Susitikimas su JAV aktoriumi RJ Mitte

2022 05 20
17:00 - 18:15

Gegužės 20 d. JAV ambasada kviečia į susitikimą su JAV aktoriumi RJ Mitte!

RJ Mitte | Susitikimas su aktoriumi | MO muziejus

Gegužės 20 d. 17:00 val. JAV ambasada kviečia į MO muziejuje vyksiantį interviu–diskusiją su amerikiečių aktoriumi RJ Mitte. Interviu–diskusijos tema – negalios įvaizdžio suvokimas ir formavimas viešojoje erdvėje bei žmonių su negalia įtraukimas į kino ir televizijos industrijas.

Diskusiją moderuos geriausios lietuvių aktorės apdovanojimą festivalyje „Kino pavasaris“ pelniusi ir Sidabrinės gervės bei KINFO apdovanojimams nominuota aktorė Aistė Diržiūtė. O po diskusijos, nuo 18:00 val., pasirodys komikė Aistė Krušinskaitė.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiame registruotis, užpildant šią formą:

Susitikimas vyks MO terasoje arba I aukšto hole, priklausomai nuo oro sąlygų. Renginys nemokamas.

Apie aktorių

Visiems pažįstamas dėl Walterio White’o jaunesniojo vaidmens „Emmy“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimus pelniusio serialo „Breaking Bad“ (liet. Bręstantis blogis) RJ Mitte taip pat gerai žinomas kaip aktyvistas ir filantropas, siekiantis sugriauti stereotipus apie žmones su negalia. Trejų metų sulaukusiam aktoriui buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, tačiau tai jam nesutrukdė siekti sėkmės televizijoje ir kine. Atsitiktinis susitikimas su aktorių atrankos direktoriumi lėmė jo persikėlimą į Los Andželą ir karjeros pradžią kine.

Mitte suvaidino įvairiuose TV serialuose („Weeds“, „Vegas“, „Everybody Hates Chris“ ir „Switched at Birth“), kol galiausiai suvaidino jo gyvenimą pakeitusį vaidmenį seriale „Breaking Bad“. Aktorius vėliau sukūrė ne vieną sėkmingą vaidmenį didžiajame ekrane bei išgarsėjo mados pasaulyje.

RJ Mitte yra JAV cerebrinio paralyžiaus paliestus žmones vienijančios organizacijos „United Cerebral Palsy“ ambasadorius, aktyviai dalyvauja savo šeimos fondo „The Mitte Foundation“ veikloje ir bendradarbiauja su „Shriners Hospitals for Children“, siekdamas atkreipti dėmesį į išankstinius nusistatymus, stigmą ir patyčias, su kuriomis dažnai susiduria žmonės su negalia.

__

Nemokamą renginį organizuoja JAV ambasada Vilniuje. Renginio partneriai MO muziejus ir naujienų portalas „Delfi“. Aktorius RJ Mitte, gegužės 20–22 d. dalyvausiantis renginyje „Comic Con Baltics 2022“, Lietuvoje lankysis pirmą kartą.