Vilniaus kalbančios skulptūros

Vilniaus Kalbančios skulptūros | Jono Basanavičiaus paminklas | MO muziejus

Ar kada nors pagalvojote, kiek daug skirtingų istorijų yra apipinta skulptūra „Krantinės arka“, plačiau žinoma ir greitai vilniečių praminta „vamzdžiu“? O ką ji galėtų pati papasakoti, jei prabiltų? O ką tau papasakotų Jonas Basanavičius, aikštėje priešais Filharmoniją sustojęs šnektelėti su vilniečiais ir į Vilnių atklydusiais keliautojais?

Kviečiame išgirsti, ką nori pasakyti šios ir dar daugiau kalbančių skulptūrų Vilniaus centre. Jų – jau 24!

MO muziejus prakalbino skulptūras, kuriose įkūnytos svarbios lietuvių istorinės asmenybės, kitų tautų atstovai, atspindintys Vilnių kaip multikultūrinį miestą, ir fikciniai personažai – pasakojimo apie Vilniaus miestą dalis. Skambučio metu klausytojai gali pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, drauge – kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą, prisiminti miesto istoriją.

Skirtingus skulptūrų charakterius sukūrė žymūs rašytojai ir dramaturgai, o jų monologus įskaitė aktoriai, dainininkai, visuomenės veikėjai.

Ieškokite lentelių prie skulptūrų, telefono kamera nuskenuokite QR kodą – ir jūsų telefonas ims skambėti! Ir štai – jums skambina legendinis JAV muzikantas Frankas Zappa, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, prancūzišku akcentu kalbantis Romainas Gary.

Atradimų ir netikėtų pokalbių pasivaikščiojimams – atsisiųskite „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ žemėlapį:

Atraskite ir susikurkite savąjį maršrutą!

MO muziejus | skulptūrų sodas
MO kalbancios skulpturos Moniuska
MO kalbancios skulpturos literatu gatve

Skaičiuojame prakalbintąsias

„Vilniaus kalbančių skulptūrų“ projektą pradėjus 2015 metais, Vilnius tapo ketvirtuoju miestu pasaulyje, prakalbinusiu skulptūras viešosiose erdvėse. Tais pačiais metais projektas buvo pripažintas inovatyviausiu turizmo projektu!

Iki muziejaus atidarymo 2018 metais prakalbinome net 16 kalbančių skulptūrų. 2019 m. buvo prakalbintos dar dvi: dainuojamosios poezijos atlikėjo Vytauto Kernagio ir kompozitoriaus, dirigento Stanislovo Moniuškos skulptūros.

2020 metais prakalbinome net tris skulptūras. Viena jų – tikriausiai daugiausia komentarų susilaukusi skulptūra Vilniuje – Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arka“, vilniečių praminta ir dar žinoma kaip „vamzdis“. Pernai taip pat pakvietėme susipažinti ir su MO skulptūrų sode jaukiai įsikūrusia Ksenijos Jaroševaitės skulptūra „Sėdinti“ ir daugybės turistų bei miesto svečių pamilta Literatų gatvės siena.

2021 m. vasarą – dar dvi! Tai – Jurgos Ivanauskaitės skverą Aguonų gatvėje saugantis Katinas ir šviesą nešanti Elektra, įsikūrusi ant Energetikos ir technikos muziejaus bokštelio.

2023-iaisiais, simboliškai, Vasario 16-ąją aikštėje priešais Filharmoniją prabilo tautos vienybės žadintojas Jonas Basanavičius!

Vilniaus kalbančios skulptūros | MO muziejus
MO kalbancios skulpturos Vytauto Kernagio suolelis
Paieška