ukrainiečių poezijos skaitymus, kuriuose skaitysime kartu su ukrainiečiais poetais, dalyvavusiais literatūros renginiuose Lietuvoje.

Ukrainiečių poezijos skaitymai | MO muziejus

Naktis praeis

Naktis praeis. Taip viename savo eilėraščių rašo Ukrainos poetė Julia Musakovska.

Pastaraisiais metais ne vienas Ukrainos poetas skaitė savo eilėraščius Lietuvos literatūros festivaliuose – Poezijos pavasaryje, Poetiniame Druskininkų rudeny. Šiandien norėtume skaityti kartu su jais, tačiau naktis dar nepraėjo.

Kovo 25-oji Lietuvoje – Gandrinės, diena, kai laukiame parskrendant gandrų. Tai vilties diena, kažkada laikyta Naujaisiais metais.

Kovo 25 d., 18 val. kviečiame į ukrainiečių poezijos skaitymus, kuriuose skaitysime kartu su ukrainiečiais poetais, dalyvavusiais literatūros renginiuose Lietuvoje. Renginyje dalysimės Benedikto Januševičiaus ukrainiečių poetų įrašais nuo 2012 metų. Įrašuose – Serhijus Žadanas, Halyna Kruk, Liubov Jakymčiuk, Olena Herasymiuk ir kiti ukrainiečiai poetai, skaitantys savo eiles Vilniaus universiteto kieme, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, Venclovų namuose-muziejuje, Taikomosios dailės muziejuje. Lietuviškai jų eilėraščius skaitys Lietuvos poetai ir aktoriai.

Bilietu į renginį taps jūsų lauknešėlis Ukrainos namų renkamai paramai ukrainiečiams, nukentėjusiems nuo karo.

Skaitymus organizuoja Vilnius – literatūros miestas, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir MO muziejus.

Paieška