Gyvūnas – žmogus – robotas

2019 04 06 - 2019 09 01

Parodą galima pamatyti MO muziejaus didžiojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

Apie parodą

Mes, žmonės, esame linkę save laikyti labiau išsivysčiusia rūšimi, turinčia teisę spręsti visos gyvūnijos likimą. Ar tikrai? Pamažu imama abejoti tokia aiškia atskirtimi. Šiam pokyčiui didelę įtaką daro vis gilėjanti ekologinė krizė, augantis industrinis vartojimas, atsirandančios naujos gyvybės formos ir sparčiai besivystančios technologijos.

Tai paroda apie tapsmą. Kuo gyvūnai ir kitos gyvybės formos tapo mūsų gyvenime, kuo jiems tampame mes? Kas išliks, kas laimės ir kas lems ateitį? Santykis su kitomis gyvybės formomis bei žmonių sukurtu dirbtiniu intelektu labai daug pasako apie mus, žmones, todėl MO muziejus kviečia pažinti save iš naujo ir tai patirti būtent MO.

Pirmąkart MO muziejuje pristatomi užsienio menininkai, tarp jų – ryški meno pasaulio žvaigždė Hito Steyerl (Vokietija) su savo darbu „Takumo korporacija” (angl. „Liquidity Inc”). 2017 m. vienas žinomiausių meno pasaulio reitingų ArtReview „Power 100“ H. Steyerl pripažino didžiausią poveikį šiuolaikiniam menui darančia menininke. Jos darbai pristatyti Niujorko MoMa muziejuje, Londono ir Madrido galerijose, ji atstovavo Vokietijai Venecijos bienalėje (2015 m.), yra gavusi Olandijos ir Danijos meno festivalių apdovanojimus. Kiti parodoje dalyvaujantys užsienio menininkai Katja Novitskova (Estija), Daiga Grantiņa ir Mikelis Fišeris (Latvija).

Šios parodos tikslas – paskatinti iš naujo apmąstyti žmonių santykius su kitomis būtybėmis: nežmogiškaisiais gyvūnais ir žmonių sukurtais organiniais bei mechaniniais padarais.

Parodoje nagrinėjama, ką modernizmo dailė, fotografija atskleidžia apie žmones ir jų bendravimą su ne žmonėmis. Kaip šiuolaikiniai Lietuvos ir kitų Europos šalių menininkai įsivaizduoja hibridinės visuomenės ateitį. Iš viso parodoje eksponuojama 170 darbų, apimančių laikotarpį nuo XX a. 7-ojo deš. iki šių dienų, ir naudojančių įvairias raiškos priemones – nuo tradicinių dailės rūšių ir fotografijos iki postskaitmeninių erdvės ir vaizdo instaliacijų. Paroda suskirstyta į devynias temas, pasakojančias atskiras istorijas ir keliančias klausimus.

Didžiąją dalį parodos kūrinių sudaro MO muziejaus kolekcijos darbai, taip pat buvo įsigyta naujų kūrinių bei įtraukta jaunų Lietuvos menininkų darbų.

Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda). „Extrakorporal“, 2018, kūrinio fragmentas.

Parodos komanda

Kuratorės: dr. Erika Grigoravičienė, Ugnė Paberžytė
Architektas Justinas Dūdėnas
Dizainerė Akvilė Paukštytė

Video įrašai

Ekskursija po parodą „Gyvūnas – žmogus – robotas“ kartu su parodos kuratorėmis, susitikimai su menininkais ir kiti video įrašai. Sužinokite daugiau!

Paieška