MO skaitykla

Apie MO muziejus skaityklą

MO muziejus | patalpų nuoma

MO muziejaus skaitykloje rasite daugiau nei 3 000 knygų apie meną, muziejus, jų architektūrą, edukaciją, vadybą. Knygos, skirtos Lietuvos kultūros istorijai nuo pokario iki šių dienų. Netgi atskiras skyrius apie Vilnių ir jo architektūrą! O besidomintiems geografiškai plačiau – knygų lentynos, skirtos kaimyninių šalių (Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos), taip pat Centrinės ir Rytų Europos dailės albumams.

Besidomintys meno istorija taip pat ras, kaip praturtinti savo žinias. MO skaitykloje rasi knygų, naujai žvelgiančių į kino, muzikos, šiuolaikinio meno industriją, jos aktualijas bei problemas – naudingų kuriantiems menininkams ir profesionaliems meno vadybininkams. Skirtingi laikotarpiai, dailės rūšys – nuo tapybos ir grafikos iki tekstilės ir keramikos. Taip pat ir knygos apie teatrą, muziką, šokį. Čia rasi net komiksų! Kviečiame jaukiai įsitaisyti MO skaitykloje kartu su mėgstama knyga.

Taip pat MO skaitykloje rasi tiek knygas, pratęsiančias MO muziejuje eksponuojamų parodų temas, tiek didžiųjų MO parodų knygas. Naujienų čia irgi netrūksta – skaitykla nuolat pildoma naujais leidiniais ir knygomis.

Be to, MO skaitykloje gali susipažinti su MO muziejaus kolekcijos autorės, tarpdisciplininio meno kūrėjos, režisierės Akvilės Anglickaitės darbais iš fotografijų serijos „Ji arba yra“.

MO skaityklos lankytojai kviečiami naudotis ir čia esančiais kompiuteriais. Juose rasite visą MO muziejaus kolekciją internete, skaitmenizuotą Kultūros istoriją, MO e-gidus bei MO knygų katalogą.

Kaip rasti norimą knygą?

MO muziejus | skaitykla

Visas knygas greitai ir patogiai gali rasti MO skaityklos kataloge. MO knygų pasirinkimas itin platus, todėl katalogą išskaidėme į skyrius, poskyrius bei temas, kad norimą knygą – leidinio kodą – surastum kuo paprasčiau.

Raudonas kodas knygos galiniame viršelyje žymi jos vietą skaityklos lentynoje. Tarp lentynų ir knygų gausos MO skaitykloje padės nepasiklysti specialūs skirtukai – pasirinkęs mėgstamos spalvos žymeklį visada žinosi, kur grąžinti knygą.

Skaityklos naujienos

MO skaitykla | Naujienos

Suskaičiavome – 2020 metais MO skaitykla pasipildė net 248-iais įsigytais leidiniais! Didžiąją dalį jų sudaro knygos ir albumai, kuriuos galima rasti tik mūsų skaitykloje – jų nėra įsigijusios pagrindinės šalies bibliotekos.

Be garsiųjų pasaulio leidyklų Taschen, Tate Publishing, Phaidon, Thames&Hudson, Rizzoli, Skira, Koenig Books, Prestel ir kt. išskirtinių knygų bei albumų anglų kalba, MO skaityklą kryptingai pildome lietuviška meno produkcija, parengta Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Vilniaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Šiuolaikinio meno centro ir kitų leidėjų, atitinkančia šiuolaikinio skaitytojo poreikius ir atspindinčią Lietuvos nūdienos meno ir muzikos tendencijas, tyrinėjimo kryptis.

Skyrelį apie Vilnių papildėme Varšuvoje išleista monumentalia monografija „Rasos kapinės Vilniuje – istorija, menas, gamta“ (Cmentarz Na Rossie w Wilnie: historia, sztuka, przyroda). Tai 2013–2015 metais Vilniaus „Rasų“ kapinėse atliktų inventorizacijos ir dokumentacijos darbų rezultatas, gausiai iliustruotas nuotraukomis ir žemėlapiais. Čia pat galima rasti ir knygą, 2020-aisiais pripažintą Metų knygos rinkimų finalininke – „Vilniaus atminties punktyrai. Dvylika pasivaikščiojimų po XX amžiaus Vilnių – miestą, kokio jau nebėra“.

Fotografijos skyrelį taip pat papildėme naujienomis – išeivijos kunigo, fotografo Algimanto Kezio albumais bei parodų katalogais, atkeliavusiais iš užjūrio.

Turime naujienų, pradžiuginsiančių ir melomanus! Besidominčius alternatyvia muzika turėtų sudominti 2019 metais išleista ir gausiai anksčiau nepublikuotomis nuotraukomis iliustruota knyga „Face it: Deborah Harry“. Tai autobiografinė memuarų knyga apie muzikantę, aktorę, aktyvistę ir ikonišką Niujorko veidą Debbie Harry, grupės „Blondie“, subūrusios roko, panko, disko, regio ir hiphopo pasaulį, vokalistę.

Drauge su didžiąja paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“ 2020 metais MO knygų kolekcija pasipildė ir britų kino režisieriui, scenaristui ir menininkui Peteriui Greenaway‘ui skirtais leidiniais, kurio filmai pasižymi ryškia renesanso ir baroko, ypač flamandų, tapybos įtaka. Šias knygas rasi kinui skirtose skaityklos lentynose!

 

Skaityklos darbo laikas

Į MO skaityklą patenkama su muziejaus bilietu.

MOdernistai, turintys galiojančią MOdernisto kortelę, skaitykloje lankosi nemokamai.

Skaityklos darbo laikas
Kasdien 10.00–20.00
Nedirbame antradieniais