Žemyn triušio urvu. Parodos atidarymas

2024 04 11
18:00 - 21:00
PIRKTI BILIETĄ

Kviečiame į naujos mažosios parodos „Žemyn triušio urvu“ atidarymą!

Parodos vizualas | Žemyn triušio urvu | Mažoji paroda | MO muziejus

Šių dienų pasaulis – nenuneigiamai painus, pilnas neatsakytų klausimų ir šykštintis aiškių atsakymų. Nuo viso to saugiu prieglobsčiu dažnam tampa dvasingumas, kuris suteikia trokštamus atsakymus apie universalią tiesą ir tvarką. Nenuostabu, kad juo savaip pasinaudoja sąmokslo teoretikai, gyvenimo būdo koučeriai, programėlių gamintojai ir įvairūs šarlatanai.

Atidarydami MO mažąją parodą „Žemyn triušio urvu“ į šiuolaikinį dvasingumą pasižiūrėsime iš skirtingų pusių – tiek skvarbiu ar kiek kritišku žvilgsniu, tiek su atvirumu, susižavėjimu ar žaisminga ironija.

Kalbėsimės, piešime aurą ir bursimės ateitį iš 3D papuošalų – bus įvairu, tad lendam gilyn!

Atidarymo programa

18:00 Parodos atidarymo pokalbis | Renginių salė | anglų k.
Justė Kostikovaitė, Maija Rudovska, Merilin Talumaa, Darja Popolitova, Anastasia Sosunova
Moderatorius – Valentinas Klimašauskas

Naujos MO muziejaus mažosios parodos „Žemyn triušio urvu“ atidarymo pokalbyje su kuratorėmis bei menininkėmis išties nersime gilyn į urvą ir sluoksnis po sluoksnio atskleisime parodos temas!

Kokiais netikėtais būdais susijungia šiuolaikinis dvasingumas ir sąmokslo teorijos? Kaip sugrįžimo į pirmapradę, gamtišką tvarką idėjas išnaudoja instagramo guru ir korporacinė kultūra? Galiausiai – kaip alternatyvios pasaulėžiūros reiškiasi meno kūriniuose? Apie tai diskutuos parodos kuratorės Justė Kostikovaitė, Maija Rudovska ir Merilin Talumaa drauge su menininkėmis Darja Popolitova ir Anastasia Sosunova. Pokalbį moderuos menotyrininkas Valentinas Klimašauskas.

Pokalbis vyks anglų k.

 

19:15 Darja Popolitova | 3D papuošalų būrimas | performatyvios dirbtuvės
Mažoji salė | anglų k.

Krištoliniai rutuliai ir taro kortos – so last year. XXI amžiaus žmogaus ateitis užkoduota 3D modeliuose! Prisijunkite prie juvelyrikos burtininkės Serafitos dirbtuvių ir išgirskite savo pranašystę.

3D juvelyrikos dirbtuvėse menininkė Darja Popolitova dalyvius kviečia įžengti į pasaulį, kuriame dialogas susilieja su pseudomagija, pasidaryk pats principu ir būrimo salonų estetika. Šis darbas – menininkės sukurtos e-guru ir vlogerės Serafitos fiktyvaus pasaulio dalis. Dramaturgijos elementų kupinose dirbtuvėse lankytojai iš pasyvių stebėtojų tampa aktyviais dalyviais – išbandę 3D modeliavimą, kiekvienas jų gauna ir savo kūriniui pritaikytą mistinę pranašystę.

Registracija nereikalinga, tačiau dalyvių skaičius ribotas. Performansas vyks anglų k.

 

19:15 Aistė Ramūnaitė | Portretai pagal aurą | piešimo dirbtuvės
Mažoji salė | lietuvių k.

Viena ryškiausių Lietuvos grafikos kūrėjų Aistė Ramūnaitė kviečia išlaisvinti viduje slypinčius pasakų pasaulius ir kartu sukurti piešinį. Tam tereikės pokalbio ir pasitikėjimo pieštuku menininkės rankose, kuris, vedžiojamas po popieriaus lapą, padės patekti į racionalumui nepaklūstantį spalvingą pasaulį.

Šio proceso rezultatas – itin individualus piešinys, sukurtas pagal spinduliuojančias auros spalvas ir energetinius laukus. Tai – neįpareigojanti (ir šiek tiek magiška!) galimybė ir dabar pasitikrinti savo vidinį spalvyną!

Registracija nereikalinga, tačiau dalyvių skaičius ribotas.

Apie parodą

Parodoje „Žemyn triušio urvu“ pristatant Baltijos šalių menininkų kūrinius gilinamasi į pagonybės, dvasingumo ir sąmokslo teorijų reiškinius. Paroda siūlo į pagonybę ir dvasingumą pažvelgti kaip į romantizuotą istorinį prieglobstį, o čia pat – atkreipti dėmesį į jo kismą šiais laikais, dvasingumui vis dažniau įgaunant konspiracinių bei komercinių elementų.

Parodoje eksponuojami nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų sukurti kūriniai atskleidžia skirtingų kartų ryšį ir tai, kaip skirtingų laikmečių socialiniame bei politiniame kontekste menininkų įgytos patirtys reikštos ir tebereiškiamos per eskapizmo, įgalinimo bei konspiritualumo – arba konspiracinio dvasingumo – prizmes.

Paieška