MO Marijampolėje. 90-ųjų DNR

2021 05 28 - 2021 07 04

Dalis lankomiausios MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ atkeliauja į Marijampolę. Ji bus eksponuojama Marijampolės kultūros centre – kviečiame pamatyti ir patirti!

MO Marijampolėje | 90-ųjų DNR | MO muziejus

Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos atkeliauja į Marijampolę! Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai – įkvepianti ir prisiminimų iš 90-ųjų kupina vasaros pradžia! Atvykite pamatyti ir prisiminti į Marijampolės kultūros centrą.

Gegužės 28 dieną 17 val. Marijampolės kultūros centre įvyks parodos pristatymas. Jo metu sužinosite daugiau apie kultinę parodą, istorijas iš 90-ųjų ir apie 90-uosius, prisiminimus apie parodos kūrimo procesą ir jo užkulisius. 

Parodos pristatyme dalyvaus:
Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė
Povilas Isoda, Marijampolės meras

Pasižymėkite kalendoriuose ir susitikime jau gegužės 28 d. 17 val. Marijampolės kultūros centre!

 

Kodėl 90-ieji?

90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? 

Specialiai parodai Marijampolėje atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame. 

Parodos komanda

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo:
Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik

Parodos architektai:
Joris Šykovas ir Renata Valčik

Parodos dizaineris:
Liudas Parulskis

Parodos koordinatorės:
Iveta Jaugaitė ir Gerda Račaitė

Didysis mecenatas

Logotipas

Institucinis rėmėjas

Logotipas

Partneris

Logotipas

Informacija dėl parodos lankymo

Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl lankantis parodoje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į parodą nevykti.  

Parodos lankymo laikas: II-VI 11-20 val., VII-I nedirba