Bendrabūvis. Kūrybinės dirbtuvės

2019 06 15 - 2019 06 17

Kūrybinės dirbtuvės: „Laktozės netoleravimas DNR atvaizduose“

Ar kada esate galvoję apie DNR molekulėse užkoduotą genomą? Apie tai, kokios savybės slypi jūsų kūne? Kokiomis ligomis galbūt sergate? Eksperimentų metu dalyviai mėgins savo genetinėje informacijoje aptikti mutavusias žmogaus genomo sekas naudodami profesionalią ir „pasidaryk pats“ tipo įrangą.

Vyks trys eksperimentai: DNR mėginio išgavimas ir padauginimas, gelinė elektroforezė ir DNR daktiloskopija. Eksperimentus sieksime pakylėti į  meninį kontekstą.

Keliamas klausimas: kokias patirtis gali teikti namų sąlygomis atlikta DNR analizė? Ką apie save galime sužinoti iš savo ląstelių DNR molekulių? Dirbtuvių pabaigoje bus pristatomi individualūs DNR atvaizdai.

 

Bendrabūvis. Kūrybinės dirbtuvės | Parodos | MO muziejus

"Bendrabūvis. Kūrybinės dirbtuvės"

Kūrybinės dirbtuves veda: Mindaugas Gapševičius, Auksė Gaižauskaitė, Miglė Kalvaitytė
Data ir laikas: 2019 m. birželio 15-17 d. 10:00-20:00.
Kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas: birželio 17 d. 19:00
Registracija: siųskite trumpą motyvacinį laišką iki birželio 9 d. mo@mo.lt

Mindaugas Gapševičius – menininkas, dėsto Bauhauzo universitete Veimare, kur tęsia ir savo PhD studijas. Savo mene Gapševičius kvestionuoja mašinų kūrybiškumą ir neapsiriboja kūrybiškumo apraiškomis žmonijoje. http://triple-double-u.com

Miglė Kalvaitytė – Vilniaus universitete baigė molekulinės biologijos studijas. Buvo Vilniaus komandos, 2017 m. laimėjusios didįjį prizą Sintetinės biologijos konkurse iGEM, narė. Ši patirtis leido jai patyrinėti galimas jungtis tarp meno ir mokslo. M. Kalvaitytė aktyviai dalijasi savo žiniomis ir skatina aplinkinius domėtis biotechnologijomis, sintetine biologija ir gyvybės mokslais.

Auksė Gaižauskaitė – Vilniaus universitete baigė genetikos ir molekulinės biologijos studijas. Buvo Vilniaus komandos, 2017 m. laimėjusios didįjį prizą Sintetinės biologijos konkurse iGEM, narė. A. Gaižauskaitė aktyviai užsiima mokslo populiarinimu ir domisi kūrybiniu mokymusi bei naujomis galimybėmis sujungti meną ir mokslą.

 

Paieška