Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski. Parodos pristatymo MOratonas
Gegužės 22–23 d. kviečiame į didžiosios parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ pristatymo ir mažosios parodos „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ uždarymo MOratoną. Gyvai MO muziejuje ir virtualiai!
Kviečiame į didžiosios parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ pristatymo ir mažosios parodos „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ uždarymo MOratoną!
Nors įprastai MOratonu atidarydavome didžiąsias MO parodas, pandemijai pakoregavus mūsų kasdienybę ir planus, sujungiame dvi progas ir norime jus pakviesti į dvi dienas trunkančią programą. Vieną parodą pristatysime plačiau, o su kita, deja, jau atsisveikinsime. Gegužės 22–23 dienomis lauksime jūsų tiek gyvai MO muziejuje, tiek virtualiai – dalį programos transliuosime MO Facebook LIVE. Virtualiai galėsite pamatyti ir išgirsti menininkų pristatymus bei pokalbį su dainų autore ir atlikėja Gabriele Vilkickyte.
INFORMACIJA LANKYTOJAMS
MOratono metu MO parodas galėsite aplankyti jūsų tos dienos muziejaus biliete nurodytu laiku. Bilietus įsigykite iš anksto internetu arba MO muziejaus kasoje. Su tos dienos bet kurios valandos muziejaus bilietu galėsite dalyvauti ir MOratono renginiuose – menininkų pristatymuose, pokalbyje su Gabriele Vilkickyte ir jos koncerte bei A. Wajdos filmo seanse. Tačiau informuojame, kad vietų skaičius pristatymuose ir koncerte ribotas, todėl juose sau vietą užsitikrins pirmieji atvykę. Dėkojame jums už supratingumą!
MOdernistams primename – parodas jūs galite lankyti nemokamai! Tačiau prašome jūsų iš anksto įsigyti nemokamą MOdernisto e. bilietą (įsigijimo metu pažymint: MOdernistas su galiojančia MOdernisto naryste) internetu: bilietai.mo.lt. Tokiu būdu jūs užsitikrinsite sau vietą apsilankyti parodoje. Renginiuose (menininkų pristatymuose, koncerte, filmo pristatyme ir peržiūroje) vietų skaičius ribotas, todėl juose sau vietą užsitikrins pirmieji atvykę. Mums rūpi jūsų visų saugumas, todėl vietų skaičius renginiuose yra ribotas.
Gegužės 22 d.
14:00 – 15:00
3×3. Parodos menininkų pristatymas: Szapocznikow – Wajda – Wróblewski (Renginių salė)
Trys skirtingų kultūros ir meno sričių atstovės pristatys tris reikšmingiausius Lenkijos pokario kūrėjus – kino režisierių A. Wajdą, skulptorę A. Szapocznikow ir tapytoją A. Wróblewskį, – kurių darbai eksponuojami parodoje. Pokalbio metu apie šiuos išskirtinius kūrėjus atrasime dar daugiau. Kokia jų reikšmė pasauliniame kontekste? O kaip jie susiję su Lietuva ir kokią įtaką turėjo lietuvių menininkams? Kviečiame išgirsti.
A. Wróblewski, gimęs ir augęs Vilniuje, pastaruoju metu laikomas vienu ryškiausių Lenkijos pokario menininkų, kūryboje pateikusių išskirtinį požiūrį į karo, mirties, istorinę atminties tematiką. Daugiau apie jį papasakos kuratorė, parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ koordinatorė Gabrielė Radzevičiūtė.
A. Szapocznikow– lenkų skulptorė, išgyvenusi holokaustą. Kūryboje apmąstė mirties, ligos, laikinumo, moters tapatybės temas, jas perteikdama savo kūno dalių liejiniais. Menininkės kūryba pristatyta MoMA muziejuje Niujorke, Pompidou centre Paryžiuje. Plačiau pažinti Szapocznikow asmenybę ir kūrybą kvies menotyrininkė Laima Kreivytė.
A. Wajda– vienas ryškiausių kino režisierių pasaulyje. Jo filmai pelnę „Auksinę palmės šakelę“, Berlyno kino festivalio „Auksinį lokį“, o už visą savo kūrybą režisierius gavo Europos kino akademijos apdovanojimą bei „Oskarą“ už viso gyvenimo pasiekimus. Svarbiausius Wajdos filmus bei kūrybos bruožus pristatys Mantė Valiūnaitė, festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė.
