Permainų šventė. MOratonas. I diena

2021 09 04
10:00 - 22:00
PIRKTI BILIETĄ

Rugsėjo 4-5 d. muziejuje švenčiame!

Naują didžiąją fotografijos parodą „Permainų šventė“ atidarome viso savaitgalio MOratonu. Su džiaugsmu, nes gyvai!

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

Rugsėjo 4-5 dienomis muziejuje švenčiame! Atidarydami naują didžiąją fotografijos parodą „Permainų šventė“ kviečiame jus į dviejų dienų kultūros festivalį – MOratoną. Kaip senais gerais laikais – įdomiai, įvairiai ir smagiai, o svarbiausia, gyvai!

Gyvai, todėl MOratono renginiuose lauksime su Galimybių pasu. Vietų kiekis renginiuose ribotas, tad kviečiame atvykti ir užsitikrinti savo vietą iš anksto. Pirmas žingsnis – įsigyti bilietą!

O taip pat primename, kad parodai patirti Galimybių pasas nėra būtinas.

 

Dalinamės MOratono I dienos programa:

Rugsėjo 4 d.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

13:00-14:00 (Didžioji salė) 

Ekskursija su parodos kuratore Ugne Paberžyte 

Kaip šventės transformuoja asmenybę ir visuomenę? Kuo šventės svarbios asmeniniam išsilaisvinimui iš priimtų elgesio normų, socialinių vaidmenų? O kaip švenčių forma kinta priklausomai nuo konkrečiam laikotarpiui būdingo konteksto?

Į visus šiuos šventinius (ir ne tik) klausimus meno kūrinių kontekste atsakys naujos parodos „Permainų šventė“ kuratorė Ugnė Paberžytė.

Ekskursijoje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

14:00-14:45 (Holas)

Pokalbis su renginių organizatoriumi Jogaila Morkūnu
Pokalbį moderuos Ieva Rekštytė-Matuliauskė

Šventė – gyvas, kunkuliuojantis reiškinys, kupinas skirtingų scenarijų, personažų, galimybių. Tačiau šventės kūrimo užkulisiai neretai pasiūlo dar įsimintinesnių istorijų. Kas verda asmeninių, valstybinių, korporatyvinių švenčių virtuvėje? Išgirskite pasakojimą apie Lietuvos renginių organizavimo užkulisius iš pirmųjų lūpų.

Jogaila Morkūnas – švenčių ir renginių pasaulio veteranas, pirmuosius veiklos žingsnius žengęs dar 1996-aisiais ir renginius organizuojantis jau daugiau nei 20 metų. Neabejojame, jog per šį laikotarpį patirties bagažas prisipildė įvairiausių įsimintinų situacijų ir filmų vertų momentų. Tad kviečiame išgirsti!

Pokalbyje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

15:00-15:45 (Holas) 

Pokalbis su mados dizainere Sandra Straukaite
Pokalbį moderuos Ieva Rekštytė-Matuliauskė 

Nors sakoma, nesvarbu, kaip atrodai, svarbu, kaip jautiesi, dažnas sutiktų, jog apranga yra vienas kertinių šventės elementų. Puošiamės dėl savęs ar dėl kitų? Koks ryšys tarp individualaus stiliaus ir griežtų proginės aprangos reikalavimų? Ar reikia tų kodų laikytis?

Mados dizainerė ir idėjinis „Mados infekcijos“ variklis Sandra Straukaitė Lietuvos mados pasaulyje žinoma kaip nuolat stebinanti ne tik asmeniniu stiliumi, bet ir originalia kūryba. Būtent ji ir pasidalins, kaip stilius, nuolat kintantis, bet toks žavingas žmogaus kūrybinės išraiškos palydovas, gali tapti būdu įprasminti šventines gyvenimo akimirkas.

Pokalbyje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

16:00-16:45 (Renginių salė)

Šventė. O kas po to? Svarsto tvarumo ekspertė Audronė Alijošiūtė-Paulauskienė 

Ne vienas laikomės įsitikinimo, kad šventes reikia švęsti. Tarsi labai svarbu šiai akimirkai suteikti prašmatnumą, išskirtinumą. Juk neretai pagalvojame susitvarkysime vėliau, o dabar – tebūnie muzika, gardus maistas, gėrimai, dovanos, dekoracijos!

Vis dėlto darnaus vystymosi ekspertė Audronė Alijošiūtė-Paulauskienė kelia klausimą iš kitos perspektyvos ar šventė gali būti tvari ir tausojanti gamtą? 

Šventė dviese, būrio draugų vakarėlis ar priėmimas keliems šimtams svečių – tai visada bus pėdsakas, kurį paliekame planetoje. Tačiau ar galime suteikti prasmę šventei ją kurdami ne tik puošmenomis ir dovanomis, bet ir rūpestingai apmąstydami, ką ji paliks po to?

