MO gido savanorio ekskursija po parodą „Šito pas mus nėra“

2024 04 14
14:00 - 15:00

Kviečiame į nemokamas MO gido savanorio ekskursijas po didžiąją parodą „Šito pas mus nėra“.

Lankytojų nuotrauka | Šito pas mus nėra | MO muziejus

Savaitgaliais kviečiame į nemokamas MO gido savanorio ekskursijas po didžiąją MO parodą „Šito pas mus nėra“. Šeštadieniais ir / arba sekmadieniais papildykite parodos patyrimą MO gido savanorio pasakojimu.

Tai ekskursija, kuri kaskart gali būti vis kitokia ir nauja. Kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius. Todėl ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui!

Kviečiame sekti informaciją MO kalendoriuje – čia visada galite pasitikrinti būsimų ekskursijų laikus:

Bilietai

Gido savanorio ekskursija yra nemokama, tačiau reikia įsigyti tos dienos muziejaus bilietą. Tai padaryti galima muziejaus kasoje arba internetu:

Ekskursijoje gali dalyvauti 20 žmonių, todėl kviečiame atvykti iš anksto ir muziejaus kasoje atsiimti specialų ekskursijos lipduką.

Lankytojų nuotrauka | Šito pas mus nėra | MO muziejus
Lankytojų nuotrauka | Šito pas mus nėra | MO muziejus

E. gidas

O jei nepavyktų prisijungti prie ekskursijos, kviečiame parodą patirti naudojantis parodos e. gidu.

Rekomenduojame pasiimti savo ausines, tačiau jei jų neturėsite, mielai paskolinsime – jas dalija MO savanoriai I muziejaus aukšte.

Apie parodą

Paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“ naujai pristatys tiek žinomų, tiek vis dar mažiau įvertintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos modernaus bei šiuolaikinio meno kūrėjų darbus, apmąstančius seksualumo kultūrą, šeimos santykius, lyčių roles bei šių reiškinių transformacijas Baltijos šalių vizualiame mene nuo XX a. 7 dešimtmečio iki šių dienų.

Sovietinės okupacijos metu seksualumas buvo nuožmiai trinamas iš viešosios erdvės – pasak savotišku folkloru tapusios sparnuotos frazės, sekso Sovietų Sąjungoje nebuvo. Kodėl sovietmečiu seksą reikėjo užgniaužti ir kokia meilės forma buvo leidžiama? Kuo šiandien Baltijos regione vyraujančios viešos intymumo, lyties, meilės ir seksualumo sampratos skiriasi nuo ankstesniųjų? Parodoje „Šito pas mus nėra“ leisimės ieškoti atsakymo, kaip per pusę amžiaus keitėsi lyties, šeimos bei seksualumo vaizdavimas, kaip jį lėmė periodiškai tai laisvėjusios, tai griežtėjusios normos sovietmečiu ir vėliau.

SVARBU! Parodoje yra vaikams jautraus turinio – erotinio pobūdžio kūrinių. Nepilnamečiai asmenys įleidžiami tik su lydinčiu suaugusiuoju.

Paieška