Psichikos sveikatos menų festivalis

2021 09 26

Kviečiame į pirmąjį Lietuvoje psichikos sveikatos menų festivalį! MO muziejuje vyks daugiau nei 10 festivalio renginių.

Psichikos sveikatos menų festivalis | MO muziejus

Pirmasis Lietuvoje psichikos sveikatos menų festivalis. Jo tikslas – meno ir kultūros patyrimų metu sukurti atvirą diskusiją bei didinti supratimą ir raštingumą apie psichikos sveikatos būklių ir būsenų įvairovę bei būdus padėti sau ir kitiems.

Festivalio tema: Ryšiai. Su savimi, su aplinkos žmonėmis, su aplinkos objektais, su visata.

Tvarūs socialiniai ryšiai ir paramos struktūros yra vieni svarbiausių sveikatą palaikančių veiksnių. Pirmasis menų festivalis psichikos sveikatai, vykdomas po-pandemijos laikotarpiu klaus, kaip gyvendami atskirai, nuotolyje, (ne)galime išlikti ryšyje, diskutuos apie ryšio svarbą psichikos sveikatai, ryšio formatus ir įvairovę, ryšio trūkumo pasekmes ir pats sieks tapti rūpestinga, saugia erdve, kur sukuriami ir išlaikomi nauji ryšiai.

Pasaulio sveikatos organizacija įvardija psichikos sveikatos menų festivalius, kaip veiksmingą būdą mažinti stigmą. Suformuluojama rekomendacija, jog kruopščiai suplanuoti, bendradarbiavimu grįsti bendruomeniniai meno festivaliai turėtų būti neatsiejama nacionalinių programų, skirtų adresuoti stigmą ir skatinti psichinę sveikatą bei gerovę, dalis.

MO muziejuje vyks daugiau negu 10 festivalio renginių: jogos ir meditacijos užsiėmimai, šokio dirbtuvės, muzikos rašymo dirbtuvės, pokalbiai apie meno ir kultūros rolę rūpinantis savo ir kitų psichikos sveikata. Juose dalyvaus psichikos sveikatos specialistai, psichiatrai, menininkai. 

Festivalis baigsis spalio 10 d., simboliškai – Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.