Įkvepiančio laiko!
Pristatymai bus transliuojami ir MO Facebook Live.
19:00 – 20:30
Pokalbis su dainų autore, atlikėja Gabriele Vilkickyte ir koncertas (MO holas)
Pokalbį moderuos Julijus Grickevičius
Parodos pavadinimas „Sunkus amžius“ pasiskolintas iš A. Szapocznikow skulptūros, vaizduojančios paauglės figūrą. Todėl „Sunkus amžius“ tampa nuoroda tiek į tragišką istorinį laiką, kurį būdami jauni išgyveno visi trys parodos menininkai, tiek į vieną svarbiausių ir sudėtingiausių žmogaus brendimo laikotarpių – paauglystę.
Šį laikotarpį patiriame kiekvienas. Savaip, bet šiuo gyvenimo etapu išgyventos patirtys žymę palieka visam laikui. Apie savo paauglystės laiką, prisiminimus, asmeninius išgyvenimus ir kaip jie paveikė šiandienos kūrybą dalinsis dainų autorė ir atlikėja Gabrielė Vilkickytė. O po pokalbio kviesime visus nuraminti mintis Gabrielės koncerte.
Pokalbis ir koncertas bus transliuojami ir MO Facebook Live.
MOratono savaitgalį šalia MO esančiame kube galėsite nusipirkti gėrimų ir skanumynų! Be to, nuo MOratono savaitgalio kubas veiks ir visą vasarą 11:00 – 21:00 val.
Gegužės 23 d.
11:00 – 11:50
12:00 – 12:50
Šeimų sekmadienis: užsiėmimai su teatru „Pradžia“ (Renginių salė)
MOratono savaitgalį kviečiame mažuosius į du specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus – nersime į terapinių pasakų pasaulį ir pagal jas kursime spektaklius! Laukia du užsiėmimai 3–8 m. vaikams: nuo 11 val. ir nuo 12 val.
Norintiems prisijungti, rekomenduojame įsigyti specialų šeimos bilietą:
Užsiėmimai vyksta nedidelėmis grupėmis (iki 10 vaikų), laikantis saugaus atstumo. Išankstinės registracijos nėra vykdomos, tačiau į užsiėmimą patenka pirmieji 10 vaikų.
O šalia Šeimų sekmadienio užsiėmimų paruošėme ir daugiau siurprizų vaikams. MO kasoje galėsite įsigyti specialią vaikišką užduočių knygelę „MOmukas“, o MO bistro lauks specialus meniu vaikams ir pietų dėžutė išsinešti!
Daugiau informacijos apie Šeimų sekmadienio užsiėmimus rasite čia:
15:00 – 17:00
A. Wajdos filmo „Povaizdis“ pristatymas ir peržiūra (Renginių salė)
Filmą pristatys Piktos kino kritikės
Tai paskutinis A. Wajdos filmas, pastatytas prieš jam mirštant 2016 metais. Kaip visoje savo kūryboje, taip ir šiame filme režisierius kalba apie teisę kurti ir būti, teisę (iš)gyventi.
Pagrindinis filmo herojus Władysławas Strzemińskis, lenkų tapytojas avangardistas, už stalinistinei meno politikai prieštaraujančias idėjas netenka dėstytojo pareigų Lodzės meno akademijoje ir yra išbraukiamas iš Menininkų sąjungos sąrašų. Tai reiškia, iš jo atimamos galimybės dirbti ir kurti, galiausiai ir – gyventi.
Šis biografinis filmas apie lenkų menininko ir meno teoretiko gyvenimą, paženklintą sovietinės represijos, sukrečia žmogiškumu ir jautrumu. Daugiau apie filmo siužetą ir jo kontekstus pristatymo metu papasakos Piktos kino kritikės – Santa Lingevičiūtė ir Ilona Vitkauskaitė.
O po filmo pristatymo prasidės kino seansas. Nekantraujame – juk taip ilgai MO muziejuje negalėjome mėgautis kinu!
Beje, patekti į filmą galėsite su tos dienos muziejaus bilietu. Tačiau primename, kad vietų skaičius MO renginių salėje ribotas, todėl kviečiame į filmo pristatymą atvykti iš anksto ir užsitikrinti sau vietą jame. Dėkojame už supratingumą!