Mažoji paroda „Mekas mirksi geriau“ | MO
Mekas mirksi geriau
2019 11 29 – 2020 08 23

Avangardinio kino kūrėjas, poetas Jonas Mekas (1922–2019) turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Meko susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir dabar pristatomi lankytojams parodoje „Mekas mirksi geriau“.  Meko žvilgsnis ieško ne kultinių asmenų ar reikšmingų monumentų, jo kamera nukreipta į draugus – trapius ir pažeidžiamus artimus žmones.

MO muziejuje eksponuojamose fotografijose parodos lankytojai turi galimybę pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. J. Meko kadruose jie nėra tikslingai fiksuojami, o tampa bendro Niujorko kultūrinio konteksto dalimi. J. Meko filmų kadrai liudija, kaip susipynę 6-ojo, 7-ojo dešimtmečio avangardinio meno ir populiariosios kultūros kūrėjų ryšiai ir įtakos.

Mirksėjimą pats Mekas įvardina kaip komunikacijos būdą, kuris gali įgyti daugybę prasmių – išreikšti pritarimą ar pasipiktinimą, pasišlykštėjimą ar susižavėjimą. Būtent mirksėdamas siurrealizmo žvaigždė Salvadoras Dalí imasi provokuoti Meką bendrų hepeningų metu. Modernisto Dalí ir postmodernizmui atstovaujančio Meko susimirksėjimas simbolizuoja, kad Dalí laikas jau praėjo, o naujojo avangardo žvaigždė Mekas mirksi geriau.

Kuratoriai: Edmondas Kelmickas ir Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Ekspozicijos autorius: Gytis Skudžinskas
Kadrus atspaudė: Arūnas Kulikauskas

Parodą galima pamatyti MO muziejaus mažojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

Informuojame, kad šiomis dienomis muziejuje yra daug lankytojų. Rekomenduojame muziejaus bilietus įsigyti iš anksto internetu. Tai galite padaryti čia: BILIETAI.
 
Jei norite ekskursijos po parodą „Mekas mirksi geriau“, prašome susisiekti individualiai ekskursijos@mo.lt arba tel. +370 609 83764
 
Jei jūsų grupėje yra daugiau nei 10 asmenų, prašome apie savo vizitą pranešti iš anksto mo@mo.lt arba tel. +370 609 83764. Mums rūpi jūsų ir kitų lankytojų komfortas muziejuje, todėl ypač svarbu planuoti grupių vizitus. 
Kiti MO įvykiai

Ekskursija po parodą su MO gidu

2020 09 23 18:00 – 19:00

Trumpas kinas: mūsų pasaulis

2020 09 23 18:30 – 19:45

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 26 14:00 – 15:00
Sutinku