Vilniaus galerijų savaitgalis: „Edukacija ir menas: ar įmanoma veikti išvien?“

2020 10 24
14:00 - 15:30

Spalio 22–25 dienomis vykstantis 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia į diskusiją MO muziejuje.

vgs | edukacija | ir | menas | diskusija

Švietimas yra viena iš jautriausių, nepaliaujamai visuomenę jaudinančių temų: edukacijos svarba turbūt neabejoja beveik niekas, mokytojų streikai mažai ką palieka abejingu, o švietimo (bent jau vaikų) problemomis noriai žongliruoja visos politinės pusės.

Tad šnekėsimės ne apie tai, ar reikalinga (meninė) edukacija, bet apie tai, kokios meno ir edukacijos sankirtos galėtų būti pačios produktyviausios. Kodėl visuomenę taip jaudina švietimo problemos, bet vis dar labai mažai – meno ir kultūros reikalai? Kaip keičiasi meno mokymas ir mokymas apie meną dabar, kai visuotinai šnekama apie ugdymą menu (arba per meną)? Ir ar tikrai integruotas mokymas ir kūrybiškumo ugdymas išpildo savo pažadus? Kaip menininkų dalyvavimas edukacijoje galėtų ne tik prisidėti prie visuotinės kūrybiškumo ugdymo karštligės, bet ir, savo ruožtu, kelti kultūros bei meno lauko prestižą? Kitaip tariant, kaip šie du laukai galėtų veikti išvien ir gauti abipusę naudą?

Diskusijos dalyviai:

Lina Michelkevičė (moderatorė; menotyrininkė)

Andželika Aleksandravičiūtė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje, programos „Kūrybinės partnerystės“ ir kitų kūrybinių projektų dalyvė)

Darius Žiūra (menininkas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas)

Danutė Gambickaitė (meno kritikė, LTMKS pirmininkė, kultūros komplekso „Sodas 2123“ vadovė ir galerijos „Atletika“ kuratorė, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ narė)

Ilona Ežerinytė (rašytoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, MO muziejuje veda edukacijas apie kūrybinį rašymą, integruotas literatūros ir dailės pamokas)

Vilius Vaitiekūnas (menininkas, edukacijos ir bendruomenės įtraukimo veiklų kuratorius Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, „Rupert“ alternatyvios edukacijos programos dalyvis)

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, diskusijos klausytojų skaičius bus ribojamas. Būtina registracija.

Diskusija bus transliuojama internetu Vilniaus galerijų savaitgalio Facebook paskyroje.