Lietuviškų šokio filmų programa

2023 04 29
15:00

Tarptautinės šokio dienos proga, kviečiame į Lietuvos šiuolaikinio šokio ir kino kūrėjų filmų seansą!

Lietuviškų šokio filmų programa | MO muziejus

Tarptautinės šokio dienos proga, balandžio 29 d. 15 val. Vilniaus miesto žiūrovai kviečiami į ypatingą kino seansą MO muziejuje. Ekrane – Lietuvos šiuolaikinio šokio ir kino kūrėjų sukurti filmai.

Filmų programą parengė ir pristato trys scenos meno organizacijos: Lietuvos šokio informacijos centras, „Be kompanijos“ ir MMLAB (Meno ir mokslo laboratorija). Tai puiki proga praplėsti suvokimą apie šokio ir kino galimybę veikti kartu, kurti naują šokio ir kino kalbą.

Po peržiūros žiūrovai kviečiami pasilikti pokalbiui su filmų kūrėjais ir herojais apie šokio filmų žanrą, paliečiant ir asmenines šokio menininkų kūrybines tendencijas ir kūrimo procesus.

Įėjimas į renginį laisvas.

Programoje

Šiuolaikinio šokio menininkė Greta Grinevičiūtė šokio filmų programoje pristatys net du naujausius savo kūrinius. Pirmasis – kartu su režisiere Marija Kavtaradze ir vaizdo operatoriumi Vytautu Katkumi kuriamo šokio filmo „Šokis tėčiui“ kūrybinio proceso pristatymas. Filmo epicentre menininkės kelionė į gimtąją Palangą, kur ji vyksta aplankyti tėčio. Namų aplinkoje filmo autorė ieško gilesnio ryšio su tėčiu: pasakoja apie jam sukurtą ir ne vienerius metus sėkmingai teatre rodytą spektaklį „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, dalinasi mintimis apie šokį, atlieka ištraukas iš spektaklio, improvizuoja. Tėčio ir Gretos skirtumai leidžia mums stebėti kūrybinį procesą, permąstyti meno svarbą ir prieinamumą, atmintį. Tai filmas apie du labai skirtingus, vienas kitam brangius žmones, kurie judesio, tylos pauzių ir žvilgsnių pagalba bando parodyti vienas kitam meilę. Taip, kaip kiekvienas sugeba geriausiai.

Antrasis G. Grinevičiūtės kūrinys – dokumentinis šokio portretas „Airos šokis“ (Prodiuseris Lietuvos šokio informacijos centras). Šis filmas kvies žiūrovą pažinti vieną garsiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų Airą Naginevičiūtę nekonvenciniu būdu. Filmo realybėje susidurs šokio kūrėjai, vienu ar kitu būdu dalyvavę ir/ar vis dar dalyvaujantys menininkės gyvenime. Šokio kalboje ir gyvenimiškų pokalbių nuotrupose slypi filosofiškas požiūris į gyvenimą ir kūrybą, kurį filmo kūrėjai kartu su choreografe kviečia patyrinėti kartu.

Trijų dalių psichologinės biografijos „Atsinešiau su savimi“ filmą pristatantis kūrėjas Marius Paplauskas filmu kviečia naujai pažinti Lietuvoje žinomus šiuolaikinio šokio menininkus Airidą Gudaitę, Mantą Stabačinską ir Agnietę Lisičkinaitę. Šokio meno kūrėjų istorijos, paženklintos stiprių, dažnai ribinių išgyvenimų. Menininkų portretai atitraukia juos nuo scenos šviesos ir įdėmiu, tačiau itin jautriu žvilgsniu, tyrinėja asmeninėje erdvėje atsiveriančias žmogiškumo puses. Trauminės patirtys tampa šių asmenybių impulsu kurti šokį ir savąjį „aš“, kalbėti savo kūnu ir idėjomis, įgalinti kito kūrybą ir pažinimą. Kūrinio autorius M. Paplauskas vienatvės ir vienišumo, o čia pat – artumo ir ryšio baimės temas subtiliai atskleidžia per savitą vizualinę kalbą, balsą ir judesį.

Daugiau informacijos: www.dance.lt

Paieška