Virtuali ekskursija po parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“

2021 03 05
18:00 - 19:10
PIRKTI BILIETĄ

Vis dar negalime susitikti muziejuje gyvai, tačiau kviečiame į virtualią ekskursiją su MO gidu po lankomiausią parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“!

Bilieto kaina – 4 Eur.

MO muziejus | ekskursijos | 90 uju DNR rusiu atsiradimas

Kviečiame į virtualią ekskursiją po lankomiausią parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“!

Dar vis negalime susitikti muziejuje gyvai, tačiau esame sukūrę virtualų turą po lankomiausią parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ir kviečiame jus į virtualią ekskursiją po ją. Jei dar nespėjote apsilankyti šioje parodoje, tai puiki proga ją išvysti virtualiai. O jei matėte ir norite prisiminti, taip pat kviečiame!

Virtualioje ekskursijoje MO gidas išsamiai ir nuosekliai papasakos apie parodą ir joje eksponuojamus kūrinius, instaliacijas, performansus. Ekskursijos metu pasivaikščiosite po visas parodos erdves. Suprantame, kad ne viską pavyks paliesti ar išbandyti taip, kaip buvo įmanoma tai padaryti gyvai parodoje, tačiau stengėmės, kiek įmanoma, visą parodinę patirtį perteikti virtualiai. 

Informacija dėl virtualios ekskursijos bilietų: 

Pirkdami bilietą į virtualią ekskursiją, nurodykite savo el. paštą. Šiuo adresu gausite muziejaus bilietą, o atskiru laišku mes jums ekskursijos dieną, likus 40 min. iki ekskursijos atsiųsime virtualios ekskursijos nuorodą. Virtuali ekskursija vyks ZOOM platformoje.

Ekskursijos bilieto kaina – 4 Eur.

MOdernistams virtuali ekskursija – nemokama! Kviečiame MOdernistus, turinčius galiojančią MOdernisto narystę, registruotis ir pasirinkti jums tinkamą laiką, o mes likus 40 min. iki ekskursijos atsiųsime virtualios ekskursijos nuorodą.

Linkime ramaus ir įkvepiančio laiko virtualioje MO ekskursijoje!

MO muziejus | paroda | Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR
MO muziejus | paroda | Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

Apie parodą

Pirmasis mūsų laisvės dešimtmetis buvo ne vien šalies, bet mūsų pačių naujų istorijų pradžia. Unifikuotą deficito visuomenę pakeitė vartojimo ideologiją išpažįstančios socialiai ir realiai spalvingos rūšys, kurių kiekviena kovojo dėl vietos po Saule. Stulbinanti naujovių gausa keitė santykius, o atsiradusios galimybės vertė mėginti ir rizikuoti. Lyg revoliucijos karnavale maišėsi apačios su viršūnėmis, keitėsi žmonių statusai, meną nokautavo kičas. Ši paroda – tai mūsų visų sunešti „archeologiniai“ atsiminimai apie neoficialų valstybės radimąsi, apie gimusią naują kultūrą. Tai ir atsakymai apie jos kilmę – ir apie tai, kodėl šiandien esame būtent šiame evoliucinės spiralės taške.

Kaip laukiniai ir euforijos pilni 90-ieji pakeitė mus ir mūsų mąstymą? Šioje parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Paroda atskleis laiko(laikmečio) prieštaringumą – ir euforiją, ir transformacijos sudėtingumą, visuomenę valstybės kūrimosi pradžioje. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Susijungs menas, kultūra ir to meto kasdienybės istorijos. Šalia muzikos, mados, rinkos ir Gariūnų ekonomikos, užgimusios mafijos ir popkultūros atsiras šio laikotarpio MO kolekcija: videofilmai, instaliacijos, performansai, tapyba.

Parodos komanda
Kuratoriai: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik
Architektai: Renata Valčik, Joris Šykovas
Dizaineris: Liudas Parulskis