Kaip kalbėti? Susitikimas su Akvile Giniota

2024 04 24
18:30 - 20:00
live transliacija

Balandžio 2425 d. kviečiame į susitikimus su lytiškumo ugdymo eksperte Akvile Giniota MO muziejuje arba internete LRT.lt

Renginio vizualas | Susitikimas su Akvile Giniota | MO muziejus

Sulaukus netikėto klausimo apie lytiškumą ar ieškant būdo pradėti pokalbį su vaiku kur kas drąsiau, kai patys jaučiamės patogiai. Atrasti būdą susidraugauti su šia tema padės lytiškumo ugdymo ekspertė, Vilniaus universiteto edukologijos doktorantė, projekto „Ne kopūstų vaikai“ įkūrėja ir autorė Akvilė Giniota.

Dviejų susitikimų ciklas balandžio 24–25 d. 18.30 val., skirtas tėvams, mokytojams ir kitiems suaugusiems, suteiks bazinius įrankius, leisiančius patogiau jaustis kalbant(is) apie lytiškumą. Visų svarbiausia – pabandysime suprasti, kodėl patiems suaugusiesiems ne visuomet lengva kalbėti apie lytiškumą, ir ieškosime atsakymų į nemažai daliai visuomenės reikšmingus (ar bent įdomius!) klausimus:

  • Kaip kalbame apie kūną? Kurie žodžiai mums komfortiškiausi ir kodėl?
  • Ar nuogą kūną gebame matyti per džiaugsmo ir meilės filtrus?
  • Kodėl mums taip sudėtinga už nuogo kūno pamatyti ir kitokias – ne su seksualine funkcija – besisiejančias prasmes ir kodėl toji seksualinė kūno funkcija neretai mums siejasi su kažkuo nederamu?
  • Ką man reiškia mano lytiškumas ir kiek gebu priimti kitų žmonių lytiškumą?
  • Kas man kelia įtampą, o kas intriguoja?
  • Kokios mano ribos ir su kokia emocija priimu šią temą?


Susitikimų su Akvile Giniota metu taip pažvelgsime, kaip lytiškumas atrodo iš vaiko perspektyvos, aptarsime esminius klausimus, susijusius su kūniškumu, lyčių vaidmenimis ir stereotipais, seksualine orientacija bei kitomis aktualiomis temomis.

SVARBU!
Norinčius atrasti kuo platesnį atsakymų ir žinių spektrą kviečiame dalyvauti abiejuose susitikimuose. Negalintys atvykti į MO ir dalyvauti gyvai galės stebėti tiesioginę transliaciją LRT.lt LIVE TRANSLIACIJA
Susitikimai su Akvile Giniota – nemokami ir atviri visiems.
Abu susitikimai bus verčiami į gestų kalbą.

Pirmojo susitikimo temos

Pirmasis susitikimas pasiūlys gilų lytiškumo ugdymo temos pjūvį, kuris aktualus ne tik šioje temoje startuojantiems, bet ir joje patogiai besijaučiantiems. Pasikalbėsime apie lytiškumo ugdymo karštį namuose ir visuomenėje, apie tai, kaip mokėti kalbėtis ne tik su vaikais, bet ir su suaugusiais, bei kaip nuimti namuose, mokykloje ir už jų ribų kylančias įtampas.

Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip

Susitikimai su Akvile Giniota yra MO muziejaus kampanijos „Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip“ dalis.

Paieška