Piano phase

2021 06 09 - 2021 06 13
12:00 - 12:20

Pianisčių M. Mašanauskaitės ir A. Szaluckos duetas kviečia į penkių dienų muzikos patyrimą–instaliaciją „Piano phase“ MO hole.

Piano phase | MO muziejus

Pianisčių Monikos Mašanauskaitės ir Anos Szaluckos duetas kviečia į unikalų penkių dienų minimalistinės muzikos patyrimą–instaliaciją „Piano phase“, kuri vyks birželio 9–13 dienomis 12:00 ir 18:00 val. MO hole. O uždarymo koncertas MO lankytojų laukia birželio 13 d. 17:00 val. 

Šis renginys žiūrovams suteiks šiuolaikišką žvilgsnį ne tik į minimalizmo bei muzikos hipnozės pasaulį, bet ir į naują akademinės muzikos koncertų formatą, o meditacinė S. Reicho kompozicija „Piano phase“ padės klausytojams panirti į pasąmonės pasaulį ir pajausti muziejaus erdves kitaip.

Apie S. Reich kūrinį

Kompozitorius savo ese 1968 m. teigė, jog „Piano phase“ yra muzikos, kaip laipsniško proceso pavyzdys. Reichas apibūdino savo pomėgį naudoti procesus kurti muzikai. Jis ypač kreipė dėmesį į tai, kaip patį procesą suvokia klausytojas. Reichas išgarsėjo 1960 metais, kuomet eksperimentuodamas su tape loops, jis atrado minimalistinės muzikos kūrimo principą „phasing“, kai netyčia leido dviem vienodiems juostos (tape) fragmentams palaipsniui desinchronizuotis.