Apie 4 patyrimus

1 patyrimas. eMOcinė sveikata

be neriMO | 4 patyrimai | Mindfulness | MO muziejus

Atsispyrę nuo MO muziejaus parodoje eksponuojamų kūrinių, kurie geriausiai atspindi šios dienos mūsų emocijas ir savijautą, susipažinsime su visa užsiėmimų programa ir kaip vyks 4 patyrimai muziejuje. 

Šios dienos akcentas – stresas, jo poveikis mūsų kūnui ir mintims, skirtingi mūsų atsako į stresą būdai. Sužinosime, koks yra dažniausias mūsų atsakas į stresą. Taip pat atrasime būdus, padedančius kuo lengviau išeiti iš stresinių situacijų.

Pirmojo patyrimo metu laukia net dvi skirtingos meditacijos: koncentracijos meditacija ir atjautos meditacija. Išbandysime jas abi ir atrasime sau labiausiai tinkančią.

2 patyrimas. Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness)

MO muziejus | Mokytojų konferencija

Antrasis patyrimas skirtas sužinoti apie dėmesingą įsisąmoninimą (angl. mindfulness). Kokie yra pagrindiniai jo principai ir technikos? Išbandysime jas visas ir sužinosime, kaip mindfulness technikos mums gali padėti kasdienėje rutinoje ar netgi stebėti parodas. 

Taip pat giliau nersime į įvairias meditacijas. Laukia koncentracijos, nevertinimo ir 5 pojūčių meditacija. Kokios jos, kuo skiriasi ir kaip jas praktikuoti? Apie viską ramiai, iš lėto, sąmoningai ir be nerimo sužinosime antrajame patyrime. 

3 patyrimas. Atjauta (angl. compassion)

be neriMO | 4 patyrimai | MO muziejus

Kas yra atjauta ir kaip ją praktikuoti? Trečiasis patyrimas skirtas atjautos temai ir jos naudai mūsų psichinei sveikatai. 

Drauge su grupe išbandysime įvairias vienas kito palaikymo praktikas. Kaip mes reaguojame, kai mus pagiria, kai mums sako palaikantį žodį? Sąmoningai visa tai priimsime. Meno kūriniai bus lyg tarpininkas atpažinti ir kalbėti apie skirtingas emocijas, savo stipriąsias bei silpnąsias puses.

O kad sąmoningai patys save priimtume – išbandysime atjautos meditaciją. Juk tikrai dažniau suprantame ir atjaučiame kitus, o ne patys save. Taigi šįkart dėmesys – tik mums.

4 patyrimas. Skirtingos perspektyvos

Visi mes pasaulį matome skirtingai. Bet lygiai taip pat visi turime išmokti priimti tuos skirtingumus. Ketvirtasis patyrimas bus skirtas būtent šiai temai – tyrinėsime skirtingus žmonių matymus ir perspektyvas į tą patį reiškinį ar meno kūrinį. Kokią įtaką šios skirtingos perspektyvos bei jų (ne)priėmimas turi mūsų psichinei sveikatai? 

Išbandysime MO muziejuje plačiai taikomą vizualinio mąstymo strategijos metodą ir apie skirtingus požiūrius sužinosime tiesiog analizuodami tai, kas vyksta viename ar kitame meno kūrinyje. Patikėkite, kiek daug skirtingų dalykų mes visi juose pastebime!

Patyrimą baigsime viso užsiėmimų ciklo „be neriMO: 4 patyrimai” refleksija ir įgytų praktikų bei patirčių pritaikymu savo kasdienybėje. Kad savęs pažinimas realizuotųsi naujomis patirtimis, emociniu atsipalaidavimu ir kasdieniu gyvenimu be neriMO!

Užsiėmimus veda

MO edukatoriai | MO muziejus

Simona Košinskaitė – psichologė, MO edukatorė, „Kūrybinių jungčių“ narė bei „Krizių įveikimo centro“ specialistė. Daugiau kaip 15 metų praktikuoja bei gilinasi į įvairias meditacijas bei jų poveikį žmogui, domisi kaip puoselėti ir palaikyti psichologinę gerovę, tvarkytis su stresu, tyrinėja kūno ir psichikos sąsajas.

Kviečiu atsiverti patyrimui, susitikti užsiėmimuose ne tik su kitais, bet svarbiausia – su pačiu savimi, nuraminti protą ir geriau pajusti save, pasimokyti įvairių meditacijų praktikų. Muziejus ir meno kūriniai padės giliau susiliesti su savo emocijomis. Susitikime!

– dalijasi Simona.

Paieška