Back2school su R. Jankausku

2022 11 28
18:30 - 20:00
PIRKTI BILIETĄ

Back2school“ paskaitos apie kultūrą ir meną sugrįžta!

Back2school | Paskaitos | Renginiai | MO muziejus

„Back2school“ paskaitos su Ričardu Jankausku sugrįžta! Nuo spalio 17 d. pirmadieniais, 18:30 val. kviečiame susitikti MO muziejuje. Šįkart paskaitų ciklas skirtas norintiems plačiau pažinti dailės stilius, pristatomus didžiojoje parodoje Susitikimas, kurio nebuvo.

Kaip plėtojosi (post)modernizmas? Kuo stebino ir kokias raiškos priemones naudojo to meto menininkai? Paskaitose kalbėsimės apie meną, kuris formavosi jau po Antrojo pasaulinio karo, kai madas (mene taip pat!) diktavo nebe europiečiai, o amerikiečiai.

Paskaitų metu R. Jankauskas papasakos ne tik apie visus ausis gluminančius -izmus (neoekspresionizmą, ekspresyvųjį abstrakcionizmą, minimalizmą), bet ir geriau (at)pažįstamus – popartą ar performansą. Sužinosime, kokios šių stilių atsiradimo priežastys, kokią įtaką jie vienas kitam darė ar netgi kaip vienas į kitą transformavosi! Žinoma, R. Jankauskas pristatys ir žymiausius minėtų krypčių atstovus, kurių darbus galima pamatyti ir gyvai parodoje. Bus įvairu!

Jau pažįstantys R. Jankauską žino, kad paskaitose laukiami visi – paskaitoms jokio išankstinio pasiruošimo nereikia, o klaidingų atsakymų nėra, tik dar daugiau galimų pažinimo versijų. 

Tad iki pasimatymo pirmadieniais!

Bilietai

Bilietas į paskaitą – 7 Eur (muziejaus bilieto įsigyti nereikia)
Bilietas MOdernistams su galiojančia MOdernisto kortele – 6 Eur


Beje, prieš paskaitas rekomenduojame aplankyti ir parodą
Susitikimas, kurio nebuvo. Taip dalyvauti paskaitose bus žymiai įdomiau! 

Muziejaus bilietą galite įsigyti muziejaus kasoje arba internetu. MOdernistams muziejaus bilietas, kaip visada, – nemokamai.

Kūrinys paskaitų vizuale:
Rimvidas Jankauskas-Kampas
Visi žvėrys, 1989
MO muziejaus kolekcija

Paieška