Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip

Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
1 / 4

Lytiškumas – svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, prasidedanti nuo pat gimimo. Jis mus lydi visur: kai žvelgiame į veidrodį, parodoje atrandame nuogą kūną vaizduojančius kūrinius, filme išvystame meilės sceną, susiduriame su lyčių vaidmenimis, kuriame santykius, suvokiame ar išreiškiame savo poreikius. O apie lytiškumą kalbėti vis dar nedrąsu!

Drovumas ir nejauka, visuomenėje įprastai lydintys lytiškumo temas, sukuria nebūtinų trukdžių bei įvairių baubų. Susidūrę su šiomis temomis vaiko akivaizdoje, suaugusieji dažnai patiria visą spektrą keisčiausių ir netikėčiausių emocijų. Viena jų – jau tapusi sparnuota interneto komentatorių fraze: KAIP MAN VAIKAMS PAAIŠKINTI?

O iš tiesų kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip!

Drauge su socialinių projektų kūrėja, fotografe Neringa Rekašiūte ir reklamos agentūra „Sons&Daughters“ sukūrėme kampaniją, kuria siekiame paskatinti į lytiškumo temą žiūrėti paprasčiau, įveikti baimes ir kalbėti(s). Juk tuomet, kai žinai, kaip tą daryti, baimės ir drovumas išgaruoja.

Nuotrauka | Socialinė kampanija | Kaip kalbėti | MO muziejus
Nuotrauka | Socialinė kampanija | Kaip kalbėti | MO muziejus

Kaip kalbėti?

Stebėdami visuomenėje kilusias diskusijas dėl lytiškumo ugdymo mokyklose bei rengdami didžiąją MO parodą „Šito pas mus nėra“ supratome, kad muziejus gali tapti saugia erdve pokalbiui apie lytiškumą. Šį pokalbį nusprendėme pradėti nuo pačių suaugusiųjų – mūsų, užaugusių aplinkoje, kurioje šito nebuvo, patiriančių gėdą ir nejaukumą, dvejojančių, kaip teisingai šnekėtis su vaiku. Vis dėlto, jei norisi, tai gali būti visai paprasta!

Pastiprinti MO lytiškumo ugdymo raumenį ir surengti atvirą nemokamų susitikimų ciklą, vyksiantį balandžio 24 ir 25 dienomis, pakvietėme lytiškumo ugdymo ekspertę, Vilniaus universiteto edukologijos doktorantę, projekto „Ne kopūstų vaikai“ įkūrėją ir autorę Akvilę Giniotą.

Susitikimai su Akvile vyks MO muziejuje gyvai bei bus transliuojami LRT.lt

 

PIRMASIS SUSITIKIMAS | Balandžio 24 d. 18.30 val.

Pirmasis susitikimas pasiūlys gilų lytiškumo ugdymo temos pjūvį, kuris aktualus ne tik šioje temoje startuojantiems, bet ir joje patogiai besijaučiantiems. Pasikalbėsime apie lytiškumo ugdymo karštį namuose ir visuomenėje, apie tai, kaip mokėti kalbėtis ne tik su vaikais, bet ir su suaugusiais, bei kaip nuimti namuose, mokykloje ir už jų ribų kylančias įtampas.

 

ANTRASIS SUSITIKIMAS | Balandžio 25 d. 18.30 val.

Antrojo susitikimo metu imsimės praktinio know how. Jo centre – pokalbio su jaunais žmonėmis patarimai ir sėkmingo įgyvendinimo principai, apimantys skirtingas amžiaus grupes ir situacijas.

Abu susitikimai verčiami į gestų kalbą.

Atmintinė pokalbiui su vaikais

Jausti nepatogumą dėl lytiškumo temų, kai šalia vaikai – natūralu: juk daugelis mūsų užaugome aplinkoje, kur šių temų beveik nebuvo arba dėl jų buvome gėdinami. MO didžiojoje parodoje „Šito pas mus nėra“ tyrinėjame seksualumo, šeimos santykių ir lyčių rolių vaizdavimą, todėl parodoje lankantis su vaikais meno kūriniai tampa atspirties tašku pokalbiui ne visuomet patogiomis temomis.

Tam, kad pokalbis apie lytiškumą su vaiku būtų jaukesnis ir paprastesnis, dalinamės keletu lytiškumo ugdymo ekspertės Akvilės Giniotos parengtų punktų, kurie gali padėti.

Ačiū prie projekto prisidėjusiems:
Akvilei Giniotai
„Sons&Daughters“
Neringai Rekašiūtei
Agnei Kaveckienei ir Ajai
Agnei Papievytei
Gabrielei Bernotaitei
Lukui Svirpliui
Raimedui Latviui

Projektą palaiko

MO muziejus | JCDecaux | Informacinis rėmejas   MO muziejus | Žmonės | Informacinis rėmėjas  Informacinis partneris | LRT | logoMO-muziejus-instituciniai-remejai-Vilniaus-miesto-savivaldybe

Paieška