Iš tos operos

2020 09 03 - 2021 01 10
PIRKTI BILIETĄ

Parodą galima pamatyti MO muziejaus mažojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

MO muziejus | paroda | Iš tos operos

Apie parodą

MO muziejus ir „Vilnius City Opera“ pristato bendrą projektą – parodą „Iš tos operos“.

Apie parodą „Iš tos operos“:
Lankytojai kviečiami netradiciniu būdu pažinti operos pasaulį – atrasti jo užkulisius, geriau pažinti solistus ir iš arti apžiūrėti įspūdingas scenografų Dicko Birdo ir Marijaus Jacovskio dekoracijas, atsiduriant jų viduje. Gerai pažįstamų operų fragmentai atgyja naujais pavidalais, juos papildo multimedijų menininko Rimo Sakalausko projekcijos ir senovine šlapio kolodijaus technika dirbančio fotografo Mindaugo Meškausko ferotipai.

Paroda skirta paminėti profesionaliojo operos teatro šimtmetį – prieš 100 metų, 1920 m. gruodžio 31 d., Kaune pirmąsyk buvo parodyta G. Verdi opera „Traviata“. Šiandienos Lietuvoje greta klasikinės tradicijos klesti ir drąsias operines alternatyvas kuriantys kolektyvai. 2006 metais veiklą pradėję Bohemiečiai, 2012-aisiais tapę antruoju profesionaliu operos teatru Lietuvoje – „Vilnius City Opera“ – vieni svarbiausių. Kadaise atrodę, lyg „ne iš tos operos“ atklydęs jaunimas, šiandien jie yra ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio operos žinomiausi.

Kūrybines jėgas suvieniję režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, dizaineris Juozas Statkevičius ir būrys solistų kūrė daugiau nei dešimtmetį gyvuojančio teatro istoriją. Niekuomet neturėję nuosavo teatro patalpų, tikros scenos ir pastovaus finansavimo, „bohemiečiai“ sugebėjo suburti svarbesnį vienetą – operos šeimą. Išskirtinės kūrybos sąlygos ir priemonės bei nuolatinis siekis kurti aukščiau visų galimybių – jų išskirtinumas, apie kurį parodoje kalba ne tik pačios menininkų asmenybės, kūrybos atspindžiai, bet ir anksčiau nematyta kita alternatyvios operos pusė.

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.

Parodos komanda

Kuratorė – Algė Gudaitytė
Režisierė – Dalia Ibelhauptaitė
Architektė – Ieva Cicėnaitė
Nuotraukų autorius – Mindaugas Meškauskas
Vaizdo projekcijos – Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkai: Eugenijus Sabaliauskas, Andrius Stasiulis
Scenografė – Elvita Brazdylytė
Dizainerės – Klimaite Klimaite
Koordinatorės: Monika Balčiauskaitė, Brigita Sinickienė, Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Parodos tekstai – Sigita Ivaškaitė
Kūrybinė komunikacija – Stefanija Jokštytė
Komunikacija ir rinkodara – Viktorija Aprimaitė, Ona Girčienė, Indrė Lelevičiūtė
Kultūrinė edukacija – Birutė Zimnicka

MO muziejus | paroda | Iš tos operos
Kuratorė – Algė Gudaitytė Režisierė – Dalia Ibelhauptaitė Architektė – Ieva Cicėnaitė Nuotraukų autorius – Mindaugas Meškauskas Vaizdo projekcijos – Rimas Sakalauskas Šviesų dailininkai: Eugenijus Sabaliauskas, Andrius Stasiulis Scenografė – Elvita Brazdylytė Dizainerės – KlimaitėKlimaitė Koordinatorės: Monika Balčiauskaitė, Brigita Sinickienė, Deima Žuklytė-Gasperaitienė Parodos tekstai – Sigita Ivaškaitė Kūrybinė komunikacija – Stefanija Jokštytė Komunikacija ir rinkodara – Viktorija Aprimaitė, Ona Girčienė, Indrė Lelevičiūtė Kultūrinė edukacija – Birutė Zimnicka

E. gidas

MO muziejus | paroda | Iš tos operos

Parodos patyrimą pratęsia specialus e. gidas, kuriame galite išgirsti mylimų VCO solistų garsiausias arijas. Taip pat e. gide rasite ir nuorodas į VCO spektakliu video įrašus. Visi jie nemokamai prieinami iki parodos pabaigoje LRT archyvuose – mediatekoje.

 

Parodos video

Pokalbiai ir susitikimai su parodos kūrėjais, operos solistai ir VCO komanda. Specialūs įrašai iš parodos pristatymo.

Sužinokite, išgirskite ir įsikvėpkite!

Paieška