Pokalbyje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

17:00-18:00 (Didžioji salė)

Ekskursija iš antropologinės perspektyvos su Arvydu Grišinu 

Keliaudami po parodos erdves svarstysime klausimus, kodėl mes švenčiame, kokį vidinį virsmą išgyvename švęsdami? Apie šventes, jų ritualus bei fotografijos reikšmę ir vaidmenį jų metu papasakos parodos „Permainų šventė“ konsultuojantis kuratorius Arvydas Grišinas.

Ekskursijoje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

18:00-19:00 (Holas) 

Unikali muzikinė patirtis. Silent disco

Kviečiame į unikalią muzikinę patirtį! Tyloje, bet visi – šokio ritmu. Tokiu, kokį pats pasirinkai! Kiekvienas patirties dalyvis gaus belaides ausines, kuriose galės pasirinkti, pagal kokią muziką norisi šokti. 3 skirtingi muzikos kanalai nukels į vis kitą vakarėlį. Kokie jie? Nuo metalo koncerto iki The Roop Discoteque – kviečiame atvykti ir patirti!

Diskotekoje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

19:30-20:00 (Holas) 

Judesio spektaklis Iš namų. Atlieka Miss Plastica

Tai transformacinis judesio spektaklis apie kūrybos laisvę. Šiuo kūriniu šventė siejama su išėjimu iš namų – rutinos pakeitimu, pasipuošimu, (ne)sąmoninga pastanga save pristatyti geresniu, įprastai užsidedant visuomenėje patogią kaukę. Namai yra komfortas, o spektaklyje – taip pat savotiškoje šventėje – analizuojama, kiek laisvai galima jaustis nesaugioje erdvėje, ar įmanoma švęsti savo autentiškumą ir saviraišką viešose vietose, bendruomenėje.

Apie atlikėją

Miss Plastica (Povilas Bastys) yra tarpdisciplininis performanso menininkas, tyrinėjantis kūno transformacijas skirtingose situacijose per įvairias formas ir medijas. Tai reiškiasi Drag Queen, šokio, makiažo, video kūryboje, skulptūroje, kostiumų dizaine, instaliacijose. Povilo kūryba analizuoja judesį mūsų visuomenėje, santykį su kūnu, apribojimus ir normatyvus.

Daugiau apie Miss Plastica atrasite čia

Spektaklyje lauksime su Galimybių pasu.

Permainų šventė | MOratonas | MO muziejus

20:30-22:00 (Holas) 

Muzikinė programa iš Manfredo retrospektyvos

Vienas žinomiausių elektroninės muzikos kūrėjų Lietuvoje Manfredas Bajelis jau spėjo iki ryto pašokdinti ne vieną kartą. Nuolatos pritraukiantis pulkus (išsi)šokti trokštančių žmonių, o kartu ir buriantis savitą elektroninės muzikos entuziastų bendruomenę, Manfredas iš tiesų prisidėjo prie ne vienos šventės sėkmės. 

O šį kartą specialiai MO parodos atidarymui sukurta muzikinė programa skambės ir muziejaus šokių aikštelėje. Manfredas sako, kad tai bus jo paties 25 metų grojimo retrospektyva, į kurią telpa ne tik dabartiniai pasirodymai muzikos festivaliuose ir naktiniuose klubuose, bet ir tai nuo ko viskas prasidėjo: pirmieji grojimai gimtadieniuose, privačiose šventėse (netgi vestuvėse!), pagal užsakymąbaruose, pogrindiniuose vakarėliuose.

Tad kviečiame pirmąją MOratono dieną užbaigti muzikos vakarėliu!

Šokiuose lauksime su Galimybių pasu.

II dienos programa

Smalsu sužinoti, ką veiksime antrąją MOratono dieną?

Žvilgtelk čia ir susitikime šventinį sekmadienį!

Informacija lankytojams

Du svarbiausi dalykai, kuriuos norime, kad žinotumėte:
Parodai patirti Galimybių pasas nėra būtinas.
MOratono renginiuose lauksime su Galimybių pasu. Vietų kiekis ribotas, tad kviečiame atvykti ir užsitikrinti sau vietą kiekviename renginyje iš anksto.

Pirmas žingsnis – įsigyti bilietą! Jis galios visą šventinę dieną.

O visas saugaus meno pažinimo MO taisykles rasite čia:

 

Apie parodą

Šventė tęsis dar ilgai, nes nauja didžioji fotografijos paroda „Permainų šventė“ – būtent apie tai. Kaip ir kodėl mes švenčiame? Kaip mūsų šventėse dalyvauja fotografija? Atsakymus gvildensime parodoje:

Paieška