Parodos uždarymo savaitgalis. Trumpametražių filmų programa. Kūniški reikalai

2024 09 06
19:00 - 20:30
PIRKTI BILIETĄ

Rugsėjo 6–7 d. kviečiame į parodos „Šito pas mus nėra“ uždarymo savaitgalį.

Renginio vizualas | Parodos uždarymo programa | MO muziejus

Rugsėjo 6–7 dienomis atsisveikiname su didžiąja MO paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“.

Nuo parodos atidarymo pavasarį, rodos, įsitikinome, kad ŠITO pas mus tikrai yra – tiek apsilankymų, pasidalinimų, pasidžiaugimų ir susigraudinimų, atsivėrusių apmąstymų, (at)pažinimo džiaugsmo, atvirų istorijų ir pokalbių įvyko parodos erdvėje.

Parodos „Šito pas mus nėra“ uždarymo savaitgalį kviesime ne tik dar kartą apsilankyti parodoje arba suspėti joje pabūti pirmą kartą. Su Vilniaus trumpųjų filmų festivaliu panagrinėsime „Kūniškus reikalus“ stebėdami trumpametražių filmų programą, o su IYE, Pilaitė ir Liudmila pasivaikščiosime muzikiniais intymumo, vienatvės, susvetimėjimo, laikinumo ir (a)moralumo paribiais.

SVARBU!
– Parodos uždarymo renginiuose lauksime su muziejaus bilietu. Jį įsigyti galima internetu arba MO muziejaus kasoje.
– Filmų programa ir uždarymo koncertas vyks MO renginių salėje, todėl vietų skaičius renginiuose ribotas.

Trumpametražių filmų programa „Kūniški reikalai“

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia MO muziejaus lankytojus panagrinėti kūniškus reikalus. Tai – ne erotika, o visas spektras skirtingų santykio su savo ir kito kūnu aspektų. Nuo savęs „perdirbimo“ į kokį nors objektą iki mažai kam žinomos aktorės Jillės Goldston įvairiaspalvių antraplanių vaidmenų ar ryškiai pirmame plane šviečiančio grupės „The xx“ nario Oliverio Simo šou. Šie kūniški reikalai – išties įvairialypiai ir gali sukelti skirtingiausias reakcijas, dėl to ir įdomu. Programoje žiūrovai išvys penkis trumpo metro filmus iš Didžiosios Britanijos, Kanados, Danijos, Vokietijos ir Prancūzijos, seanse laukia ir dokumentika iš archyvinių kadrų, ir lėlinė animacija, ir miuziklas.

Trukmė: 87 min.
Cenzas: N-16
Filmai užsienio kalbomis su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Seansą pristatys Vilniaus trumpųjų filmų festivalio viena iš programos sudarytojų, kino žurnalistė Ieva Šukytė.

Ieva Šukytė dirba kaip nepriklausoma kino žurnalistė ir kritikė. Jos tekstai publikuojami LRT, mėnesiniame žurnale 370 ir kituose leidiniuose. Ieva priklauso tarptautinei kino kritikų federacijai FIPRESCI ir buvo Berlyno, Venecijos, Oberhauzeno ir kitų festivalių žiuri narė. Ji yra Vilniaus trumpųjų filmų festivalio konkursinių programų sudarytoja ir rūpinasi kino programa Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Programos filmai

Jill, Uncredited / Jill, Uncredited
Rež. Anthony Ing / eksperimentinis / Didžioji Britanija, Kanada / 2022 / 18 min.

Šiame kino portrete pagrindinis vaidmuo tenka ryškiai antraplanei aktorei Jill Goldston. Filmas sukurtas tik iš Jill pasirodymų – trumpų šmėstelėjimų įvairiuose filmuose nuo „Pono Byno“ iki „Žmogaus dramblio“. Tai lyriška kelionė per populiariąją kultūrą ir jaudinanti istorija apie gyvenimą toli nuo rampų šviesos.

 

Etiudas apie empatiją / A Study of Empathy
Rež. Hilke Rönnfeldt / vaidybinis / Danija, Vokietija / 2023 / 14 min.

Dana nori rodyti empatiją. Penelopė nori nagrinėti empatiją. Penelopės meninis eksperimentas įtraukia Daną į jausmų verpetą.

 

Mes mylime gyvenimą / We love Life
Rež. Hana Vojáčková / eksperimentinis / Didžioji Britanija / 2022 / 29 min.

Čekoslovakijoje užgimusios spartakiados įsitvirtino kaip galingas komunizmo simbolis, tačiau paskutiniuoju gyvavimo dešimtmečiu jos virto ne vien keista megalomanijos apraiška, bet ir įdomiu tautų galios žaidimu. Šiame eksperimentiniame filme nagrinėjama, kaip tuose unikaliuose renginiuose atsispindėjo sudėtingi gyvenimo autoritariniame režime niuansai.

 

Žmogiškieji ištekliai / Human Resources
Rež. Titouan Tillier, Isaac Wenzek, Trinidad Plass Caussade / animacinis / Prancūzija / 2022 / 4 min.

Sutartu laiku Endis ateina į perdirbimo bendrovę, lydimas viską filmuojančio draugo. Jį pasitinka sekretorė Vanda. Mes pamatome visą procesą, iki pačių paskutinių Endžio gyvenimo akimirkų.

 

Šlykštus / Hideous
Rež. Yann Gonzalez / vaidybinis / Didžioji Britanija / 22 min.

Šiame trijų dalių miuzikle popžvaigždė Oliveris Simas dalyvauja pokalbių šou, kuris greitai pavirsta į siurrealistinę, meilės, gėdos ir kraujo kupiną haliucinaciją.

Filmo kadras | Elise Notseck
Filmo kadras | Hideous | Luke Tierney

Daugiau apie parodą

Paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“ naujai pristato tiek žinomų, tiek vis dar mažiau įvertintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos modernaus bei šiuolaikinio meno kūrėjų darbus, apmąstančius seksualumo kultūrą, šeimos santykius, lyčių roles bei šių reiškinių transformacijas Baltijos šalių vizualiame mene nuo XX a. 7 dešimtmečio iki šių dienų.

Sovietinės okupacijos metu seksualumas buvo nuožmiai trinamas iš viešosios erdvės – pasak savotišku folkloru tapusios sparnuotos frazės, sekso Sovietų Sąjungoje nebuvo. Kodėl sovietmečiu seksą reikėjo užgniaužti ir kokia meilės forma buvo leidžiama? Kuo šiandien Baltijos regione vyraujančios viešos intymumo, lyties, meilės ir seksualumo sampratos skiriasi nuo ankstesniųjų? Parodoje „Šito pas mus nėra“ leisimės ieškoti atsakymo, kaip per pusę amžiaus keitėsi lyties, šeimos bei seksualumo vaizdavimas, kaip jį lėmė periodiškai tai laisvėjusios, tai griežtėjusios normos sovietmečiu ir vėliau.

SVARBU! Parodoje yra kūrinių, kuriuose vaizduojamas nuogas kūnas. Nepilnamečiai asmenys įleidžiami tik su lydinčiu suaugusiuoju.

Paieška