Urbanizmo ikonos Jan Gehl paskaita

2023 12 03
17:00 - 19:30

Kviečiame į urbanizmo ikonos Jan Gehl paskaitą MO muziejuje.

Renginio vizualas | Jan Gehl paskaita | MO muziejus

Gruodžio 3 d. kviečiame į urbanizmo ikonos Jan Gehl viešą paskaitą MO muziejuje.

PROGRAMA
17:00–18:00 Jan Gehl paskaita – knygos „Miestai žmonėms“ pristatymas
18:00–18:30 Janą Gehlą kalbina architektė Gilma Teodora Gylytė
18:30–19:30 auditorijos klausimai, knygų pasirašymas ir vyno taurė

Renginys nemokamas, reikalinga registracija.

Vienas garsiausių pasaulyje žmogiškojo urbanizmo ideologų – JAN GEHL – atvyksta į Vilnių ir skaitys viešą paskaitą apie tai, kaip kurti miestus žmonėms, ir kokiuose miestuose žmonėms gyventi yra gera. Jan Gehl pasidalins savo patirtimi kuriant Kopenhagos, Niujorko, Melburno ir kitų pasaulio miestų viešąsias erdves. Jis taip pat įkvėpė ir pokyčius Vilniuje.

Jan Gehl knyga „Miestai žmonėms“ tapo šio amžiaus urbanistiniu manifestu, kuris mums primena, kad miestai gali ir net privalo būti gyvi, saugūs, tvarūs ir sveiki. Gatvėmis turi būti gera vaikščioti, patogu važiuoti dviračiu, jauku būti, paprasta susitikti. Tiesiog gera gyventi.

Architektas ir urbanistas Jan Gehl yra Karališkosios danų akademijos profesorius emeritas, ir daugiau nei 50 metų vadovauja savo studijai „Gehl Architects – Urban Quality Consultants“, su kuria konsultuoja miestų projektuotojus visame pasaulyje. Po paskaitos Janą Gehlą kalbins architektė, viena iš DO architects partnerių Gilma Teodora Gylytė.

Tik architektūra, kuri atsižvelgia į žmogišką mastelį ir tarpusavio santykius, yra sėkminga architektūra. 

–  Jan Gehl

Ši knyga leis pamatyti Jūsų miestą kitoje šviesoje – kaip savą erdvę, kurią galima kurti, keisti, koreguoti. Tikiuosi, ji įkvėps Jus pilnavertiškai naudotis gatve ne tik per automobilio ar autobuso langą, kur esame tik gyvenimo stebėtojai, o ne aktyvūs naudotojai.

– Architektė Gilma Teodora Gylytė

Paieška